Голям пожар избухна в една от двете петролни рафинерии в Австралия ВИДЕО

16 Април, 2026 05:41, обновена 16 Април, 2026 05:47 785 3

  • австралия-
  • пожар-
  • петролна рафинерия-
  • бензин

Производството на бензин може да бъде затруднено

Голям пожар избухна в една от двете петролни рафинерии в Австралия ВИДЕО - 1
Снимка: YouTube

Пожар избухна в една от двете действащи петролни рафинерии в Австралия в Джилонг ​​и пламъците може да доведат до прекъсвания в производството на бензин, предаде австралийския телевизионен канал ABC.

Пожарът в рафинерията Viva Energy в Джилонг ​​е започнал на 15 април след 23:00 часа местно време (16:00 часа българско време). Според австралийския министър на енергетиката Крис Боуен не са установени подозрителни обстоятелства около инцидента.

Според пожарната служба на Виктория, пожарът е започнал в секцията за производство на моторни бензини, където е възникнал теч и са възникнали няколко малки експлозии. Огънят е обхванал площ от 30 на 30 метра. След експлозиите пожарът е станал „доста голям и интензивен“ и е бил овладян.

Рафинерията Viva Energy произвежда 50% от горивото на Виктория и 10% от горивото на Австралия. Тя е един от двата завода, способни да преработват гориво за вътрешния пазар.

Министърът на енергетиката призна, че пожарът може да повлияе на производството на бензин „за известно време“. Той каза, че заводът ще продължи да произвежда дизелово гориво и реактивно гориво „в намалени обеми“ поради предпазни мерки.

В края на март щатите и териториите на Австралия се споразумяха с федералното правителство за национален план за горивна сигурност. Според него страната намали наполовина акцизите върху горивата за три месеца, както и пътния данък за тежкотоварни превозни средства.


Поставете оценка:
Оценка 5 от 3 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Боруна Лом

    1 0 Отговор
    БЪДЕТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ!
  • 2 123

    0 0 Отговор
    Сатанистите унищожават петролната индустрия по цвлия свят.
  • 3 Случват се

    0 0 Отговор
    такива нещица
Новини по държави: