• дъжд-

Мачът беше спрян за дълго време заради гръмотевична буря и проливен дъжд

Германия отстрани Дания под дъжда в Дортмунд - 1
Снимка: БГНЕС/ EPA

Германия победи Дания с 2:0 в двубой от осминафиналите на Европейското първенство по футбол, изиграл се в Дортмунд.

Мачът беше спрян за дълго време заради гръмотевична буря и проливен дъжд, които направиха играта невъзможна.

Датчаните имаха няколко добри възможности за гол, но не успяха да ги реализират, от което се възползваха домакините. В 53-ата минута Кай Хаверц вкара от дузпа за 1:0 за Германия, а в 68-ата минута Джамал Мусиала отбеляза втори гол. Само минута преди първия гол на Германия датчаните отбелязаха попадение, но то бе отменено заради засада.

На четвъртфиналите Германия ще се изправи срещу победителя от двойката Испания – Грузия. По-рано в събота Швейцария отстрани шампиона Италия в другия осминафинален сблъсък, също с 2:0.