Държавният секретар на САЩ Марко Рубио отхвърли твърденията на Москва, че Вашингтон нарушава договорености, постигнати между американския и руския президент по време на среща в Анкъридж, Аляска, цитира думите му Би Би Си.
"Предложението беше направено в Аляска. Но то така и не се превърна в споразумение", заяви Рубио пред журналисти в отговор на обвиненията на Русия.
Коментарът му идва, след като на 23 юни заместник-министърът на външните работи на Русия Сергей Рябков заяви по време на дипломатически форум, че Съединените щати се отклоняват от договореностите, постигнати в Анкъридж, съобщи РБК.
Рубио подчерта, че между двете страни не е било постигнато окончателно споразумение. По думите му Русия е поставила редица искания, включително предаването на цялата територия на Донбас под руски контрол.
"Русия иска цялата територия на Донбас да ѝ бъде предадена, в допълнение към редица други въпроси, които повдигна. Споразумение обаче не е постигнато. Ако имаше такова, войната щеше да приключи", заяви Рубио.
Той допълни, че Съединените щати остават готови да играят конструктивна роля в усилията за прекратяване на войната в Украйна.
Кремъл заяви в четвъртък, че цени усилията на президента на САЩ Доналд Тръмп да посредничи във войната в Украйна и вярва, че САЩ разбират, че не могат да играят тази роля, докато подкрепят едната от противоположните страни, предава "Ройтерс".
Изявлението дойде, след като "Киев Индепендънт" съобщи, че Украйна, която засили атаките си срещу руски петролни рафинерии, смята, че е получила подкрепата на Тръмп да действа "по-смело" в кампанията си за оказване на натиск върху Русия с цел постигане на смислени преговори.
Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков отхвърли публикацията и повтори, че Русия е "дълбоко благодарна" за посредническите усилия на САЩ.
"Но, разбира се, е невъзможно да се полагат подобни усилия, докато се участва във войната от едната страна", каза той пред репортери.
Песков добави, че Москва смята, че американският преговарящ екип е наясно с това ограничение.
"Разбира се, знаем, че преговарящият екип на САЩ разбира това много добре и е напълно наясно с него. Изхождаме от това предположение и очакваме диалогът с американските преговарящи по въпроса за украинското уреждане да продължи."
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Бен Вафлек
18:48 25.06.2026
2 шеломов вова
18:48 25.06.2026
3 Пич
Коментиран от #8, #9, #14, #20, #37, #46
18:49 25.06.2026
4 Луганск
Заявявам на европейците: вие сте фаашиистки копеелета, вие сте жалки, незначителни, гнуусни ххора! Вие сте бедни и малки! За пореден път започнахте война срещу Русия! Предупреждавам ви, ако само потрепвате-вашите мръъсни, мирииизливи градове ще се превърнат в руини и радиоактивните ви кости няма да пушат дълго!
ДА ЗДРАВЕЕ ВЕЛИКА РУСИЯ И НАРОДНА РЕСПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ!
Коментиран от #10, #13, #16, #43, #49
18:50 25.06.2026
5 реалистъ
18:51 25.06.2026
6 Шо станА бе копейки без// мозъчни?
😅😅😅
Коментиран от #34
18:52 25.06.2026
7 втора армия в Света
18:53 25.06.2026
8 Умрел руснак
До коментар #3 от "Пич":
Само ватенките да получат бензин от някъде и да превземат Малая Токмачка.18:53 25.06.2026
9 Соломон
До коментар #3 от "Пич":
Прав си че ще има бой ама по кухите руЗки манерки.Вероятно за това щаба на черноморсия флот се изнесе от Крим заедно със семействата си18:55 25.06.2026
10 Соломон
До коментар #4 от "Луганск":
Можеш ли тогава да ми покажеш къде на картата на РФ се намира руската нацияКоментиран от #22
18:56 25.06.2026
11 В Евиан бе решена съдбата на Русия
Коментиран от #44
18:56 25.06.2026
12 пу кин
18:56 25.06.2026
13 в Киев за три дни
До коментар #4 от "Луганск":
От къв зор пишеш тука... От фермата за пропаганда ми обясняваш кой прав кой крив... Оди си карай магарето и не се пъчи!!!18:57 25.06.2026
14 ичке
До коментар #3 от "Пич":
черния бладослин идвал да се наказвате18:57 25.06.2026
15 Миролюб Войнов, историк
18:58 25.06.2026
16 лугандон
До коментар #4 от "Луганск":
тьi ешчо не жареньiй?Птахи идут!18:59 25.06.2026
17 Дон Корлеоне
19:00 25.06.2026
18 Летец Пешеходец
19:01 25.06.2026
19 Христо Роботев
В Аляска студ и вечен лед,
но в Кремъл пламнал е разчет:
„О, Анкоридж! О, славен дух!
