ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.
Руснаците изкараха късмет със студеното време край Сталинград. Иначе тая банда пияници с нискотежнологични оръжия за нищо не става. Руснаците никога не са били сила. Само знаят да се показват и да говорят. Видя се как им се срина крехката икономика, като нарочно бяха свалени цените на петрола и западните фирми се изтеглиха от там. Путин=Ким Чен ун
Това не е повратна точка за войната!!!
Това е десант,за да не превземе СССР,цяла Европа!!!
При слаба съпротива от страна на немците,си е направо разходка!!!Основната съпротива,е на изток,щото швабите знаят какво ги чака,за зверствата които са направили в окупираният СССР!!!
Не спекулирайте с историята!!!
Войната започва на 1 септември 1939г. На 3 септември Англия и Франция обявяват война на Германия. Защо СССР не обяви война на Германия на 5 септември? Ето това е трябвало да бъде вторият фронт! А какъв фронт е Италия през 1943? Не я ли изучихте тази война?
На Източният фронт се сражават 110(сто и десет) германски дивизии. На Западният фронт се сражават 10(десет) германски дивизии. Американците се включват, когато вече е ясно как ще приключи войната. Американците продават оръжие и на двете страни. От страна с дългове преди ВСВ, американците се превръщат в хегемон след войната.
Са най-неблагодарната нация в света. Вместо да благодарят на съюзниците за помощта, ги оплюват и се опитват да приватизирана победата над нацистка Германия, като изключват дори приноса на останалите народи от СССР като украинци, белоруси и т. н.
Когато Хитлер бомбардираше Лондон и Ковънтри е изравнен със земята през 1940г., никой не продума за втори фронт. Ако беше лесно да се форсира Ламанша, то Хитлер би го направил още през 1940!
На изток се бият общо 380 дивизии, на западния фронт 120 дивизии.
Да, ама като сеотчете, че в Пасифика се бият още сили на Сащ срещу Япония....
Москва получава 12 процента от всичкото въоражение от Англия и Сащ пак са неблагодарни.
Само 30 ороцентасе ползва за отбранатана Москва и Сталинград
Оказва се обаче, че
Още в Мюнхен ,,някой" дава съгласие Германия да анексира Австрия и Чехия за да може да се подготви за война (срещу кой ли?)
Русия плаща всички ,, помощи" с диаманти и злато.
Загиналите американци по време на цялата война са 400 000 вкл срещу Япония.
Последните защитници на Берлин са французи
Англичаните не допускат нито руснаци нито американци да говорят с Р.Хес 45г и точно преди да бъде освободен той,, се обесва"
Като цяло загубите на Германия и съюзниците ѝ в Сталинградската битка се изчисляват на 850 000[87] – 1 000 000 души (в последното число около 585 000 германци, 110 000 италианци, 160 000 румънци, 143 000 унгарци)[88]. В съветската историография се твърди за 1 500 000[89], при условие че общата численост на германците и техните съюзници срещу СССР през ноември 1942 г. е над 6,2 милиона.[90] Около 50 000 руски доброволци, сражавали се на немска страна, са убити или пленени от съветската армия[91][92]. Голяма част от немските войници, взети в плен при Сталинград, умират от петнист тиф или от изтощение на път към Сибир и в съветски мини. В Германия през 1955 г. се връщат само 6 000[93].
...: 5% от руското въоръжение през ВСВ е купено от сащ, СРЕЩУ ЗЛАТО, на висока цена. И то са им продавали стари модели, консервирани в складовете....
Абсолютни РУСКИ ЛЪЖИ, тиражирани с удоволствие от слугите им. Покришкин със стар, модел консервиран по складовете ли стана въздушен ас или с американската Аеоркобра? Руснаците на какви танкове влязоха в София? На какви автомобили и с какви влакове се превозваха руските войски? На какви автомобили бяха монтирани Катюша?
