Тръмп: Готвим санкции за всяка държава, която търгува с Русия

17 Ноември, 2025 03:21, обновена 17 Ноември, 2025 05:24 2 822 87

  • сащ-
  • тръмп-
  • санкции-
  • русия-
  • мадуро-
  • иран

Може да говоря с Мадуро, заяви американският президент

Тръмп: Готвим санкции за всяка държава, която търгува с Русия - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Американският президент Доналд Тръмп обяви, че Републиканската партия работи по законодателство, което ще наложи санкции върху всяка държава, която има търговски отношения с Русия.

Тръмп каза още, че е възможно и Иран да бъде включен в списъка с ограничения.

"Предложих го, така че всяка страна, която има бизнес с Русия ще бъде сериозно санкционирана", обясни американският държавен глава.

Въпросният законопроект бе внесен в началото на април от двупартийна група членове на Сената. Основните автори на документа са сенаторите Линдзи Греъм и Ричард Блументал. Инициативата включва вторични санкции срещу търговските партньори на Русия. Предложението на сенаторите включваше вносни тарифи от 500% върху вноса на САЩ от страни, които купуват петрол, газ, уран и други стоки от Русия.

Сенатор Ранд Пол предупреди в статия, публикувана по-рано в портала Responsible Statecraft, че „страната, която би понесла най-големи щети“ от потенциалното приемане на този законопроект, ще бъдат самите Съединени щати – „както икономически, така и стратегически“.

Тръмп също така обяви, че би могъл да проведе разговори с президента на Венецуела Николас Мадуро на фона на напрежението между двете държави.

"Може да имаме някои дискусии с Мадуро и ще видим какво ще се получи. Те биха искали да говорят", каза Тръмп пред репортери.


Поставете оценка:
Оценка 2.4 от 34 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Санкции

    64 11 Отговор
    за всеки освен за България, Унгария, Сърбия, Германия, Австрия и всички други които поискаха да бъдат изключени от санкциите. Тръмп е палячо
  • 2 А ти кой беше

    85 19 Отговор
    Зад Русия са 2/3 от света. Какво ще стане, ако те наложат санкции на вас нещастници? Останалите не са ви роби нещастници.

    Коментиран от #3, #5, #83, #84

  • 3 Майтапиш се

    45 60 Отговор

    До коментар #2 от "А ти кой беше":

    Ама врн9 ли Африка да наложи санкции на Сащ? Или Еритрея и кой Беларус? Кой е заф Русия? Русия нямст пари за семки, никой не ги брои, Сащ каьаха и всички банки слушат, защото 90%от световната търговия е в $

    Коментиран от #6, #51, #86

  • 4 Значи

    48 35 Отговор
    Трябва и на украйна санкции да наложат, щото взимат руски нефт от петролопровода Дружба.
  • 5 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 6 Ами вярно

    53 9 Отговор

    До коментар #3 от "Майтапиш се":

    Колко мислиш света ще трая това положение на господар и роб? Видно от случващото се, хегемонията на САЩ си отива.

    Коментиран от #8

  • 7 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 8 Кое е видно

    10 32 Отговор

    До коментар #6 от "Ами вярно":

    Като всички банки в света изпълняват санкциите, за да не изпаднат от играта есеки търгува с долари.

    Коментиран от #9

  • 9 Всяко нещо има начало и край

    45 9 Отговор

    До коментар #8 от "Кое е видно":

    И тук е започнало началото на края на хегемонията на САЩ и в следващите години войните, интригите на САЩ, ще са все по големи, защото почвата им под краката ще е все по рохка.
  • 10 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 11 И Киев е Руски

    29 7 Отговор
    Може да говоря с Мадуро ААА по сигурно е че ще хвана на Путин ма ду .и .е

    Коментиран от #43

  • 12 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 13 Ха-ха-ха

    31 6 Отговор
    Има една българска приказка " голям залък хапни, голяма дума не казвай" . Може и да стане може и да не стане. Светът се е променил.
  • 14 ЗАКОНОДАТЕЛСТВО ЛИ , ИНТЕРЕСНО ??!!

    47 6 Отговор
    Републиканската партия работи по законодателство, което ще наложи санкции върху всяка държава, която има търговски отношения с Русия. ВЕРНО ЛИ ???
    АМИ ,РЕПУБЛИКАНСКАТА РАРТИЯ ,ДА НЕ БИ ДА Е СВЕТОВЕН ЗАКОНОДАТЕЛЕН ОРГАН , КОЙТО ИЗРАБОТВА СВЕТОВНИТЕ НАКАЗАТЕЛНИ ЗАКОНИ ?? НЯМА ТАКОВА ПРАВО НИКОЯ СТРАНА , КОЕТО ОЗНАЧАВА!, ЧЕ ТОВА НЕ СА ЗАКОНИ , А РАЗБОЙНИЧЕАТВО АКО СЕ ПРИЛОЖАТ!!! ТЕЗИ ЗАКОНИ МОГАТ ДА БЪДАТ ВАЛИДНИ САМО ЗА ДЪРЖАВАТА , КОЯТО СИ ГИ Е СЪЗДАЛА , НО ЗА НИКОЯ ДРУГА!!!
  • 15 Ха-ха-ха

