Президентът Доналд Тръмп заяви, че през Ормузкия проток вчера са преминали кораби, натоварени с рекордно голямо количество петрол - 19 милиона барела. В днешна публикация в социалната мрежа „Трут Сошъл“ (Truth Social) Тръмп подчерта също значението на спада на цените на петрола, предаде Ройтерс.
„Вчера през Ормузкия проток преминаха 19 милиона барела петрол –рекордно количество за всички времена. Цените на петрола се сриват, а светът е много по-безопасно място“, обяви американският президент Тръмп в публикацията.
Цените на петрола се понижиха с над 3 на сто вчера, спадайки под 80 долара за барел, след информацията за напредък в преговорите между САЩ и Иран за постигане на окончателно мирно споразумение и постепенно възстановяване на доставките през Ормузкия проток.
Междувременно Министерството на финансите на САЩ издаде днес общ лиценз, който разрешава производството, доставките и продажбата на суров петрол, както и на нефтохимически и петролни продукти с ирански произход до 21 август.
Съгласно меморандума за разбирателство, подписан миналата седмица между Вашингтон и Техеран, САЩ са се съгласили да разрешат износа на ирански суров петрол, петролни продукти и производни, както и всички свързани с това услуги, включително банкови операции, застраховки и транспорт.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 руска
16:48 23.06.2026
2 хохохо
Коментиран от #9
16:49 23.06.2026
3 Гориил
16:51 23.06.2026
4 Примати
Коментиран от #11
16:55 23.06.2026
5 Шафьоро
16:58 23.06.2026
6 ТРЪМП....БЕЛИЯТ ВОЖД
17:12 23.06.2026
7 Гориил
Коментиран от #13
17:18 23.06.2026
8 Абе,
17:22 23.06.2026
9 Важното е
До коментар #2 от "хохохо":
Че бързо се вдигаКоментиран от #14
17:28 23.06.2026
10 Курти
17:42 23.06.2026
11 Този коментар е премахнат от модератор.
12 ЗАЩО ЛИ
Не се радва на Тази Новина?
А В МУСКАЛИЕТО
БЕНЗИН95
ВЕЧЕ СЕ ПРОДАВА
ЗА 140 РУБЛИ .
ХАХА ХАХАХАХАХА ХАХАХАХАХА
18:32 23.06.2026
13 гост
До коментар #7 от "Гориил":
Ако избегнем пропагандните РУСКИ глупости , мандалото лопна , на чист български !!! Япония и Южна Корея вече сключиха дългосрочни договори за доставка на петрол и газ от КАНАДА , същото правят Китай и Индия , но през подставени фирми от трети държави , да не е толкова явно !! Времето на " сигурните" доставки от залива СВЪРШИ , завинаги и то по вина на Иран , което останалите араби няма да му простят , НИКОГА !! А за Раша никаква файда , тя пак си продава на безценица и то колкото да не е без хич , че нещо много и горят пристанищата , хахаха !!18:47 23.06.2026
14 гост
До коментар #9 от "Важното е":
Ти на това вдигане ли му викаш , хахаха !! С голям зор 20 % и то за някои , щото по дългосрочните договори така и не се вдигна !! И то за един месец , хахаха !!18:51 23.06.2026