От началото на тази година Бундесверът изпраща писма до младежи, които скоро ще навършат 18 години, в които ги пита дали са готови за евентуална военна служба. До средата на юни са изпратени около 298 200 писма, от които малко над половината – до момчета, които скоро ще навършат пълнолетие. От тях около 96 процента са попълнили задължителния въпросник в срок.
Малко над 20 процента от участниците в анкетата са заявили интерес към служба във въоръжените сили на Германия. Дотук са проведени 1 500 медицински прегледа, а 530 души са определени като годни за военна служба и междувременно са планирани окончателно за служба през 2026 г., съобщиха от Министерството на отбраната.
Значителен ръст на кандидатурите
Целта на новата военна служба е да привлече повече кадри за Бундесвера. Сред нововъведенията са и нови модели на служба, както и по-високи заплати. Това изглежда дава резултати.
От стартирането на новата схема в средата на януари Бундесверът отчита значителен ръст на кандидатурите и новонаетите лица. През текущата година досега са постъпили около 38 500 кандидатури. Това представлява ръст от около 24 процента в сравнение със същия период на миналата година.
Броят на новите назначения пък е нараснал с 13 процента - до около 11 000, става ясно още от данните на военното министерство.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 честен ционист
Коментиран от #37, #40
12:37 25.06.2026
2 Исторически парк
12:37 25.06.2026
3 Гост
Коментиран от #42, #50
12:40 25.06.2026
4 Този коментар е премахнат от модератор.
5 Германия е единственната страна в света
Смазала цяла европа и русия за 3 месеца
Поклон пред великата нация
Коментиран от #18, #29, #31
12:41 25.06.2026
6 Цвете
12:42 25.06.2026
7 Гълъб Донев
12:42 25.06.2026
8 Вярно е
12:42 25.06.2026
9 Цвете
12:43 25.06.2026
10 Мнение
12:43 25.06.2026
11 Ганьо
12:43 25.06.2026
12 СЛАВА БЪЛГАРИЯ,СЛАВА НАТО
12:47 25.06.2026
13 Затова им требваха талибаните в европа
12:48 25.06.2026
14 ООрана държава
12:48 25.06.2026
15 Чудесна новина
12:48 25.06.2026
16 За цяла Гермния 530 души
Коментиран от #19
12:49 25.06.2026
17 БЪЛГАРИЯ И ДОЙЧЛАНД
Работата ще ви направи.. СВОБОДНИ, Ко пейки де БИЛНИ
Коментиран от #28
12:49 25.06.2026
18 Този коментар е премахнат от модератор.
19 Географ
До коментар #16 от "За цяла Гермния 530 души":
Това са само от европеидната раса.12:50 25.06.2026
20 Гост
Коментиран от #23
12:51 25.06.2026
21 Този коментар е премахнат от модератор.
22 Кольо
12:54 25.06.2026
23 Зае БИ тия хо но фантазии
До коментар #20 от "Гост":
Де БИЛ! Глей монгольяк ислямисткия Ген ЩАБ дека избегаа като Шлю ХИ от лошиот готвачХехехехехехе
Цаливаш ли КУ РАна рамАзан и Апти Ауадинов, кат Ху йло?
Коментиран от #49
12:57 25.06.2026
24 Истината
Тотален запад!!
12:57 25.06.2026
25 Хахахахаха
12:58 25.06.2026
26 хахахахах
13:01 25.06.2026
27 СТИГА БЕ
13:01 25.06.2026
28 ти ще работиш свободно
До коментар #17 от "БЪЛГАРИЯ И ДОЙЧЛАНД":
в Белене до края на живота си (който ще е кратък)13:03 25.06.2026
29 Много велика, няма що
До коментар #5 от "Германия е единственната страна в света":
Обикновените руски хора, работници и селяни отърсиха велика Германия като брашнян чувал.Коментиран от #33, #34, #36, #47
13:03 25.06.2026
30 Аоо
13:03 25.06.2026
31 Този коментар е премахнат от модератор.
