Локомотив Пловдив напред за Купата на България след дузпи с Черноморец Бургас

• купата на българия-
  • локомотив пловдив-
  • дузпи

В редовното време срещата завърши 1:1

Локомотив Пловдив напред за Купата на България след дузпи с Черноморец Бургас - 1
Кадър: Diema Sport

Локомотив Пловдив продължава напред към 1/8-финалите за Sesame Купа на България, след като отстрани трудно третодивизионния Черноморец Бургас след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши 1:1.

Първата опасност в мача бе създадена в 14-ата минута пред вратата на Черноморец. След центриране в наказателното поле на домакините Владимир Медвед стреля от трудна позиция, пращайки топката неточно в аут.

В 18-ата минута Хуан Санчес беше длъжен да се разпише във вратата на Черноморец след перфектно подване на Медвед. Нападателят на Локомотив пое топката в наказателното поле, но заложи на силата и съответно точността му изневери.

Живко Петков се опита да изненада Кристиан Томов с удар от сериозна дистанция в 22-ата минута, но вратарят на Локомотив Пловдив внимаваше и спаси.

Пред Марсилио се откри много добра възможност в 35-ата минута, но ударът му бе отразен от Димитър Тодоров.

В 51-вата минута Локомотив поведе с дебютно попадение на Хуан Переа. Той беше изпуснат от защитата на Черноморец след извеждащо подаване по въздух от Ивайло Иванов и останал сам срещу вратаря прати топката под плонжа му.

Черноморец можеше да изравни резултата в 65-ата. Емануил Манев с глава свали топката към Станислав Маламов, който финтира защитник на Локомотив Пловдив, а след това веднага стреля, но Кристиан Томов беше на мястото си и спаси.

арсилио опита да изненада Димитър Тодоров с коварен удар в 70-ата минута, но вратарят на Черноморец се намеси и изби топката в корнер.

Тодор Чаворски се опита да изненада с прехвърлящ удар Кристиан Томов в 75-ата минута, но топката излезе в аут.

Черноморец Бургас изравни резултата в 78-ата минута, когато Тодор Чаворски центрира от фал в наказателното поле на Локомотив Пловдив, където Живко Петков бе изпуснат и съвсем с леко глава отклони топката, за да я прати във вратата на Кристиан Томов, който не успя да се намеси.

До края на редовните 90 минути не паднаха нови голове и по този начин се стигна до продължения.

През първото продължение нямаше нищо опасно пред двамата вратари.

Черноморец пропусна страхотна възможност да вкара втори гол в 114-ата минута. След центриране в наказателното поле на Локомотив Пловдив, Димо Бакалов стреля опасно с глава, но прати топката над напречната греда в аут.

Двата отбора не си отбелязаха в двете продължения от по 15 минути и се стигна до изпълнение на дузпи.

Черноморец Бургас: 1. Димитър Тодоров - 33. Георги Господинов (61' - 88. Олександър Клименко), 77. Георги Маджаров, 2. Мариян Димитров, 5. Петър Генчев, 6. Павел Георгиев, 23. Олексей Геловани, 10. Емануил Манев (68' - 8. Димо Бакалов), 21. Станислав Маламов, 11. Хидает Хюсеин (60' - 99. Тодор Чаворски), 9. Живко Петков (К)

Старши треньор: Ангел Стойков

Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов (К) - 20. Милош Петрович, 91. Хорхе Сегура, 5. Тодор Павлов, 16. Кристиян Пешов, 22. Ивайло Иванов, 6. Христо Иванов, 75. Йохан Н'зи (71' - 12. Ефе Али), 21. Владимир Медвед (74' - 44. Ангел Лясков), 80. Марсилио, 9. Хуан Переа

Старши треньор: Димитър Палазов