• първа лига-
  • локомотив софия

Двата тима си вкараха пет гола

Славия взе "малкото" столично дерби срещу Локомотив София - 1

Славия се наложи над Локомотив София с 3:2 в малкото столично дерби, играно на стадион "Александър Шаламанов". Куентин Зеедорф даде аванс на домакините в 9-ата минута, а преднината им бе удвоена в 16-ата от Иван Минчев след точно изпълнение на дузпа. Анте Аралица намали изоставането на гостите в 37-ата минута, но попадение на Владимир Николов в четвъртата минута продължение на първото полувреме отново даде два гола аванс за "белите". Крайният резултат бе оформен след ново попадение на Аралица в 63-ата минута.

С първия точен удар в мача "белите" откриха резултата в деветата минута. Продължително владение на топката от страна на домакините, преминало от десния към левия фланг на атаката, позволи на Иван Минчев да пусне отличен извеждащ пас към Куентин Зеедорф, който свари неподготвена защитата на Локомотив. Левият краен бранител на Славия овладя топката и с шут по диагонала я изпрати в обратния ъгъл зад Александър Любенов за 1:0.

Четири минути по-късно ново нахлуване на Зеедорф отляво бе последвано от пас назад към влизащия на скорост Галин Иванов, който шутира от движение. Любенов обаче внимаваше и изби.

В 14-ата минута след суматоха в наказателното поле Мартин Георгиев подаде към Кристиян Стоянов, който стреля силно от близо и нацели горната греда на вратата на Локомотив. При добавката Зеедорф стреля в ръката на Селсо Рапосо, след което главният съдия Владимир Вълков посочи бялата точка с решение за дузпа. С изпълнението ѝ се нае Иван Минчев, който в 16-ата минута реализира успешно за 2:0.

В 25-ата минута след пробив на Галин Иванов отляво топката бе центрирана от капитана на "белите" в наказателното поле към далечната греда. Там оставен непокрит бе Владимир Николов, който стреля с глава, но директно в ръцете на Любенов.

Три минути след това Мики Орачев центрира от корнер и намери добре позициониралия се Анте Аралица, който отклони топката с глава, но не намери очертанията на вратата зад Николай Кръстев.

В 37-ата минута гостите върнаха едно попадение чрез Анте Аралица. След изпълнение на тъч отляво по атаката на "червено-черните" от страна на Бруно Франко топката достигна до Аралица, който разигра двойно с Анисе Бру, като впоследствие таранът на Локомотив се озова на стрелкова позиция на границата на наказателното поле. Хърватският нападател съумя да се завърти и с удар в обратния ъгъл да реализира за 2:1.

В четвъртата минута продължение на първото полувреме Славия отново удвои аванса си. След статично положение Галин Иванов центрира умело топката към наказателното поле на Локомотив, където Владимир Николов засече с глава и насочи кълбото неспасяемо за вратаря Любенов - 3:1.

В 48-ата минута Мартин Георгиев съумя да подаде към Галин Иванов, който опита да изненада Любенов с шут от далечна дистанция, но не успя да намери целта.

Четири минути след това Стефан Ламбезе центрира отляво и намери Аралица, който отправи неточен изстрел с глава.

В 58-ата минута Красимир Станоев изведе зад защитата на Славия Стив Траоре, който напредна с топката и стреля с левия си крак покрай плонжиралия Кръстев в аут.

В 63-ата минута Локомотив се върна обратно в мача с ново попадение на Анте Аралица. След изпълнение на тъч отляво от страна на Бруно Франко топката бе върната отново към защитника от Доналдо Ацка. Франко центрира в наказателното поле на Славия, където шут на Бру бе блокиран, но при добавката най-съобразителен бе Аралица, който се разписа от границата на вратарското поле - 3:2.

В 73-ата минута Велко Йеленкович бе намерен в наказателното поле на Локомотив след центриране отдясно. Младежкият национал върна топката към Галин Иванов, който съумя с подаване по въздух да намери Мартин Георгиев, но изстрелът на десния бранител прелетя в аут.

Четири минути след това при центриране от корнер на Красимир Станоев топката намери включилия се Джани Дос Сантос, който отклони с глава неточно и не създаде работа за стража Николай Кръстев.

СЛАВИЯ - ЛОКОМОТИВ СОФИЯ 3:2

1:0 Куентин Зеедорф 9, 2:0 Иван Минчев 16 - дузпа, 2:1 Анте Аралица 37, 3:1 Владимир Николов 45+4, 3:2 Анте Аралица 63

СЛАВИЯ: 12. Николай Кръстев (В), 6. Мартин Георгиев, 5. Велко Йеленкович, 37. Венцислав Керчев, 22. Куентин Зеедорф, 71. Кристиян Стоянов, 73. Иван Минчев (37 - 19. Чунг Нгуен До), 11. Карл Фабиен (63 - 77. Емил Стоев), 33. Галин Иванов (К) (76 - 27. Емил Мартинов), 7. Денислав Александров (76 - 14. Роберто Райчев), 10. Владимир Николов (63 - 18. Кристиян Балов)

Старши треньор: Златомир Загорчич

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ: 24. Александър Любенов (В) (К), 44. Мики Орачев (46 - 25. Джани Дос Сантос (84 - 77. Ерик Манолков)), 4. Диме Димов, 5. Анастасиос Пицолис, 12. Бруно Франко, 31. Красимир Станоев, 47. Стефан Ламбезе, 3. Доналдо Ацка, 11. Анисе Бру (79 - 18. Светослав Диков), 29. Анте Аралица, 13. Селсо Рапосо (46 - 98. Стив Траоре)

Старши треньор: Антон Велков