• некомпетенстност на главния рефер

Армейците спечелиха срещата с 2:0 и си осигуриха място в тройката

ЦСКА успя да пречупи Гонзо в София - 1
Снимка: БТА

ЦСКА записа първа победа над Черно море и Георги Иванов - Гонзо през този сезон. „Армейците" се наложиха с 2:0 навръх 60-ия рожден ден на своя главен акционер Александър Томов.

В предишните три срещи варненци записаха две равенства и победа, но днес показаха повече футболни аргументи.

Двубоят бе белязан и от рядко срещана некомпетентност на главния рефер Георги Димитров.

В 60-та минута реферът Георги Димитров, ръководил слабо целия двубой, не отсъди дузпа за моряците, която можеше да е придружена дори с червен картон за Райс Мболи.

Двата гола за "армейците" пък реализираха Иван Стоянов и Ивайло Чочев през първата част.

За отбелязване след днешната мач е и друг любопитен момент. Футболистите на Стойчо Младенов дръпнаха с 14 точки пред Левски и подгониха своя рекорд от 2008-а година, когато завършиха с 16 точки пред вечния съперник и отново бяха предвождани от Стойчо Младенов и Александър Томов.