Спаси ни от фалита кух!“
Серьожа Лавров, цял в мъгла,
на Путин шепне на ухо:
„Сега ще вържем ний ума
на Тръмп със нашето перо!
Ще дойде Доналд – благодат!
Ще каже: "Вземайте Донбас!"
И Киев в паника и страх
ще клекне унизен пред нас!“
Но Тръмп си гледа своя голф,
духът в Аляска си мълчи,
а планът – на парчета, бол,
и Кремъл пак от яд бучи.
„Къде сгрешихме?“ – Вова стене.
„Нали ни обещаха мир?
Украйна пак не пада на колене,
а духът се оказа... чист ефир!“
Така във ледната пустиня,
сред сняг, пингвини и тъга,
умря и руската надежда,
че ще плати Тръмп сметката!
19:01 25.06.2026
20 МОТИКАТА
До коментар #3 от "Пич":
"...ще има бой..."Ще има бой с майчината мотика по кухата кратуна се фанеш нещо работиш, наместо пишеш глупасти по цял день 😄😄😄
19:01 25.06.2026
21 Някой
Сега руснаците да спрат да говорят за духът от Анкоридж, а да почнат да пушат яко по украинци и по линиите за снабдяване със западно оръжие. Може и извън Украйна.
Коментиран от #35
19:02 25.06.2026
22 Луганск
До коментар #10 от "Соломон":
РУСНАЦИТЕ СА ЦЕЛИЯТ СВЯТ! Ще ви отговоря с думите на Президента Владимир Владимирович Путин, които той каза на малко момче на въпроса му: Русия няма граници, тя се простира по целия свят! Затова руските хора живеят навсякъде! Здравейте на моята родна Варна!))ДА ЗДРАВЕЕ ВЕЛИКА РУСИЯ
Коментиран от #26, #28, #33, #38
19:02 25.06.2026
23 Гаварит Масква
----------
Това е краят.
19:02 25.06.2026
24 Да! Прав е Рубио.
19:02 25.06.2026
25 Факти
19:03 25.06.2026
26 Този коментар е премахнат от модератор.
27 Александър Лунин ветеран от есвеото
Да ви звучи познато?
19:06 25.06.2026
28 Майор Деянов, на всеки километър
До коментар #22 от "Луганск":
"...Русия няма граници..."Няма граници....
Цял Свят го види 🎆😄👈
19:07 25.06.2026
29 Всичко от московия е лъжа и измама !
Това не са хора, това е някаква cбиpщина от различни видове ypoди, управлявани от npaceта, като във "Фермата на животните".
19:07 25.06.2026
30 не може да бъде
Коментиран от #40
19:08 25.06.2026
31 ДУХЪТ НА АНКЪРИДЖ
ХАХА ХАХАХАХАХА ХАХАХАХАХА
19:08 25.06.2026
32 Пора
19:09 25.06.2026
33 Този коментар е премахнат от модератор.
34 Този коментар е премахнат от модератор.
35 Факти
До коментар #21 от "Някой":
Около 20% от етническите руснаци живеят извън Русия. Единственият друг голям етнос с подобен % са мексиканците, които бягат в САЩ. Това е. Само 4% от етническите китайци и 2,5% от етническите индийци са избягали в чужбина. Руснаците бягат масово от руската мизерия. А това е най-голямата държава с най-много ресурси, която трябва да е и най-богатата, но всъщност е точно обратното. Всичко това е заради диктатурата - един кърлеж на върха изсмуква кръвта на народа.Коментиран от #50
19:10 25.06.2026
36 Заглавието подвежда
Не заблуждавайте читателите си!
19:10 25.06.2026
37 Хахахаха
До коментар #3 от "Пич":
Точно това, че боя се обърна по манерката на тупин.19:13 25.06.2026
38 А МАЙ ЗАБРАВИ КИТАЙ
До коментар #22 от "Луганск":
Скоро Ще го разбератРУСКИТЕ ГЛАВАНЦИ.
19:13 25.06.2026
39 СВО
Капката преляла търпението на Тръмпоча бе оказваната помощ на руснаците за аятоласите.
Това е.
19:13 25.06.2026
40 Доналд Тръмп, президент
До коментар #30 от "не може да бъде":
"... Американците много често се отмятат..."Абе кой ще се споразумява със сакатите руски обезьяни ? Само шутове и банани за тях 🍌
19:13 25.06.2026
41 140 РУБЛИ
Кой ще ни каже
Колко беше Преди 2022 Година
ГЛАМАВИ ПУТЕРАСТИ.
ХАХА ХАХАХАХАХА ХАХАХАХАХА
ТОВА ЛИ БЕШЕ ПЛАНЪТ НА
БУНКЕРНИЯ ГЕЙО СТРАТЕГ
Коментиран от #45, #48
19:17 25.06.2026
42 Луганск
Електричество, това е атомна електроцентрала, която е построена благодарение на руските технологии, работата на руските учени и специалисти!! Предлагам ви да използвате електричеството на електроцентралите, които англосаксонците и евреите са ви построили, ако намерите такива)) Вие сте жалки и смешни, а Русия е велика и вечна!))