    11 3 Отговор

    До коментар #12 от "Просто":

    А кой колко барела петрол потребява знаеш ли?
  • 16 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 17 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 18 Абе не ти ли е

    29 9 Отговор
    Ясно, че такова, икономическо "удушаване" си е обявяване на война? Русия може да отговори с друг тип война? Примерно във Венецуела да се появят Орешници или Циркони и както в укра, "консултанти", които с тях да потопят самолетоносача? И всичко ще си е ок, понеже сащ им обявиха война. А да се дава оръжие на "приятели" и "съюзници" в беда и да има там "доброволци" - полковници също вече го смятат запязналите за нормално.

    Коментиран от #20, #27, #28

  • 19 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 20 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 21 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 22 Последния Софиянец

    8 26 Отговор
    Миротвореца ще закопа блатния хаганат, копейки вият по бунища!
  • 23 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 24 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 25 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 26 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️

    8 19 Отговор
    Почва глада в смехдържавата с менделеевата таблица‼️

    Коментиран от #77

  • 27 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 28 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 29 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 30 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 31 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 32 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 33 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 34 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 35 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 36 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 37 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 38 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 39 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 40 Ние

    20 8 Отговор
    С Путин към славни победи!

    Коментиран от #42

  • 41 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 42 Кобзон

    4 6 Отговор

    До коментар #40 от "Ние":

    Така е.
  • 43 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 44 Казах марш на бунището!!!

    4 9 Отговор

    До коментар #41 от "И за туй трябва акъл спополане 😄":

    Другите копейки вече са там.Турят храна.

    Коментиран от #45, #60

  • 45 Седи си там

    8 4 Отговор

    До коментар #44 от "Казах марш на бунището!!!":

    По до0бре е от това да ходиш сополиво и да показв3ашщ цигания1та на запада. 😄
  • 46 Георги

    21 4 Отговор
    друго си е да си евро атлантически партньор, да ти казват от кого и за колко пари да купуваш, с кого може и с кого не може да говориш. Както и на кого да правиш дарения и чии заеми да изплащаш. Ама когато най-големите пари в страната идват под ролята на фондове, какво друго да стане!

    Коментиран от #50

  • 47 Данко Харсъзина

    11 9 Отговор
    Тези, които търгуват с Русия са Китай, Индия и Турция. Други няма.

    Коментиран от #79

  • 48 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 49 Хайо

    17 6 Отговор
    Тръмп е гробокопача на Сащ .Този ще закопае тотално обора .Честито
  • 50 Данко Харсъзина

    9 11 Отговор

    До коментар #46 от "Георги":

    На времето ни казваха руснаците, а бай Тошо се снишаваше. После зя благодарност ни биха шута, цялата ни индустрия, която тотално беше свързана с СССР се срина и щяхме да умрем от глад.

    Коментиран от #54

  • 51 Хайо

    11 4 Отговор

    До коментар #3 от "Майтапиш се":

    Чети повече ,беше 90% ,вече е под 55%.Казвст го самите Сащ .
  • 52 Така е .

    7 18 Отговор
    Санкциите само удължават агонията на фашистка Русия .
  • 53 Хайо

    22 6 Отговор

    До коментар #10 от "😂😂😂😂😂😂":

    Видно е че си доста ограничен и малко си чел .Русия е единствената държава която при тотално затваряне на границата може да е самодостатъчна .Това са факти от преди 4 години от германци,Сащ биха издържали не повече от 3 месеца .В Европа няма държава която би издържала повече от 33 дни .Чети повече и не се излагай .
  • 54 Осъзна ли написаното

    16 5 Отговор

    До коментар #50 от "Данко Харсъзина":

    Нареждат ти какво и за колко да купуваш. Това харесва ли ти?

    Коментиран от #59

  • 55 Данко Харсъзина

    8 8 Отговор

    До коментар #48 от "Абе еййй":

    Човекът който държи в ръцете си световната система за разплащане. Руснаците вместо да си купуват по 5 яхти и да си строят дворци, да си бяха изградили финансова система, а не да ползват американската. И сега санкции нямаше да има.
  • 56 Дядо Ванго

    15 6 Отговор
    Бай Дончо въпреки ,че е на толкова години досега не е чул ,че волът като рие пада на гърба му .Нищо ще го научи по трудния начин .
  • 57 Слава на Русия

    14 6 Отговор
    Чист тероризъм от краварника
  • 58 кви сте вие бе

    19 5 Отговор
    световните джандари, готвели санкции и кво ще направите като не се спазват ? ще си пратите коритата да плащат гаргите ! американската демокрация на коцкара Диктатор Перчемов в действие . Хамерика умира от вътре с бързи темпове.

    Коментиран от #63

  • 59 Данко Харсъзина

    8 5 Отговор

    До коментар #54 от "Осъзна ли написаното":

    Ганю е прекалено малък за да се занимава някой с него. Световните проблеми са далеч по големи. А и българското Правителство уверено води държавния кораб в бушуващия световен океан.

    Коментиран от #62, #65, #80

  • 60 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 61 Васко делчев

    16 7 Отговор
    Кои са тези от някаква измислена държава, че те ще определят междудържавните отношения в света. Пълни сатанисти

    Коментиран от #66

  • 62 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 63 Данко Харсъзина

    7 8 Отговор

    До коментар #58 от "кви сте вие бе":

    Ще им блокират разплащанията, както направиха с Роснефт и Лукойл.

    Коментиран от #64

  • 64 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 65 Ами САЩ

    7 5 Отговор

    До коментар #59 от "Данко Харсъзина":

    струва на ганьо десетки милиарди. Щом е малко за теб, добре. Не е за учудване, че не осъзнавате случващото се.

    Коментиран от #67

  • 66 Данко Харсъзина

    5 7 Отговор

    До коментар #61 от "Васко делчев":

    "Тези" са хората, които държат в ръцете си световната финансова система.

    Коментиран от #68, #70, #76

  • 67 Данко Харсъзина

    3 7 Отговор

    До коментар #65 от "Ами САЩ":

    Чак десетки милиарди... Ганю няма толкова пари. Посмали малко.

    Коментиран от #69

  • 68 Тези са хората

    6 4 Отговор

    До коментар #66 от "Данко Харсъзина":

    които те мислят за глупав роб, който им се полага да обират. И така ще бъде, докато има кой да им се радва докато го реше и чеше САЩ.
  • 69 И мен ми се иска да посмаля

    6 5 Отговор

    До коментар #67 от "Данко Харсъзина":

    Но за жалост реалността е такава. САЩ струва на България десетки милиарди.
  • 70 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 71 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 72 Бойкот на алчния сайт О.Л.Х.

    10 5 Отговор
    Значи ФАЩ ще трябва да наложи санкции на себе си,
    защото купуват от Русия уран, нефт, газ, диаманти, злато и др...
  • 73 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 74 Геро

    5 4 Отговор
    Че политиката на рижавия скункс не е успешна
    е от ясно по ясно и че държавата постепенно се
    превръща в западнало гето е видимо!
    Остава само да видим и другото, че санкции и планове срещу Русия не работят!
  • 75 Съвсем скоро САЩ ще бъде затворен

    3 4 Отговор
    между двата океана
    А ние колкото и дълг да трупаме ще бъде премахнат с отпадане на долара..
    Затова не се плашете че се увеличавал външен дълг
    А тия дето крадат конференция ги чака
  • 76 Ха-ха-ха

    3 2 Отговор

    До коментар #66 от "Данко Харсъзина":

    И точно за това вече се мисли за създаването паралелна финансова система. След като тази обслужва интересите само на една държава.
  • 77 факуса

    3 3 Отговор

    До коментар #26 от "🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️":

    хаха най мощната ядрена държава нема да е гладна а и храна си има за разлика от дръгите санкционери дет без санкции са умрели

    Коментиран от #85

  • 78 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 79 Некой

    2 4 Отговор

    До коментар #47 от "Данко Харсъзина":

    Те не наложиха ли санкции/мита/ на Китай?
    Или греша?
  • 80 Некой

    1 3 Отговор

    До коментар #59 от "Данко Харсъзина":

    Към дъното...
  • 81 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 82 дядо поп

    3 1 Отговор
    Ами ако и те те резнат с кого ще търгуваш бре , до вчера правеше метани на Китай за редкоземните , днес изглежда е забравил да си пие антикукурина и пее друга песен.
  • 83 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 84 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 85 фактите

    1 2 Отговор

    До коментар #77 от "факуса":

    Имат ама дръжки.На продажните слyrи като тебе им се иска Русия да има нещо,ама тея абopигени са дъното на всичко.Каква храна имат като 50% от храната си я внасят ? Каква храна имат като всички имперски амбиции досега им свършват с купони за хляб и се налага САЩ да ги спасяват от глад и нищета ? И този път няма да е различен.Няма по-кухо същество от руснака.Така и не се научиха и не си взеха поука ,че не трябва да джафкат повече от това което са ,защото накрая пак ще се молят на запада да ги спасява,ама тоя път ще е греда.
  • 86 НЕумна Натеменужена Гугутка

    4 0 Отговор

    До коментар #3 от "Майтапиш се":

    Отхвърляш зелената шума като средство за разплащане и воала! И без това е стигнала до 37% от плащанията докато преди войната беше 60%. Скоро ке видите кво се получава като БРИКС-аджиите си вкарат техната валута и..."путуем путуем отлазим далеко"
  • 87 боико борисуф

    3 0 Отговор
    до кога ще се върти света около тия хабни американци само путин може да ни оттърве от тях