Първата контрола на Лудогорец звърши с категорична победа за разградчани

• шампионът-
  • започна-
  • победа-
  • контролите

Българският шампион Лудогорец започна подготвителните си мачове с убедителна победа над словенския Приморие Айдовчина

Първата контрола на Лудогорец звърши с категорична победа за разградчани - 1
Снимка: БГНЕС/EПA архив

Българският шампион Лудогорец започна подготвителните си мачове с убедителна победа 5:0 (4:0) над словенския Приморие (Айдовчина). Това беше първа контрола на орлите от лагера им в Австрия, а съперникът беше избран подходящо - новак в първа дивизия на страната, информира БТА.

Старши треньорът на разградчани пусна два различни състава във всяко полувреме, даде шанс и на доста млади футболисти, като Спас Делев и Кайо Видал единствени изиграха пълни 90 минути. Следващата проверка на тима е в неделя, 23-и юни, срещу словашкия Слован (Братислава).

Още в 6-ата минута Спас Делев даде преднина на шампионите, след като получи подаване от Тодор Неделев. Преди това и двата отбора имаха по една възможност, а Рик Джонатан можеше да вкара още в 22-ата секунда.

Тодор Неделев асистира и за втория гол, пробивайки от ляво. Пловдивчанинът подаде на Рик Джонатан в наказателното поле и бразилското крило не остави никакъв шанс на вратаря Тони Мацан.

Словенският тим имаше две добри ситуации в следващите минути, но изстрелът на Гулийч мина над гредата, а след това нямаше точен изстрел във вратата Хенрик Бонман. В 37-ата минута стана 3:0 след добавка при дузпа. Неделев центрира от ъглов удар, Нареси стреля, а съдията видя игра с ръка и отсъди дузпа. Вратарят Мацан спаси изстрела на Оливие Вердон, който обаче вкара при добавката.

Десният бек Аслак фон Витри вкара за 4:0 в 42-ата минута, след като нахлу по фланга и прати топката в мрежата по диагонала.

През второто полувреме двамата треньори направиха доста смени, което се отрази на темпото на мача. все пак в 71-ата минута лудогорци можеха да стигнат до пети гол, но ударът на Ивайло Чочев с глава след центриране на Делев от дясно беше уловен от вратаря.

В последната 90-та минута стана все пак и 5:0, след като Кайо Видал беше изведен на скорост от ляво, напредна и влезе в наказателното поле. Вратарят Матей Маврич излезе да го посрещне, но Видал копна топката над него и тя спря в мрежата.

Състав на Лудогорец: Хендрик Бонман, Оливие Вердон, Георги Терзиев, Аслак Фон Витри, Франсиско Гомес-Сон, Педро Нареси, Тодор Неделев, Росен Иванов, Матиас Тисера, Рик Джонатан, Спас Делев (Дамян Христов, Антон Недялков, Ивайло Чочев, Филип Гигов, Раи Насименто, Ноа-Сонко Сундберг, Диниш Алмейда, Елисей Съров, Кайо Видал, Методий Стефанов)