• байер леверкузен-
  • шампионска лига

Двата тима записаха нови победи в турнира

Барса и ПСЖ очаквано продължават в ШЛ - 1
Барселона победи Манчестър Сити с 2:1 в двуостър мач-реванш от осминафиналите на Шампионската Лига, който се игра на стадион "Ноу Камп". Така каталунците продължават напред с общ резултат 4:1.

Момчетата на Тата Мартино надиграха своя съперник през първата част тази вечер, но бяха ощетени от съдията Стефан Ланоа. Той първо не отсъди дузпа срещу Меси, а после отмени редовен гол на Неймар.

Веднага след почивката Меси нацели гредата, след което последва силен натиск на тима от Манчестър. Ентусиазмът на англичаните обаче бе охладен от направилия много силен мач Лео Меси, който реализира технично след подаване на Сеск Фабрегас.

Към края на мача реферът не уважи претенциите на Сити за дузпа, след съприкосновението между Пике и Джеко в наказателното поле на испанците. При бурните протести на гостите Сабалета получи втори жълт картон и бе изгонен. В 89-тата минута Компани все пак изравни резултата, но секунди след това Алвеш вкара победния гол за своя отбор, получавайки подаване от Иниеста.

ПСЖ успя да се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига, след като победи с 2:1 Леверкузен на реванша, игран на "Парк де Пренс" в Париж. Така с общ резултат от двата мача 6:1 "Принцовете" елиминираха "Аспирините".

Гостите обаче се представиха далеч по-добре, отколкото при домакинството си. Сидни Сам откри за "Аспирините" в 6-ата минута, а само седем минути след това Маркиньос изравни за домакините.

Ролфес пропиля дузпа за гостите в 28-ата минута, а парижани стигнаха до пълен обрат след гол на Лавеци в 53-ата минута.

Гостите доиграха мача с човек по-малко, след като Чан получи втори жълт и червен картон в 68-ата минута.