32 ЛЪЖИ СЪС ВКИСНАТО ЗЕЛЕ
Коментиран от #35, #38
13:05 25.06.2026
33 Да се знае
До коментар #29 от "Много велика, няма що":
аха, след като САЩ и Англия ги облякоха, нахраниха, въоръжиха и качиха на техни камиони/танкове.13:08 25.06.2026
34 Не грамотен Лепилар
До коментар #29 от "Много велика, няма що":
Кви..."руски хора" ма пе ДАЛ?!?Хихихихихи
През 42 г.. СССР се включва към АНТИ- ХИТЛЕРИСТКАТА КОАЛИЦИЯ ОТ 26 ДЪРЖАВИ!
Хихихихихи ДО тогава са СЪЮЗНИЦИ НА АД ОЛФ!! ФАКТ
Хихихихихи
Коментиран от #46
13:09 25.06.2026
35 ЛЪЖИ НА КРЕМЪЛСКАТА СЕКТА
До коментар #32 от "ЛЪЖИ СЪС ВКИСНАТО ЗЕЛЕ":
КОЙ НОРМАЛЕН РУСНАК ИСКА ДА УМИРА НА ФРОНТА В УКРАЙНА ЗА ВПУТИН И ОЛИГАРСИТЕ МУ??????13:10 25.06.2026
36 Клета невежа копейка 🤪
До коментар #29 от "Много велика, няма що":
В състава на армията на СССР 56% са украинци, 17,8% са беларуси, има още над 100 народа, а на тези които викаш руснаци - московските монголи, са били една незначителна част13:11 25.06.2026
37 стоян
До коментар #1 от "честен ционист":
До 1 ком - другар явно не си гледал в мюслюманската федерация допитвания дали искат да живеят в нея или искат на запад при тия мъже в Германия - оказа се че 70% от рузкините желаят в Германия или САЩ - важното да не са в русияКоментиран от #45
13:13 25.06.2026
38 Този коментар е премахнат от модератор.
39 Логично
13:14 25.06.2026
40 Този коментар е премахнат от модератор.
41 Отреазвяващ
13:15 25.06.2026
42 Никви такиви
До коментар #3 от "Гост":
България няма младежи и хора в активна възраст за убиване! Не забравяйте казаното от Цар Борис III: "По-добре черен хляб отколкото черни забрадки"!13:19 25.06.2026
43 Свети Великомученик Аргир Безбожник
До коментар #38 от "Без казармен пен Дел, да? )))":
Лап Пай У Йотт бре ,горноджумайски хъесосс,кво ми пелтечиш мрршоо !13:21 25.06.2026
44 Този коментар е премахнат от модератор.
45 Пъстър свят
До коментар #37 от "стоян":
Що ти питаш ли Десислава дали иска да я плюю .щятт малцинствени групи ?13:22 25.06.2026
46 Този коментар е премахнат от модератор.
47 копейко,
До коментар #29 от "Много велика, няма що":
ВСВ е между Съюзниците (Англо-американците и СССР) и Тройната ос (Германия, Италия, Япония), а не Русия срещу Германия както казват русофилите. Първо - с Германия е воювал СССР, а не само Русия. Второ - войната е започнала срещу Полша, Великобритания, Белгия, Нидерландия, Люксембург и Франция когато СССР е бил съюзник на Хитлер. Трето - двете от Тройната ос (Италия и Япония) са победени от англо-американците. Четвърто - СССР се е бил на Източния фронт с огромната материална помощ от Съюзниците. Пето - театърът на бойните действия почти не е засегнал Русия, бил е най-дълго на териториите на Прибалтиките, Беларус и Украйна - там са най-многото жертви. И шесто - каузата му е била правилна и с него е бил морално целият свят. Сега РФ е в ролята на агресор, вероломно нападнал Украйна.Коментиран от #51
13:25 25.06.2026
48 Интереса,клати феса!
13:27 25.06.2026
49 Този коментар е премахнат от модератор.
50 Госкието
До коментар #3 от "Гост":
Може изпращането да започни със синовете и дъщерите на бизнесмините и бизнесдамите и децата на политиците от всички партии, заедно с армията от охранители от охр фирмите, подкрепени от джандармеристи.13:30 25.06.2026
51 Славков
До коментар #47 от "копейко,":
Много спам изръси бре педдикюр 💅 за някви си 12с.на пост ,ела го поллапуркай да те кича едни 20€врака и после да разпускаш .13:31 25.06.2026
52 Георги
13:34 25.06.2026
53 Тома
13:40 25.06.2026
54 Мдаа
Мдаа...
13:46 25.06.2026