9 от ЦСКА загубиха гостуването на Генк от Младежката шампионска лига

• младежката шампионска лига

Младите "армейци" допуснаха обрат

9 от ЦСКА загубиха гостуването на Генк от Младежката шампионска лига - 1
Снимка: sportal.bg

ЦСКА загуби с 1:3 от белгийския Генк като гост в мач от Младежката Шампионска лига на УЕФА. Българският тим завърши двубоя с 9 души заради червени картони на Лъчезар Иванов (73) и Димитър Петров (80). Реваншът между двата отбора е на 6 ноември на "Васил Левски".

ЦСКА поведе още в третата минута с гол на Петко Панайотов. Домакините изравниха в 33-ата минута с попадение на Сайду Туре. В 73-ата минута българският тим остана с 10 души, след като капитанът Лъчезар Иванов получи втори жълт картон за нарушение, при което бе отсъдена и дузпа за Генк. Вратарят Георги Гергинов обаче спаси удара на Седрик Нуоци от бялата точка. Малко по-късно и Димитър Петров получи втори жълт картон и остави ЦСКА с девет души. "Червените" не издържаха на натиска на домакините и получиха два гола в последните десетина минути. Най-напред Камара изведе Генк напред в 81-ата минута, а Декресон от дузпа вкара трети гол две минути преди края на редовното време.

Съставът на ЦСКА: 1. Георги Гергинов, 3. Лъчезар Иванов, 4. Димитър Николов (89 - 15. Веселин Банчев), 14. Божидар Петров, 2. Илиян Димитров, 30. Петков Панайотов, 6. Светозар Евтов, 8. Александър Кожухаров (89 - 7. Юлиан Гилов), 11. Васил Каймаканов (90+8 - 28. Кирил Георгиев), 18. Димитър Петров, 10. Алесандро Николов (74 - 13. Димитър Христов)