Холанд демонстрира класа за 3:0 срещу Косово

• норвегия-
  • косово-

Ерлинг вкара и трите гола в мача

Холанд демонстрира класа за 3:0 срещу Косово - 1

Норвегия победи с класическото 3:0 с Косово в приятелска среща. Над всички бе голямата фигура в отбора на скандинавците Ерлинг Холанд, който реализира и трите гола в мача в 15-ата, 70-ата и 75-ата минута.

Домакините на стадион "Улевал" поведоха рано в мача. В 15-ата минута Дейвид Волфе центрира отляво и сложи топката на главата на Ерлинг Холанд, който отблизо бе точен за 1:0.

Отново Холанд удвои преднината на своя тим в 70-ата минута. Той получи извеждащ пас от Антонио Нуса и технично прехвърли вратаря за 2:0.

Нападателят на Манчестър Сити оформи своя хеттрик в 75-ата минута. Той първо получи дълъг пас пред наказателното поле, елегантно овладя топката и комбинира с Арон Дьонум, след което хладнокръвно отбеляза за 3:0.

Така Норвегия записа първа победа след три поредни мача без успех. След три дни отборът ще изиграе още една контрола, като този път ще гостува на Дания в Брьондби.