И накрая АБСОЛЮТНО НИЩО не са заплащали руснаците на САЩ,това са руски долнопробни лъжи.
Няма нужда от излишни спорове! Вижте през 1939 с какви дивизии като бройка разполагат основните играчи и ще направите изводите си! Първи е СССР, после Германия и останалите. Войната я разпалват държавите с най- много дивизии. Иначе защо им са?!
Десанта който толкова много се величае от историята се осъществява когато вече Хитлер губи на източния фронт, що не го направиха по-рано?
Щото Айзенхауер вече е получил информация че Сталин е удържал Сталинград / което е най-кървавата битка в човешката история /.
След това до края на месец август 1944 година червената армия напредва с 600 км на запад към Германия и осъществява най-голямата полосата на настъпление в човешката история / от север на юг по цялото протежение на контитента/.
Кой каквото ще да ми говори ако не бяха руснаците, всички щяха да ядат голямото дърво, щото няколко месеца по-късно няколко нови разработки на Хитлер са щели да влязат във войната които са били без технологичен аналог за времето си.
Айде пак простотии!
Правят десант, защото руската армия е щяла да спре в Париж! А и трябва да се подели следвоенна Европа и тези, както винаги са първи на масата за разпределяне! Къде е информацията, че преди десанта са плакали на рамото на Сталин и Жуков, руснаците да започнат мащабни настъпления на източния фронт, Хитлер да изтегли още дивизии, че некадърниците да могат да дебаркират на западния?
А "великите западняци" са се сражавали с малки деца, нямащи 18 години, със старци над 60 години и с такива излезли от болниците и недоизлекувани там! С всичко неможещо да воюва на източния фронт и негодно да носи оръжие!
И пак са яли дървото майсторски!
Учудващо е , че никой не говори за човека. Америка взриви Хирошима, за да запази живота на своите. Вторият фронт запази живота на около 500 000 руснака. Само това стига!
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Ристе
Коментиран от #4, #10
07:40 06.06.2018
2 Ь 7777
Коментиран от #3, #5
07:40 06.06.2018
3 Анонимен
До коментар #2 от "Ь 7777":
Чети повече и недей да се излагаш следващият път.07:51 06.06.2018
4 Трол
До коментар #1 от "Ристе":
Да само руснаците, другите преди тях се посир@х@,като видят немец.07:56 06.06.2018
5 ГосТ
До коментар #2 от "Ь 7777":
Същото като с френските войски при Ватерло,след Бородино.08:09 06.06.2018
6 Чичо Сам
08:11 06.06.2018
7 Гост
Това е десант,за да не превземе СССР,цяла Европа!!!
При слаба съпротива от страна на немците,си е направо разходка!!!Основната съпротива,е на изток,щото швабите знаят какво ги чака,за зверствата които са направили в окупираният СССР!!!
Не спекулирайте с историята!!!
08:11 06.06.2018
8 Бай хой
08:16 06.06.2018
9 Справедлив
08:28 06.06.2018
10 счетоводител
До коментар #1 от "Ристе":
На Източният фронт се сражават 110(сто и десет) германски дивизии. На Западният фронт се сражават 10(десет) германски дивизии. Американците се включват, когато вече е ясно как ще приключи войната. Американците продават оръжие и на двете страни. От страна с дългове преди ВСВ, американците се превръщат в хегемон след войната.Коментиран от #13, #14
08:29 06.06.2018
11 Хахаха
Добре че са били французите че германците са щели да ги отнесат.
08:31 06.06.2018
12 Руските свине
08:54 06.06.2018
13 Само питам
До коментар #10 от "счетоводител":
Русия и Германия заедно запали а ВСВ като си поселиха Полша, това не го ли осчетоводяваш?08:56 06.06.2018
14 Историк
До коментар #10 от "счетоводител":
Загубите на немската авиация на Западния фронт са 6 пъти по-големи, отколкото на Източния. това не ти ли говори нещо?Коментиран от #24
09:04 06.06.2018
15 Чърчил
09:05 06.06.2018
16 Всв
Да, ама като сеотчете, че в Пасифика се бият още сили на Сащ срещу Япония....
