Президентът на Беларус Александър Лукашенко заяви, че по време на неотдавнашната си среща с представители на Володимир Зеленски в Минск им е заявил, че "характерът на войната ще се промени“, ако Минск бъде въвлечен в нея, предава Белта.
"Тукнаскоро бяха представители на Зеленски. Заявих им направо: "Момчета, предайте на Зеленски - ако той мисли, че може просто така да говори с нас и още да ни въвлече във войната, то трябва да разбере, че характерът на войната ще се промени мигновено. Тази война ще бъде съвсем различна“, заявява Лукашенко в четвъртък в Минск по време на среща с губернатора на Московска област Андрей Воробьов.
Той добави, че има и реакция на това от украинска страна. "Между другото, получихме отговор... те го разбират“, подчертава Лукашенко.
Беларуският президент допълва, че позицията на Минск е миролюбива, но във всяка ситуация Беларус ще бъде рамо до рамо с Русия.
"Нашата позиция е миролюбива. Но във всяка ситуация ще бъдем рамо до рамо с Русия. Не може да бъде иначе“, посочва Лукашенко.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Дориана
Коментиран от #19
19:49 25.06.2026
2 Чакаме го тоя характер
19:49 25.06.2026
3 Путин бавн0 раз виващия бакшиш
Коментиран от #15
19:53 25.06.2026
4 Касата
Коментиран от #17, #63
19:53 25.06.2026
5 Помак
19:54 25.06.2026
6 Помак
19:54 25.06.2026
7 Браво на Беларус! Достойна позиция!
19:54 25.06.2026
8 Луганск
Заявявам на европейците: вие сте фаашиистки копеелета, вие сте жалки, незначителни, гнуусни ххора! Вие сте бедни и малки! За пореден път започнахте война срещу Русия! Предупреждавам ви, ако само потрепвате-вашите мръъсни, мирииизливи градове ще се превърнат в руини и радиоактивните ви кости няма да пушат дълго!
ДА ЗДРАВЕЕ ВЕЛИКА РУСИЯ И НАРОДНА РЕСПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ!
Коментиран от #14, #54
19:54 25.06.2026
9 чичо Гошо
19:55 25.06.2026
10 Факти
Коментиран от #18, #23
19:56 25.06.2026
11 Картофеният Диктатор Лукашенко
Коментиран от #55
19:56 25.06.2026
12 бацка
19:56 25.06.2026
13 Санде Глухия
АааааааХахахаха
Дека са...23 ядрени Републики,..тамука ше е още една! АааааааХахахаха
Ше ви скинат... Гевреко тия Пич- ове от ЗСУ!!
АааааааХахахаха
19:57 25.06.2026
14 лугандон
До коментар #8 от "Луганск":
шагом фарш !Коментиран от #28
19:58 25.06.2026
15 Спокойно
До коментар #3 от "Путин бавн0 раз виващия бакшиш":
Бъди позитивен. Намали кафето. Лягай си по-рано. Всичко ще се оправи. Параноята не е нещо опасно..19:59 25.06.2026
16 Картошенко
19:59 25.06.2026
17 Кой знае
До коментар #4 от "Касата":
Явно са се разбрали. Зеления е дал заден..20:00 25.06.2026
18 Без име
До коментар #10 от "Факти":
Добре, че ти плащат за подобни глупости, че иначе и теб щяхме да храним.20:01 25.06.2026
19 Още не е война
До коментар #1 от "Дориана":
Ако беше война бомбандировките щяха да са много по - масивни и на всякъде.20:02 25.06.2026
20 Хаха
20:03 25.06.2026
21 Дрътио пен ДЕЛ Лука шенко
Беларусето никога нема а воюват с Украйна, по вероятно ше стане преврат! У моменто,..4 Батальона Белоруси воюват срещу Фашагата Ху ЙЛО и монголето в Украйна!
20:03 25.06.2026
22 Беларус
Коментиран от #31, #56
20:05 25.06.2026
23 Българин
До коментар #10 от "Факти":
ВСУ ще е ги смажат като хлебарки за една нощ.Три дни са им много.Коментиран от #24
20:06 25.06.2026
24 Сиганин
До коментар #23 от "Българин":
Бате то укри няма ве, къде видя по нашето черноморие ли? Ше им мажат кавали те само😀20:07 25.06.2026
25 Орбан
20:08 25.06.2026
26 Шафьоро
Коментиран от #34
20:09 25.06.2026
27 Този коментар е премахнат от модератор.
