• контрола-
  • подготовка

ЦСКА победи с 2:1 Макаби (Пехтах Тиква) в петата проверка на тима

ЦСКА с 5 от 5 в контролите - 1

ЦСКА победи с 2:1 Макаби (Пехтах Тиква) в петата проверка на тима от старта на подготовката за новия сезон. Двубоят се игра на комплекс "Евима" в Банско и стартира в 11:30 часа. Точни за "армейците" бяха Джонатан Линдсет (34') и Тобиас Хайнц (50' от дузпа).

През първите 20 минути двата отбора се надиграваха предимно в средата на терена, като "червените" бяха по-активни и владееха повече топката, а по-сериозните положения липсваха. В 27-ата минута Иван Дюлгеров се намеси по страхотен начин, отразявайки удар при положение 1 на 1 с играч на Макаби.

В 34-ата минута ЦСКА откри резултата. След многоходова комбинация между Сейни Санянг, Тобиас Хайнц и Улаус Скаршем кълботопопадна в краката на Джонатан Линдсет, който елегантно копна топката над вратаря и отбеляза за 1:0. До края на полувремето "армейците" напълно контролираха темпото на играта и умело разиграваха топката. Така почивката дойде при гол аванс за ЦСКА.

Втората част започна с добър шанс за "червените". Хубава комбинация между Станислав Шопов се, Тобиас Хайнц и Улаус Скаршем завърши с неточен удар на номер 7. В 50-ата минута съдията отсъди дузпа за нарушение срещу Георги Чорбаджийски. Зад топката застана Тобиас хайнц, който не сбърка от бялата точка за 2:0. Седем минути по-късно отново Скаршем бе много близо до отбелязаване на гол, но ударът му от близко разстояние мина покрай вратата на гостите.

В 70-ата минута Симеон Александров смени Тобиас Хайнц. Минута след това, гостите от Израел върнаха едно попадение. Четвърт час преди края в игра се появиха новите попълнения Йоан Борносузов и Лумбард Делова, а местата си отстъпиха Станислав Шопов и Георги Чорбаджийски. В 80-ата минута и Иван Турицов записа минути, а Улаус Скаршем бе заменен. В крайна сметка двубоят завърши с победа на ЦСКА с 2:1.

В днешния ден ЦСКА ще изиграе още една контрола срещу тим на Раднички (Ниш) от 17:30 часа.