• венсан компани-
  • дебют-
  • байерн мюнхен-
  • купата на германия

Байерн Мюнхен победи като гост втородивизионния Улм в среща от първия кръг на турнира за Купата на Германия

Венсан Компани с отличен дебют в Байерн Мюнхен - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Байерн Мюнхен победи с 4:0 като гост втородивизионния Улм в среща от първия кръг на турнира за Купата на Германия.

Двубоят бе дебют за новия наставник на баварците Венсан Компани, който остана доволен от представянето на тима си, пише "Тема Спорт".

Баварците, които през миналия сезон изненадващо не успяха да спечелят нито един трофей, започнаха мача вихрено и с голове на Томас Мюлер в 12-ата и 14-ата минута взеха солиден аванс от 2:0.

Останалите две попадения в мача паднаха в заключителния четвърт час. В 79-ата минута дошлият Кристъл Палас през лятото Майкъл Олисе асистира към Кингсли Коман, който направи резултата 3:0.

Крайното 4:0 бе оформено от влезлия като резерва Хари Кейн, който бе точен след подаване на Томас Мюлер.

Успехът изпрати Байерн на 1/16-финалите за Купата на Германия, а жребий ще определи съперника на баварците в следващия етап.