Обединените арабски емирства (ОАЕ) обявиха поредна ракетна тревога, предадоха световните агенции, цитирани от БТА.
Министерството на отбраната на ОАЕ заяви, че е прехванало три ракети от Иран.
Властите на емирството казаха още, че в петролната индустриална зона в емирство Фуджейра е избухнал пожар след „атака с дрон, произхождащ от Иран“. Екипи на гражданската отбрана незабавно са били разположени на място, за да овладеят пожара, заяви пресслужбата на Фуджейра.
Това беше втората подобна тревога днес, след като през последните седмици, след влизането в сила на прекратяването на огъня с Иран, не бяха обявявани тревоги, отбелязва Асошиейтед прес.
Към момента няма информация за жертви.
Междувременно Южна Корея разследва информация за възможно нападение срещу южнокорейски плавателен съд в Ормузкия проток, съобщиха властите, цитирани от агенция Йонхап.
Говорител на южнокорейската морска компания Ейч Ем Ем (Hyundai Merchant Marine, HMM) посочи пред Ройтерс, че е избухнал пожар в машинното отделение на един от корабите ѝ за превоз на насипни товари в Ормузкия проток, като допълни, че причината за инцидента все още се разследва. Говорителят на компанията увери, че на този етап няма информация за пострадали или загинали.
"Проверяваме информацията за атакуван южнокорейски плавателен съд", заяви представител на правителството на Южна Корея.
Министерството на външните работи на страната потвърди информацията и уточни, че на този етап няма данни да пострадали южнокорейски граждани.
Разследването на информацията от южнокорейските власти се появява в контекста на американската операция "Проект Свобода", чиято цел е да помогне на блокирани товарни кораби да напуснат безопасно Ормузкия проток, в който иранските сили наложиха блокада след началото на израелско-американската военна операция срещу Ислямската република, припомня Ройтерс.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Последния Софиянец
Коментиран от #3
19:06 04.05.2026
2 ДА БЕ ДА
Коментиран от #5
19:29 04.05.2026
3 Ами
До коментар #1 от "Последния Софиянец":
Ще ходим без гащи, напук на евреите. Струва ми се че след края на войната израел вече няма да го има, а останалите живи евреи ще се пръснат по света ама едва ли ще видят спокойствие щото навсякъде ги намразиха и приказките че били невинни жертви вече няма да минават.19:54 04.05.2026
4 Иран
19:57 04.05.2026
5 Потура
До коментар #2 от "ДА БЕ ДА":
Те не ходят с шалвари, като теб а ходят с бели пенюари разбрали невежа жено.20:04 04.05.2026