Ердоган посреща Зеленски в Истанбул, Русия няма да участва в днешните преговори ВИДЕО

19 Ноември, 2025 03:32, обновена 19 Ноември, 2025 04:47 3 219 43

  • уиткоф-
  • ермак-
  • зеленски-
  • турция-
  • ердоган-
  • украйна

Пропадна срещата на Уиткоф с украинския президент и Денис Ермак в Турция, пише The Economist

Среща между специалния пратеник на президента на САЩ за мироопазващите операции Стивън Уиткоф и началника на кабинета на Володимир Зеленски, Андрей Ермак, насрочена за 19 ноември, е била отменена на фона на корупционния скандал в Украйна, съобщи журналистът на The Economist Оливър Карол, позовавайки се на свои източници.

„Доколкото разбирам, разговорите между Уитков и Ермак в сряда са отменени. Както ми казаха, Уиткоф вероятно не е бил наясно със скандала, в който е замесен, когато се е съгласил на срещата“, пише Карол в X.

По-рано Зеленски потвърди, че ще се срещне с турския президент Тайип Ердоган на 19 ноември. Преди това Ройтерс, позовавайки се на турски източник, съобщи, че Уиткоф планира да посети Турция на 19 ноември и да участва в планираните разговори със Зеленски.

Зеленски заяви, че пътува до Турция, за да се подготви за „засилването“ на мирните преговори.

Секретарят на Съвета за национална сигурност и сигурност Рустем Умеров обяви на 15 ноември, че с посредничеството на партньори в Турция и ОАЕ страните „са се споразумели да активират Истанбулските споразумения“. Според него споразумението се отнася до размяната на 1200 украинци. Умеров каза, че в близко бъдеще ще се проведат технически консултации за финализиране на „всички процедурни и организационни въпроси“.

Кремъл заяви, че представители на Москва няма да участват в преговорите в Турция на 19 ноември, а Киев не е заявил готовност за възобновяване на преговорите. Прессекретарят на руския президент Дмитрий Песков заяви, че Владимир Путин няма планирани контакти с Уиткоф или турски представители след преговорите. „Но ако някой сметне за необходимо да информира руската страна, разбира се, президентът Путин ще бъде отворен за това“, добави Песков.

Според Bloomberg, турският външен министър Хакан Фидан може да информира Москва за резултата от преговорите, ако се постигне положителен резултат, включително евентуален напредък по размяната на пленници.


Поставете оценка:
Оценка 2.8 от 11 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Петър

    17 3 Отговор
    Чудя се, какво ще стане със Зеленски след края на войната в Украйна, дали ще стане преподавател и ще ходи в различни световни университети да чете лекции, дали пък няма да се върне към актьорството и продуцентството или ще продължи да се занимава с политика?

    Коментиран от #2, #7, #19, #25, #31

  • 2 РЕАЛИСТ

    31 4 Отговор

    До коментар #1 от "Петър":

    Не му бери грижа на Зеленски. Има си няколко милиарда на сметка, замък във Великобритания и сума ти имоти по света. Да му мислят хилядите инвалиди от войната, поради които направи богатството си.

    Коментиран от #4, #22, #35

  • 3 По-скоро друго

    32 3 Отговор
    Е причината. Корупцията я знаят отдавна, още от самото начало. Войната започва да се губи за Запада и те се чудят, как да изкарат зеленото и останалата мафия, че те са провалили "победата" им. За някои нямаше съмнения, как ще свърши тази война. И защо саш се правят на обидени? Парите на европейците са откраднати и продължават да се крадат.
  • 4 А ти

    8 1 Отговор

    До коментар #2 от "РЕАЛИСТ":

    Няма кво да ядеш. А ти няма кво да ядеш.

    Коментиран от #10

  • 5 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 6 Забележете-

    26 2 Отговор
    Израел е място, където всеки еврейски крадец, убиец и измамник е добре дошъл и защитен от преследване!!!
    Найс, а?
  • 7 хихи

    22 2 Отговор

    До коментар #1 от "Петър":

    ще е с една Зелка по-нисък
  • 8 Интересни преговори

    21 2 Отговор
    С кой ще преговаря зельо.
  • 9 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 10 РЕАЛИСТ

    16 2 Отговор

    До коментар #4 от "А ти":

    Няма щото всичко отива за Украйна и в джоба на Зеленски и свитата му. Затова цените хвърчат.
  • 11 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 12 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 13 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 14 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 15 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 16 """"""

    4 15 Отговор
    Рашка зад борда.Никой не ги брои за живи колхозниците.
  • 17 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 18 нов удар

    3 16 Отговор
    удар в зурлата на путлер

    Коментиран от #23

  • 19 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 20 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 21 Данко Харсъзина

    21 2 Отговор
    Ще "купи" 100 самолета и от Ердоган. Зеленски където и да отиде "купува" по 100 самолета или гаС. Това, че няма пари да плаща въобще не го интересува. Напълно е изплискал легена.
  • 22 Още една безмислена среща

    18 2 Отговор

    До коментар #2 от "РЕАЛИСТ":

    Да обаче ще трябва да седи в мазето на замъка и да си пуска фейк видеотата онлайн. Ако бъде бъде осъден като военнопрестъпник ще прави компания на Нахални и разни други "борци за независимост".
  • 23 И С КОГО ША ПРЕГОВАРЯ

    16 3 Отговор

    До коментар #18 от "нов удар":

    Я ЗЕМИ ИДИ ТИ
    БАРЕМ ТЕ ЧЕРПЯТ ЕДНО МАЗНО ТУРСКО КАИВЕ С МАКЪК
  • 24 За какво отива у Турция?

    22 2 Отговор
    С кого ще преговаря там? Ни Турция е участник в тая война, ни руснаците са там...? Кой знае, може да подготвя каналите за измъкване като дружките му, щото май вече му е изпята песента и търси начини да оцелее, но очевидно Турция няма да е бъдещата му "родина", по скоро би се "инфилтрирал" при ингилизите, неговите куратори, вкарали окончателно укрия в батака, водени от патологична омраза към Русия.;.
  • 25 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 26 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 27 Цирка

    12 1 Отговор
    Е пълен. Може да покажете и новите номера вече
  • 28 Атина Палада

    3 15 Отговор
    Както се очакваше.Русия зад борда.В калта.
  • 29 Олга

    14 0 Отговор
    Ситуацията е безсмислена и дори крикатурна: Без мен ме ожениха.Булката е леко ошашавена.
  • 30 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 31 име

    7 2 Отговор

    До коментар #1 от "Петър":

    Зеления наркоман ще си харчи откраднатите милиарди. На следващата снимка са пачките с долари и печати от САЩ. А снимката е откраинсите антикорупционери.

    Коментиран от #34, #43

  • 32 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 33 Механик

    10 2 Отговор
    Много интересно за какви ПРЕГОВОРИ иде реч, след като едната страна няма да участва???
    Другото дето ме интересува е, дали Тимур и неговата команда от Рустамчовци, Юмеровци и пр. татаро-еврейски "хлопчики" ще бъдат в Турция. Зер, те обявиха миналата седмица, че не с а избягали, ами са отишли в Турция да подготвят преговорите.
    Или все пак са избягали????
  • 34 Механик

    6 2 Отговор

    До коментар #31 от "име":

    Няма да му позволят да си харчи паричките. Той знае много и когато стане отработен до край материал, ще намерят как да го скрият и премахнат. За какво ще им повече, след като изпусне властта в Киев? Аз не виждам за какво могат д а го ползват.
  • 35 Ха-ха-ха

    11 0 Отговор

    До коментар #2 от "РЕАЛИСТ":

    Мислиш ли че украинците ще го оставят жив да си харчи кървавите пари.
  • 36 Някой може ли да каже

    9 3 Отговор
    Зелените токчета къде не са ходили на почивка с гурме.Самолета му бръмчи и обикаля като спътник земята.Имам чувство, че зеленият е с двоен смар памперс самопочистващ.
  • 37 Пенчо

    3 1 Отговор
    Това ще е нещо с вибратори, няма да е истински с....!
  • 38 Само не разбрах

    7 1 Отговор
    С кого точно преговаря зеления в Истанбул.....явно си говори сам
  • 39 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 40 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 41 ?????

    3 0 Отговор
    Трийте колкото щете, но снимките ще ги трият и късат и ще връщат украинските медали.
    И пак ще подаряват кучета и ще ни напомнят какви приятели са те с получателите на подарените кучета.
    Пък вие тогава ще триете други неща.
  • 42 Ццц

    3 0 Отговор
    Дрогираният отива на Капалъ чарши, за да се "подготви за засилване на срещите за мир" - ще си купува ново, по-модерно сако за Тръмп! Пак ще има капаци на джобовете, но това ще е с повече еластан, за да изглежда по-лъскавко. А не като шинел от Първата световна война от киевския магазин всичко по една гривня. 🤣. Не че се е сетил, че като изглежда като просяк дава вид, че не е корумпиран, като всичките му съучастници в бандата-правителство. Просто когато цял живот си носил клоунски костюм и червен нос, сега и потник на Майкъл Джордан ти се вижда модерен. 🤣
  • 43 Този коментар е премахнат от модератор.

Новини по държави: