4 Декември, 2013 12:56 2 059 1

Умен сутиен следи емоционалното състояние на жените

  • сутиен-
  • стрес

Microsoft разширява дейността си и в сферата на бельото

Microsoft постоянно разширява своята дейност в областта както на софтуерните, така и на хардуерните продукти. Сега хай-тек гигантът е решил да предприеме първите си плахи стъпки в света на дамското бельо. От Microsoft са решили да разчупят продуктовата си гама и са започнали разработването на „умен“ сутиен, който може да открива стреса, пише Би Би Си.

Прототипът съдържа подвижни сензори, които следят сърдечната дейност и чувствителността на кожата и така определят настроенията на жените.

Целта на изследването, което разработчиците от Microsoft правят, е да се установи дали носенето на този технологичен сутиен може да помогне за предотвратяване на прекомерното ядене, причинено от стрес. Екипът, съставен от петима учени, нарича своя проект "Храни и Настроение: Точно на време да окаже подкрепа, когато посягате към храна заради емоции". Чрез вградените сензори сутиенът изпраща съобщение до вашия смартфон, ако „мисли“, че ще сте на път да се натъпчете с храна без тялото ви да се нуждае от нея.

Екип от изследователската група е вградил сензори за електрокардиограма и електро-дермална дейност, както и жироскоп и акселерометър в сутиена.

Усилията за създаване на подобно бельо за мъже не проработили добре, защото сензорите се намират твърде далеч от сърцето.

"Жените са тези, които най-често преяждат на основата на емоциите си, а се оказва, че сутиенът е идеален за извършване биоелектрични измервания", посочва Мари Сцервински, един от водещите учени по проекта.

Сутиенът обаче все още е в процес на доусъвършенстване, тъй като се оказало, че жените, участвали в проучването е трябвало да свалят и презареждат своите сутиени на всеки 3-4 часа, което изследователите , описват като "много досаден процес".

Въпреки това учените определят резултатите, които достатъчно впечатляващи: сутиенът е бил в състояние да предвиди емоционалните състояния с приблизително 75% точност. 


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Николай Николов

    0 0 Отговор
    Чудесен подарък за господата с униформите пред парламента.
    Може и жълти бикини или прашки към комплекта