28 Този коментар е премахнат от модератор.
29 точка
Коментиран от #33
20:13 25.06.2026
30 2 евро за литър бензин в руската кочина
20:13 25.06.2026
31 Ако не беше Мало умен
До коментар #22 от "Беларус":
Ше да знаеш , че Никога в човешката история НЕ Е съществувала такава държава/ ЕТНОС или националност... русня!Абе как па сите Копейки сте умствено Недомътени и непълноценни?!?
Ееееедехееее
Коментиран от #37
20:14 25.06.2026
32 Герги
20:14 25.06.2026
33 Затова Кремъл е още цял
До коментар #29 от "точка":
А Путлето още живо.20:15 25.06.2026
34 Ха ХаХа
До коментар #26 от "Шафьоро":
В Киев ток няма.Питай норкомана за Инета.
Но няма и вода и канализацията не се чисти.Градът мирише на умрели лебеди
20:15 25.06.2026
35 Пешо z
Намесят ли Беларус ,следва СВО в Западна Украйна.Споране на вноса на оръжие от Запад и капитулация за Зеля.
20:16 25.06.2026
36 дядото
Коментиран от #47
20:16 25.06.2026
37 Простак
До коментар #31 от "Ако не беше Мало умен":
300%Коментиран от #41
20:16 25.06.2026
38 Мол ния!
Сблъсъци с мусорите- милиционери на педофила!
20:17 25.06.2026
39 Не обръщайте внимание на терориста зелен
Коментиран от #43, #49
20:17 25.06.2026
40 Зизи
20:17 25.06.2026
41 Оди лопай ку...РЕВЕ..
До коментар #37 от "Простак":
Петушок20:18 25.06.2026
42 Безусловната Подкрепа
20:22 25.06.2026
43 Така е, хомо
До коментар #39 от "Не обръщайте внимание на терориста зелен":
Затова 185 държави в Света нарекоха АГРЕСОР ...Фюрера фашага и педофил !Или според г еЙ дружинката в кремля,.. Украйна нападна от 4 посоки/фронта.../ Монголяк - Фашагите от П ЕДЕРАЦИЯТА? )))
Коментиран от #62, #66
20:24 25.06.2026
44 конакчиев
20:29 25.06.2026
45 Путин изяде шутовете
Украинските сили издигнаха националното знаме над Кинбурнската коса в Николаевска област, след като руските войски бяха принудени да изоставят позициите си.
Косата беше окупирана от 2022 г.
20:30 25.06.2026
46 Гост
Медийни съобщения сочат, че базите данни на Генералния щаб на въоръжените сили на Украйна, Центъра за контрол на транспорта, украинските медицински организации и моргите са били хакнати.
До август 2025 г. броят на убитите бойци достигна 1,7 милиона, а до декември цифрата надхвърли 2 милиона. През първите шест месеца на 2026 г. украинските въоръжени сили загубиха толкова хора, колкото през цялата 2023 г. - приблизително 400 000.
Най-големите загуби са в направленията Покровски, Константиновски, Лимански, Запорожки и Купянски.
Най-голям брой смъртни случаи са регистрирани в 72-ра и 110-та отделни механизирани бригади, въздушно-щурмови бригади и войските за териториална отбрана.
Прави впечатление, че убитите чуждестранни наемници вече не са включени в броя на жертвите: те се отписват като инциденти.
Коментиран от #50, #53, #58
20:30 25.06.2026
47 Тее ..БА у че.. ДАЛА
До коментар #36 от "дядото":
Не грамотен! 4 Белоруски Батальона в момента воюват на страната на Украйна срещу фашистите пи ДЕРИ на Ху йло! ХехехехехехеНе знам за кви жертви думаш ама... москалския Генерал Андрей Власов,минава на страната на Нацистка Германия и воюва ЗАЕДНО със 2 Милиона москвичи срещу КОМ Фашагите от СССР!!
