• осминафинали

Лондончани играха цяло второ полувреме с човек по-малко

Байерн срази Арсенал в Лондон - 1
Снимка: БТА/ AP

Байерн (Мюнхен) постигна много важен успех в първия осминафинален сблъсък срещу Арсенал в Шампионската лига. Настоящите европейски и световни шампиони сразиха „топчиите” насред Лондон с 2:0 и направиха решителна крачка към четвъртфиналите.

Мачът започна по-добре за домакините, които получиха дузпа още в 8-ата минута. Йозил, който спечели наказателния удар, се нагърби с изпълнението на дузпата, но Нойер спаси. В 37-ата минута Робен бе изведен по прекрасен начин сам срещу вратаря на Арсенал и бе повален от Шчесни. Главният съдия Рицоли не се поколеба да изгони стража на лондончани и отсъди дузпа за Байерн.

Защитникът на гостите Алаба обаче уцели гредата и пропусна чудесна възможност да даде преднина на тима си. С човек повече Байерн започна ударно второто полувреме и логичното се случи десет минути след началото му – Лам подаде на Кроос, който с прекрасен удар от границата на наказателното поле преодоля Фабиански. Две минути преди края на редовното време влезлият като резерва Мюлер удвои с глава отново след пас на Лам.

В другата среща от тази вечер Атлетико (Мадрид) победи с 1:0 Милан насред „Сан Сиро”. Единственото попадение в мача бе дело на Диего Коща в 83-ата минута на мача.