• вар

Решителният момент в мача бе в 59-ата минута

Арда излъга Ботев Пловдив у дома - 1
Снимка: БГНЕС архив

Арда Кърджали спечели с минималното 1:0 в домакинството си срещу Ботев Пловдив. Това бе първо поражение на "канарчетата" като гост за сезона. Решителният момент в мача бе в 59-ата минута, когато Йонас Там сбърка при изнасянето, Офор му отне, топката стигна до Иван Тилев, който отбеляза. Там пък получи червен картон, след като се оказа, че при единоборството с Офор е извършил грубо нарушение и след намеса на ВАР бе изгонен.

Още в 3-ата минута гостите стигнаха до добро положение. Ехидже Укаки влезе в наказателното поле и стреля, но Анатолий Господинов се намеси и спаси.

8 минути по-късно "жълто-черните" получиха ъглорв удар. Вини Трибуле бе намерен и стреля с глава, но Господинов спаси, а защитник изби в нов ъглов удар.

В 24-ата минута Борислав Цонев центрира от статично положение. Феликс Ебоа Ебоа изпревари Ханс Кристиан Бернат, но ударът на бранителя бе крайно неточен.

6 минути преди почивката Антонио Перера стреля от дистанция, но това не притесни Господинов.

В 41-ата минута "канарчетата" изпълниха бързо и късо ъглов удар. Константинос Балоянис центрира, а Трибуле отново отправи удар с глава. Вратарят на домакините изби.

Гостите започнаха по-активно през второто полувреме и изпълниха няколко ъглови удари, но в крайна сметка не успяха да застрашат кой знае колко вратата на Анатолий Господинов.

Арда поведе в 59-ата минута. Йонас Там направи изключително груба грешка при изнасянето на топката. Чиносо Офор открадна топката, пусна към Иван Тилев и той вкара в мрежата на гостите - 1:0.

След прегледа на ВАР се оказа, че Йонас Там е извършил грубо нарушение срещу Чиносо Офор и Там получи директен червен картон и Ботев остана с човек по-малко.

В 68-ата минута Антоан Конте стреля от далечно разстояние, но Господинов отново спаси.

Девет минути по-късно се откри добър шанс пред резервата Ивайло Видев. Топката бе центрирана от корнер и стигна до таланта, който обаче не намери добре кълбото.

АРДА - БОТЕВ ПЛОВДИВ 1:0
1:0 Йонас Там 59`

АРДА: 1. Анатолий Господинов (К) - 2. Густаво Каскардо (85' - 17. Илкер Будинов), 93. Феликс Ебоа Ебоа, 23. Емил Виячки, 35. Димитър Велковски - 80. Лъчезар Котев, 10. Борислав Цонев (85' - 18. Джелал Хюсеинов) - 99. Станислав Иванов, 8. Йозгюр Аксака (67' - 19. Тонислав Йорданов), 33. Иван Тилев (72' - 7. Стефан Статев) - 9. Чинонсо Офор

Старши треньор: Александър Тунчев

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 1. Ханс Кристиян Бернат - 17. Николай Минков, 5. Йонас Там, 19. Антоан Конте (К), 38. Константинос Балоянис - 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов (76' - 42. Ивайло Видев) - 4. Ехидже Укаки (86` - 77. Борислав Маринов), 88. Ален Корошеч (76' - 21. Никола Илиев), 40. Кристиан Нвачукву - 91. Вини Трибуле (76' - 99. Алекса Мараш)

Старши треньор: Душан Керкез

Червен картон: Йонас Там (60, Ботев Пловдив)