13 Юни, 2015 11:25 959 0

Хакери държат дълбоко лична информация за американски агенти

  • хакери-
  • информация-
  • агенти-
  • американски

Те са стигнали до протоколи с личните данни на служителите

Хакери държат дълбоко лична информация за американски агенти - 1
Снимка: БТА/AP

Хакери, свързани с Китай, са получили секретна информация,  подадена от разузнаването и военните служители в техните удостоверения  за сигурност, съобщи „Асошейтед Прес“.

Официални лица от Америка говориха за кибер атаката, която причини разкриването на информация за поне 4 млн. бивши и настоящи федерални служители, описвайки я като много по-мащабна, отколкото са си мислели първоначално. Възможно е да е изтекла информация от протоколи, в които служителите попълват дълбоко лична информация, свързана с психични заболявания, употреба на наркотици, алкохол и арести. В тях има списък с контакти и роднини, което потенциално може да бъде свързано с  чуждестранни агенти на САЩ.

В изявление на Белия дом от 8-ми юни се казва, че „има голяма вероятност, системи , съдържащи информация, свързана с проучванията на настоящи, бивши и бъдещи федерални и правителствени служители, да е изтекла.“

„Това значи, че китайците имат достъп до информацията за почти всеки, който е имал достъп до класифицирана информация в САЩ. Това би затруднило значително разузнавателната служба на някои от тези хора.“, заяви Джоел Бренър, един от топ разузнавачите на Америка.

Говорителят на Офиса за персонална информация, който беше цел на атаката – Самюел Шумах заяви, че няма твърди доказателства за теч на информация. Според нови данни броят на компроментирани записи е достигнал до между 9 и 14 милиона, връщащи се до 80-те години на миналия век. Това бе разкрито от служител, настояващ за анонимност.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА