Повече от 300 жени са били убити в Турция от началото на тази година, сочат данните на доклад, публикуван от правозащитен сайт. Според други данни обаче броят на жертвите е дори по-висок.
Президентът Реджеп Тайип Ердоган публикува послание, в което призовава за продължаване на борбата с физическото и сексуално насилие над жените и дискриминацията, като допълва, че със съвместни усилия „този срам ще бъде напълно изтрит от страната“, предаде БНР.
В над 20 града в Турция са планирани прояви свързани с Международния ден срещу насилието над жени. В Истанбул обаче областната управа забрани провеждането на митинг на главния пешеходен булевард „Истиклял“. Миналата година в града също беше наложена забрана на публичните прояви на тази дата.
Най-често извършителите са бивши приятели или съпрузи или роднини на жертвите. На протести срещу насилието над жени участнички призоваха за прилагане на т.нар. Истанбулска конвенция и турското законодателство по въпроса и издигнаха плакати с лозунги „Да спрем насилието над жените!“ и „Не искаме да умираме!“.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Анти мангал.
17:18 25.11.2019
2 КАСАПИНА
Коментиран от #20
17:21 25.11.2019
3 Чай малко бе.
Ахх тези политици, мислят едно, казват друго, правят друго...
17:23 25.11.2019
4 Забелязъл.
17:23 25.11.2019
5 Ал та фанах Атаопънах
Коментиран от #7
17:28 25.11.2019
6 Гледач
17:29 25.11.2019
7 Светата инквизиция.
До коментар #5 от "Ал та фанах Атаопънах":
Прав си религията им е отвратителна и трябва да се забрани както в Китай и Япония.17:30 25.11.2019
8 Този коментар е премахнат от модератор.
9 Този коментар е премахнат от модератор.
10 Този коментар е премахнат от модератор.
11 Sokolka
18:00 25.11.2019
12 Този коментар е премахнат от модератор.
13 Този коментар е премахнат от модератор.
14 Този коментар е премахнат от модератор.
15 Zzz
До коментар #13 от "Анти мангал.":
не си прав какви са тия коэи моэи повтатяте като папагал .тук става въпрос эа насилие на жени и това го има в целия свят .а що се отнася до религията то и в библията не пише нищо свясно эа жените писани уж свещенни книги преди 2 хиляди години така че стига с таэи омраэа и лаене18:23 25.11.2019
16 Хасан
До коментар #13 от "Анти мангал.":
Твоята жена ми споделя, че ставаш единствено да пускаш пералня, прахосмукачка..., и ме моли дискретно да ти намеря един приятел турчин, за да почувстваш и ти турчина дълбоко в тебКоментиран от #25
18:24 25.11.2019
17 Аз за такова нещо.
До коментар #13 от "Анти мангал.":
Не съм чувал. За римляните съм чувал нещо подобно, ама кой ще си вземе римлянка за жена?18:25 25.11.2019
18 Този коментар е премахнат от модератор.
19 Луди хора
19:01 25.11.2019
20 Хасан
До коментар #2 от "КАСАПИНА":
И за тебе няма кой да плаче ...60 хиляди намаляш на годината20:06 25.11.2019
21 Този коментар е премахнат от модератор.
22 Кюрд
До коментар #21 от "гост":
Ааа, не така, ние сме заети с такива като теб, от вас не остава чуждо да гледаме. А, колкото до османеца той 500 години се въргалял с твоята в твоите чаршафи, ти докато си му орял нивата, затова си замълчи, историята неможеш я промениКоментиран от #23, #26
22:25 25.11.2019
23 Този коментар е премахнат от модератор.
24 Този коментар е премахнат от модератор.
25 Този коментар е премахнат от модератор.
26 гост
До коментар #22 от "Кюрд":
Хахахаха...видяхме го османеца каква радост се отказваше от бащиното си име и тичаше със скороста на брадат козел за новите паспорти с български имена...И да ти кажа, пич-Хасан е носил името Асен а аз винаги съм бил с моето си име...капиш, галош миризлив.А сега редовно клатя кадъни по Истанбулските сокаци...нищо че са малко миризливи и кривокраки, затова пък са по-евтини и от ромките, дето мерят плочките на ''Лъвов мост'' мухахаха....00:11 26.11.2019
27 турчин
14:40 28.11.2019
28 турчин
14:42 28.11.2019