• гигс

Рууни и Мата вкараха по два гола

Юнайтед на Гигс разгроми Норич на „Олд Трафорд” - 1
Снимка: БТА/ AP

Манчестър Юнайтед  разгроми Норич с 4:0 на „Олд Трафорд” в среща от 36-ия кръг на английската Висша лига. Начело на „червените дяволи” в този мач бе легендата Райън Гигс, който пое временно кормилото след уволнението на Дейвид Мойс.

Уейн Рууни даде преднина на домакините с гол от дузпа в 41-ата минута на срещата. В 48-ата английският национал удвои след удар от далечно разстояние. Хуан Мата направи резултата класически в 63-ата минута след подаване на Джоунс, а отново Мата малко по-късно вкара и четвъртото попадение във вратата на гостите.

Юнайтед събра актив от 60 точки и заема седмата позиция във временното класиране. Норич пък е 17-о място с актив от 32 точки и реална опасност от изпадане. Вижте всички резултати от изиграните днес срещи във Висшата лига:

Саутхемптън – Евертън 2:0
Фулъм – Хъл Сити 2:2
Стоук Сити – Тотнъм 0:1
Суонзи – Астън Вила 4:1
Уест Бромич Албиън – Уест Хям 1:0
Манчестър Юнайтед – Норич 4:0