Москва получава 12 процента от всичкото въоражение от Англия и Сащ пак са неблагодарни.
Само 30 ороцентасе ползва за отбранатана Москва и Сталинград
Коментиран от #17, #18
09:08 06.06.2018
17 Ххххх
До коментар #16 от "Всв":
Оказва се обаче, чеОще в Мюнхен ,,някой" дава съгласие Германия да анексира Австрия и Чехия за да може да се подготви за война (срещу кой ли?)
Русия плаща всички ,, помощи" с диаманти и злато.
Загиналите американци по време на цялата война са 400 000 вкл срещу Япония.
Последните защитници на Берлин са французи
Англичаните не допускат нито руснаци нито американци да говорят с Р.Хес 45г и точно преди да бъде освободен той,, се обесва"
09:33 06.06.2018
18 счетоводител
До коментар #16 от "Всв":
5% от руското въоръжение през ВСВ е купено от сащ, СРЕЩУ ЗЛАТО, на висока цена. И то са им продавали стари модели, консервирани в складовете.Коментиран от #20
09:34 06.06.2018
19 мащабист
09:40 06.06.2018
20 Русофилски лъжи
До коментар #18 от "счетоводител":
...: 5% от руското въоръжение през ВСВ е купено от сащ, СРЕЩУ ЗЛАТО, на висока цена. И то са им продавали стари модели, консервирани в складовете....Абсолютни РУСКИ ЛЪЖИ, тиражирани с удоволствие от слугите им. Покришкин със стар, модел консервиран по складовете ли стана въздушен ас или с американската Аеоркобра? Руснаците на какви танкове влязоха в София? На какви автомобили и с какви влакове се превозваха руските войски? На какви автомобили бяха монтирани Катюша?
И накрая АБСОЛЮТНО НИЩО не са заплащали руснаците на САЩ,това са руски долнопробни лъжи.
09:45 06.06.2018
21 Орлов поглед
10:00 06.06.2018
22 гост
Щото Айзенхауер вече е получил информация че Сталин е удържал Сталинград / което е най-кървавата битка в човешката история /.
След това до края на месец август 1944 година червената армия напредва с 600 км на запад към Германия и осъществява най-голямата полосата на настъпление в човешката история / от север на юг по цялото протежение на контитента/.
Кой каквото ще да ми говори ако не бяха руснаците, всички щяха да ядат голямото дърво, щото няколко месеца по-късно няколко нови разработки на Хитлер са щели да влязат във войната които са били без технологичен аналог за времето си.
Коментиран от #23
10:22 06.06.2018
23 Този коментар е премахнат от модератор.
24 Random
До коментар #14 от "Историк":
Че на западния е имало повече хвърчила?Коментиран от #25
11:20 06.06.2018
25 Историк
До коментар #24 от "Random":
Нали не смяташ, че на Запада са се били само с хвърчилата!11:58 06.06.2018
26 Готин ама не съвсем
Правят десант, защото руската армия е щяла да спре в Париж! А и трябва да се подели следвоенна Европа и тези, както винаги са първи на масата за разпределяне! Къде е информацията, че преди десанта са плакали на рамото на Сталин и Жуков, руснаците да започнат мащабни настъпления на източния фронт, Хитлер да изтегли още дивизии, че некадърниците да могат да дебаркират на западния?
А "великите западняци" са се сражавали с малки деца, нямащи 18 години, със старци над 60 години и с такива излезли от болниците и недоизлекувани там! С всичко неможещо да воюва на източния фронт и негодно да носи оръжие!
И пак са яли дървото майсторски!
12:36 06.06.2018
27 Учуден
12:52 06.06.2018