Тръмп: Харесвам Илон и съжалявам за глупавия момент в живота му

28 Октомври, 2025 05:39, обновена 28 Октомври, 2025 04:43 3 622 5

  • тръмп-
  • мъск-
  • сащ

Беше наистина много глупаво. Сигурен съм, че той би го признал, заяви американският президент

По-малко от шест месеца след разрива си с Илон Мъск, американският президент Доналд Тръмп се изказа мило за технологичния милиардер, предаде ДПА.

"Харесвам Илон и подозирам, че винаги ще го харесвам", каза Тръмп пред медиите по време на посещението си в Азия.

Мъск дари над 250 милиона долара за предизборната кампания на Тръмп миналата година. През първите месеци от мандата на Тръмп той се превърна в близък доверен човек на президента и беше натоварен със задачата да намали бързо правителствените разходи.

Но в началото на лятото възникна разрив по повод на важен законопроект за бюджета, прокарван от Тръмп, и двамата скоро започнаха да се атакуват взаимно в социалните медии. По-късно Мъск се оттегли от политическата си роля.

През юли Мъск обяви създаването на своя собствена партия, но след това нищо повече не се чу за нея, припомня ДПА. По-късно Мъск ограничи политическата си дейност до изразяване на десни възгледи в онлайн платформата си "Екс".

През септември Тръмп и Мъск разговаряха по време на церемония в памет на убития десен активист Чарли Кърк. След това Тръмп заяви, че от време на време е имал малко контакти с Мъск, определяйки ги като "нищо особено".

Тръмп заяви, че технологичният милиардер е преживявал "лош момент".

"Беше глупав момент в живота му. Много глупав", подчерта президентът на САЩ. "Сигурен съм, че той би ви казал същото".


Поставете оценка:
Оценка 2.1 от 7 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 2 Попер

    2 0 Отговор
    При роботи подобни издънки няма да има! Споко, още малко....
  • 3 Гост

    4 1 Отговор
    Гърнето и похлупачето... Ама прекалено самовлюбени и двамата извори.

    Коментиран от #4

  • 4 Гост

    4 1 Отговор

    До коментар #3 от "Гост":

    Никакви извори, баш са си идиоtи
  • 5 гошо

    5 0 Отговор
    Пак е момент,а на теб целия ти живот е глупав.