Славия и Арда не се победиха в първия мач от кръга

• равенство

Гостите откриха още във втората минута

Славия и Арда не се победиха в първия мач от кръга - 1
Снимка: БГНЕС архив

В откриващия мач от седмия кръг на efbet Лига Славия и Арда Кърджали завършиха при равенство 1:1. На стадион "Александър Шаламанов" кърджалийци поведоха още във втората минута благодарение на Станислав Иванов. Ремито бе възстановено чрез попадение от дузпа на Иван Минчев в 79-ата минута.

Във втората минута гостите откриха резултата. Станислав Иванов отне топката в центъра на терена от Галин Иванов, напредна с нея и я насочи вдясно към Тонислав Йорданов. Нападателят на кърджалийци моментално центрира обратно към включилия се в наказателното поле на "белите" Иванов, който реализира с удар от движение за 0:1.

Три минути след това при атака вляво на Арда Иван Тилев навлезе в центъра с дрибъл и подаде с пета към Димитър Велковски, който стреля по земя извън наказателното поле. Кълбото се озова директно в ръцете на Светослав Вуцов, който не бе затруднен.

В деветата минута след неразбория в наказателното поле на Славия, настъпила след корнер, Чинонсо Офор отправи шут от границата на вратарското поле, но Вуцов внимаваше и изби в корнер.

При изпълнението му в 10-ата минута Феликс Ебоа Ебоа надскочи защитата на "белите" и стреля с глава, но не съумя да улучи рамката и топката премина покрай лявата странична греда.

В 13-ата минута карамбол във вратарското поле позволи на Цветелин Чунчуков да шутира отблизо, но топката бе блокирана от Ебоа Ебоа и излезлия напред Анатолий Господинов. Впоследствие кълбото бе изчистено малко пред голлинията от Борислав Цонев.

Десет минути по-късно Цонев центрира от свободен удар, Вуцов излезе неразчетено и топката се озова с Джелал Хюсеинов, който не можа да я насочи по най-добрия начин и тя в последния момент бе изчистена в корнер от Велко Йеленкович.

В 32-ата минута центриране отдясно на Борислав Цонев намери на втора греда непокрития Тонислав Йорданов, който плонжира и стреля с глава. Топката срещна лявата странична греда зад Вуцов и впоследствие бе изчистена от отбраната на Славия.

Четири минути след това Густаво Каскардо изведе Тонислав Йорданов в наказателното поле, а нападателят стреля от границата на вратарското поле. Вуцов внимаваше и изби с крак.

В 57-ата минута Тонислав Йорданов комбинира с Борислав Цонев, който стреля от движение, но не уцели вратата.

В 69-ата минута след постепенна атака на "белите" Куентин Зеедорф се измъкна отляво и центрира на втора греда, където включилият се в нападение Ертан Томбак изпревари Иван Тилев и вкара с глава. Първоначално голът бе зачетен, но след консултация с ВАР попадението бе отменено заради игра с ръка на Зеедорф.

В 79-ата минута Иван Минчев възстанови равенството след точен изстрел от дузпа. Нарушението бе отсъдено след намеса на ВАР за нарушение на Емил Виячки срещу Владимир Николов в наказателното поле.

Две минути след това след центриране от свободен удар от страна на Борислав Цонев Чинонсо Офор надскочи отбраната на Славия и стреля с глава, но неточно.

СЛАВИЯ - АРДА 1:1

0:1 Станислав Иванов 2, 1:1 Иван Минчев 79 - дузпа

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов (В), 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 4. Виктор Генев, 22. Куентин Зеедорф, 19. Чунг Нгуен До (28 - 27. Емил Мартинов), 73. Иван Минчев (83 - 14. Роберто Райчев), 33. Галин Иванов (К) (55 - 10. Владимир Николов), 11. Карл Фабиен, 7. Денислав Александров (55 - 18. Кристиян Балов), 23. Цветелин Чунчуков (55 - 6. Мартин Георгиев)

Старши треньор: Златомир Загорчич

АРДА: 1. Анатолий Господинов (В) (К), 2. Густаво Каскардо, 3. Феликс Ебоа Ебоа (83 - 4. Милен Стоев), 9. Чинонсо Офор (90 - 11. Борис Тютюков), 10. Борислав Цонев (90 - 8. Йозгюр Аксака), 18. Джелал Хюсеинов, 19. Тонислав Йорданов, 24. Емил Виячки, 33. Иван Тилев (83 - 7. Стефан Статев), 77. Димитър Велковски, 99. Станислав Иванов

Старши треньор: Александър Тунчев

Главен съдия: Димитър Димитров