• вини трибуле-
  • efbet лига

Автор на единственото попадение бе Вини Трибуле

Икономичен Ботев Пловдив взе трите точки срещу Черно море - 1

Ботев Пловдив надделя над варненския Черно море Варна с 1:0 в мач от 13-ия кръг на efbet Лига.

Автор на единственото попадение бе Вини Трибуле, който бе точен в 5-ата минута. Това бе десети пореден двубой, в който "жълто-черните" завършват при резултат 1:0, като това бе осмата им победа в тази серия.

В петата минута Ботев поведе. Константинос Балоянис центрира от корнер на близката греда, където Антоан Конте стреля с глава, топката рикошира в Даниел Димов и попадна в обсега на Пламен Илиев, който изби от голлинията. Кълбото се озова на главата на непокрития Вини Трибуле, който реализира за 1:0.

В 35-ата минута "моряците" изпълниха късо ъглов удар, когато Васил Панайотов разигра на двойно подаване с Мартин Милушев и впоследствие центрира в наказателното поле на домакините. Там Уеслен Жуниор засече с глава, топката се отклони в Росен Стефанов, а след това и в дясната странична греда на вратата на "канарчетата".

Четири минути след това скоростна комбинация на варненци бе насочена от Ренан към Мартин Милушев, който от дъгата на наказателното поле на Ботев стреля силно, но намери ръцете на добре застаналия Ханс Кристиан Бернат, който боксира в корнер.

В 52-ата минута Балоянис центрира от статично положение и намери включилия се Атанас Чернев, който засече топката, но я изпрати крайно неточно спрямо вратата на Черно море.

Минута по-късно Ренан изведе с елегантен прехвърлящ пас Уеслен Жуниор зад защитата на Ботев, като нападателят на "моряците" изпрати топката в тялото на излезлия напред Бернат.

В 61-ата минута Ален Корошец разигра с Ивелин Попов, а капитанът на "жълто-черните" амбициозно реши да опита да изненада Пламен Илиев с далечен шут, преминал извън рамките на вратата.

В 73-ата минута Асен Дончев успя да изведе Клаудиу Кешеру зад отбраната на Ботев, но след досег с неравния терен топката отскочи по неочакван за румънеца начин и неговият шут се оказа твърде лесен за Бернат.

В добавеното време на срещата Асен Дончев центрира отдясно към далечната греда и намери Андреяс Калкан, който стреля от въздуха, но неточно.

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 1. Ханс Кристиан Бернат (В), 17. Николай Минков, 79. Атанас Чернев, 19. Антоан Конте, 38. Константинос Балоянис, 28. Янис Карабельов, 88. Ален Корошец (89 - 16. Матиус Ремейкис), 4. Ехидже Укаки (72 - 7. Самюел Акере), 10. Ивелин Попов (К), 40. Кристиан Нуачуку (81 - 99. Алекса Мараш), 91. Вини Трибуле

Старши треньор: Душан Керкез

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Пламен Илиев (В), 6. Виктор Попов, 28. Влатко Дробаров, 4. Росен Стефанов, 8. Асен Дончев, 27. Даниел Димов (К) (81 - 16. Андреяс Калкан), 88. Ренан, 17. Мартин Милушев (70 - 23. Едгар Пашеко), 71. Васил Панайотов (70 - 9. Исмаил Иса), 99. Уеслен Жуниор (81 - 91. Велислав Василев), 7. Брено Тейшейра (46 - 13. Клаудиу Кешеру)

Старши треньор: Илиан Илиев