ДА ЗДРАВЕЕ ВЕЛИКА РУСИЯ
Коментиран от #54, #56
19:20 25.06.2026
43 Не си
До коментар #4 от "Луганск":
никакъв украинец от Луганск, ти си руски трол който пише в нашите форуми с гугъл транслейт за няколко копейки на пост. Никой нети се връзва на лъжите. Русия нападна Украйна и сега си получава заслуженото. Точка.19:20 25.06.2026
44 След някой друг
До коментар #11 от "В Евиан бе решена съдбата на Русия":
ДенДа го питат
ГЕНЕРАЛ БОТАШ
ОЩЕ ЛИ КРИМ Е РУСКИ ?
ХАХА ХАХАХАХАХА ХАХАХАХАХА
19:20 25.06.2026
45 Соломон
До коментар #41 от "140 РУБЛИ":
140 рубли е стара цена.Вече е 220 рубли.Това е цената на която руските военни си продават горивото на черно в Крим и окупираните територии19:24 25.06.2026
46 КАКЪВ БОЙ
До коментар #3 от "Пич":
Бре ЧЕРВЕН ГЕЙТЪР?ПОПИЛЯХА
ГО ПУТИН ПЕДОФИЛА ...
ОНЯ ДЕН ПРЕД ВОЕННИТЕ
ПЕЛТЕЧИ КАТО
ТОТАЛЕН ЛУНАТИК
. ХАХАХАХАХА ХАХАХАХАХА ХАХАХАХАХА
19:24 25.06.2026
47 Фори
19:25 25.06.2026
48 Много Точно!
До коментар #41 от "140 РУБЛИ":
рубла- долар, галон -долар,, тогава и сега!?19:25 25.06.2026
49 Санитар от Карлуково
До коментар #4 от "Луганск":
Колегите са напът! Стаята е оправена! Но доктора не е оптимист...19:26 25.06.2026
50 Пропуснати от теб факти
До коментар #35 от "Факти":
Сздаването на СССР не бе от Русия, а от едни други хора, които измислиха и финансираха комунизма. С разпада на СССР, Русия искаше да стане част от Европа и запада, но запада реши че трябва да разграби Русия, което и започна при пияндето Елцин. С Путин обаче удариха на камък, и Русия започна да се развива с бързи темпове. Това обаче трябваше да бъде спряно, а освен това на НАТО му трябва враг за да съществува. И трябваше да се създаде такъв. След това започнаха санкции срещу врага.След войната в Украйна, мир в Европа и отпадането на 1000та санкции, Русия бързо ще задмине Европа икономически! А и НАТО с целия го заобикалящ бизнес и проценти,- тогава ще е излишно. Точно това се опитват да предотвратят евромиротворците.
Няма друга държава по света която би издържала и месец на такива санкци, та и да е в растеж дори.
Коментиран от #53
19:30 25.06.2026
51 Пич
19:30 25.06.2026
52 НАТО
Никой не маже да каже къде ,кога и кой го е подписвал . Ами то просто такъв няма .
Халюцинации на болното джудже
Коментиран от #55
19:34 25.06.2026
53 Факти
До коментар #50 от "Пропуснати от теб факти":
На какви наркотици си?19:47 25.06.2026
54 Хахахаха
До коментар #42 от "Луганск":
Предлагам ти да упраеляваш икономика на държава с програмите и оперативните системи на раша! И да не ползваш никакви американски технологии и системи, те са на врага.19:51 25.06.2026
55 Факти
До коментар #52 от "НАТО":
Точно така. Договор за неразширението на НАТО няма. Няма дори и устна договорка, която идея сама по себе си е смехотворна. Горбачов каза в интервю по руска телевизия, че никога не са обсъждали тази тема. Има обаче Будапещенски меморандум, в който Русия признава суверенитета и границите на Украйна заедно с Крим и Донбас. Русия дори се задължава да й помага ако някой я нападне. В замяна Украйна предава ядреното си оръжие. Е, подлата Русия излъга Украйна и я нападна - както винаги. Руските договори не струват нищо. Това е фейк дръжава без легитимно правителство. Руснаците мразят Путин, но ги е страх от затвор и смърт, затова си мълчат и търпят. Само нашите малоу... копе... му целуват задн... защото не живеят под неговия ботуш.19:53 25.06.2026
56 Хахахаха
До коментар #42 от "Луганск":
И още нещо. Трябва да напомним на рашите и русофилнята, че те съществуват единствено заради помощта на запада срещу Хитлер. Иначе както Сталин беше подпукал да избива руснаци, те нямаше да стигнат. С толкова много помощ от запада, заминаха "само" 20 милиона съветска армия. Без помощта, незнам дали нямаше да минат на 100 милиона.19:54 25.06.2026