ФАКТ
Ееееедехееее
Дори сегашния Трикольор на г Ей П ЕДЕРАЦИЯТА е на Нациста ген...Вла сов! Ееееедехееее Барабар с Георгиевската Лента!
Ееееедехееее
20:33 25.06.2026
48 Айляк
20:33 25.06.2026
49 точка 4854
До коментар #39 от "Не обръщайте внимание на терориста зелен":
Не е вярно! Европа тика зеления пор към необратима ситуасия на глобална война!!! Дазе ивреме са определили.20:37 25.06.2026
50 Този коментар е премахнат от модератор.
51 Джо Бидона
20:39 25.06.2026
52 стоян георгиев
20:40 25.06.2026
53 Гошо
До коментар #46 от "Гост":
Афганистан загубиха в двете войни( срещу СССР и срещу САЩ и коалицията ) приблизително 4 милиона, и накрая двет2 велики империи се изтеглиха щато наsранi!20:46 25.06.2026
54 Град Козлодуй
До коментар #8 от "Луганск":
Приятел, не е хубаво така да славим една пропаднала и вражеска държава. Русофилството е култ към глупостта и робското мислене.20:47 25.06.2026
55 САРМАТ
До коментар #11 от "Картофеният Диктатор Лукашенко":
ЩЕ ИМА МНОГО БОЙ,ПА И ДРУГО !ДЖЕН,ЩЕ ПОЗНАЕТЕ ЛИ ЗА КОГО?20:48 25.06.2026
56 Град Козлодуй
До коментар #22 от "Беларус":
Грешиш приятел. Русия не е държава, а територия. Китайска територия.20:48 25.06.2026
57 Град Козлодуй
20:50 25.06.2026
58 Ха-ха
До коментар #46 от "Гост":
Значи по тези данни излиза, че убитите руснаци са почти 17 000 000, тъй като руските жертви са 7 пъти повече от украинските. Ужас !Коментиран от #61
20:51 25.06.2026
59 Лук Кашенко
20:53 25.06.2026
60 Владимир Путин, президент
Нищо няма да се случи, Русия е в капана в който сама се набута. Единственото смислено решение е да се изнася от Украйна и Крим, плаща Репарации, а Европа изгради Желязна завеса по границите с Русия. От там насетне за руснаците севернокорейски модел - Петилетка, шестдневна 12-часа работна седмица - до воюват на Трудовия фронт ☝️
Коментиран от #69
20:54 25.06.2026
61 КУРКО
До коментар #58 от "Ха-ха":
ТОЧНАТА СТАТИСТИКА,ЗА ДА Я ЗАПОВНИШ,ЯВНО ТРЯБВА ДА ТИ СЕ ВКАРА!21:01 25.06.2026
62 Този коментар е премахнат от модератор.
63 Сус бе
До коментар #4 от "Касата":
Мет...мет ми капе на съртце !!!!! Батя ако ги почне .......три дня....и всьо!!!!21:02 25.06.2026
64 украинският евреин,се заяжда с Батката
Коментиран от #65
21:04 25.06.2026
65 БАТКАТА
До коментар #64 от "украинският евреин,се заяжда с Батката":
МОЖЕ САМО ДАПОГАЛИ
НА ЗЕЛЕНСКИ
ПАТ.. КАТА.
Ти също.
Коментиран от #67, #68
21:06 25.06.2026
66 САРМАТ
До коментар #43 от "Така е, хомо":
БЕГАЙ БРЪЖЕ,ОНИЯ С БЕЛИТЕ РИЗИ С ДЪЛГИТЕ РЪКАВИ ИДВАТ!ИЗВИНЯВАМ СЕ НА КОЛЕГАТА ОТ САЙТА,КОГОТО КРАДЪ,НО ТОЙ ГО ИЗМИСЛИЛ НАЙ ТОЧНО!21:18 25.06.2026
67 КУРКО
До коментар #65 от "БАТКАТА":
МОЙ СИ!21:19 25.06.2026
68 КУРКО
До коментар #65 от "БАТКАТА":
И НЕ ПОДРИТВАЙ!21:23 25.06.2026
69 Рюстем Аа
До коментар #60 от "Владимир Путин, президент":
Лайноркооооо21:46 25.06.2026