12 Декември, 2011 09:32 1 213 0

И Доминик дьо Вилпен се кандидатира за президент - видео

  • доминик дьо вилпен-
  • франция-
  • избори-
  • президент
И Доминик дьо Вилпен се кандидатира за президент - видео - 1
Доминик дьо Вилпен. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Бившият премиер и външен министър на Франция Доминик дьо Вилпен, дългогодишен яростен съперник на президента Никола Саркози, обяви, че е решил да се кандидатира за президентските избори през 2012 г., съобщи АФП.

Новината беше обявена пред ТФ1.

Според последните социологически анкети шансовете за успех на Доминик дьо Вилпен са нищожни - той е подкрепян от едва един процент от избирателите. Част от анализаторите предупреждават, че той допълнително ще разцепи десния електорат.

Борещият се за втори президентски мандат Никола Саркози изостава в социологическите нагласи и кандидатурата на Вилпен може да се окаже сериозна пречка Саркози да се добере до балотаж на предстоящите избори за държавен глава, коментира от управляващата партия Съюз за народно движение, цитирани от в. „Монд“.

„Днес нашият суверенитет до голяма степен ни се изплъзва. Ние защитаваме интереси, които не са интересите на Франция", добави 58-годишният Доминик дьо Вилпен, който никога досега не се е кандидатирал за избори.

Основателят на Солидарна република изрази тревогата си, че вижда „Франция унижена от пазарните закони, които налагат все по-строги икономии“.

От своя страна в. „Фигаро“ определя като изненадваща кандидатурата на бившия премиер, която досега не е отчитана от политическите анализатори.

Новината за кандидатурата на Дьо Вилпен е водеща и за в. „Либерасион“. Вестникът отбелязва, че неговият лозунг в кампанията ще е „Република на гражданите“.   


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА