24 Ноември, 2012 20:44 1 255 1

Жестока катастрофа с автобус в Пакистан

  • автобус-
  • катастрофа-
  • пакистан

Най-малко 16 са жертвите на катастрофа в планински район на северозападен Пакистан. Други 22 души са ранени. Сред убитите и пострадалите има жени и деца, съобщи БГНЕС, като се позова на АФП.

Катастрофата е станало в окръг Карак, провинция Кибер Пактунква. Шофьорът на пътнически автобус от Карачи изгубил контрол над превозното средство, докато изпреварвал камион на завой, и се блъснал в друг камион пътуващ в обратна посока.

Пакистан е една от страните с най-голям брой катастрофи по пътищата заради лошото състояние на инфраструктурите, зле поддържаните возила и безразсъдството на много от водачите.

В края на октомври повече от двадесет души загинаха при сблъсък на минибус и камион в централната част на страната.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 муспи

    0 0 Отговор
    ЕС пак напомня на България, че трябва да въведе пакистански автотранспорт за да се приспособява към неизбежното бъдеще.