• ал-хилал

Бразилецът скъса кръстните си връзки на 19 октомври 2023 г.

Неймар се завърна на терена - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Неймар, който скъса кръстните си връзки на 19 октомври 2023 г., се завърна в игра след 367 дни извън терените. Бразилският национал влезе като резерва при успеха на Ал-Хилал над Ал Аин с 5:4 при гостуването си на стадион „Тахнун бин Мохамед“ в ОАЕ в мач от 3-тия кръг на груповата фаза на Азиатската шампионска лига, пише sportal.bg.

Така Неймар и компания се изкачиха на върха в Западната група на турнира, а съперникът е само с точка на предпоследното място. Към фазата на директните елиминации ще продължат първите 8 тима.

Сoфиан Рахими реализира гол за Ал Аин още в 7-ата минута, но той не бе зачетен след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR заради засада. Ал-Хилал пък на свой ред успя да поведе в 26-ата минута чрез Ренан Лоди.

Домакините все пак стигнаха до гол, след като Рахими този път се разписа от редовна позиция и възстанови равенството в 39-ата минута.

В добавеното време на първото полувреме гостите наложиха надмощието си и вкараха два бързи гола чрез Сергей Милинкович-Савич и Салем Ал-Досари, с което придобиха стабилна преднина и психологическо предимство на почивката.

На старта на второто полувреме отборът на Ал Аин намали изоставането чрез Матео Санабрия в 63-ата минута, но в 65-ата Ал Давсари бързо-бързо отново върна предимството от два гола. Головото шоу продължи още две минути по-късно в 67-ата минута, когато Рахими за пореден път върна интригата.

Салем Ал-Досари оформи своя хеттрик в 75-ата минута, а две минути след това дългоочакваният момент се случи с влизането в игра на Неймар мястото на голмайстора Ал-Давсари.

Ал-Хилал остана с човек по-малко на терена в 82-рата минута, когато Ал Булайхи бе изгонен, а домакините направиха последно усилие с попадение от дузпа в продължението. То бе дело на Рахими, който оформи хеттрика си.

До края на срещата Ал Аин направи опит да се добере до точката, но не съумя.