14 Май, 2013 12:54 27 511 27

Ислямист в Сирия яде сърцето на убит войник Снимка+Видео 18+

  • сирия-
  • бунтовници-
  • конфликт

Светът беше потресен, след като в интернет беше публикувано видео, което показва как сирийски ислямист, изтръгва сърцето от трупа на мъртъв войник и отхапва част от него, съобщава Би Би Си.

В клипа се показва как мъжът въоръжен с нож, разчленява трупът на мъртъв войник. Той

откъсва два органа от трупа му, след което ги показва пред камера и заявява:“ Кълна се в Бога, че ние ще ядем вашите сърце и черни дробове, на вас войниците на Башар кучето.“След това отхапва част от единия орган, вероятно сърцето.

Водещата неправителствена организация „Хюман райтс уотч“ идентифицира показаният военен като Абу Сакар, една от основните фигури на ислямистите в град Хомс.

Неправителствената организация в недвусмислен тон заяви, че извършеното от него е военно престъпление. Поругаването на труп беше осъдено и от съвета на сирийската опозиция.

Наблюдателят Питър Букърт, определи видеото като смущаващ символ на променящата се вълна на сирийския конфликт. „Оскверняването на трупа на противник е военно престъпление, като още по-голям проблем представлява бързото спускане в сектантски реторика и насилие след това“, коментира пред Ройтерс Питър Букърт.

„Хюман райтс уотч“ припомни, че Абу Сакар е лидер на независимата бригада Омар Ал Фарук. На неговата съвест лежат ракетни обстрели на сирийските войски в Ливан. По неофициална информация силите на Абу Сакар се бият от страната на опозицията, но не са под стриктното нейно командване.

Според анализатори, видеото публикувано в YouTube, може да се използва като доказателство за извършено военно престъпление, като може да се каже, че то е част от продължаващата пропагандна война, разгоряла се зад кулисите на този кървав конфликт.

Междувременно британският премиер Дейвид Камерън, заяви, че не изключва предприемането на по-строги действия срещу Сирия, като се имат на предвид все повечето доказателства за използване на химическо оръжие от страна на правителството срещу бунтовниците. Той възнамерява да обсъди въпроса и с американския президент Барак Обама.

Коментарът на Камерън идва няколко дни след като той призова руския президент Владимир Путин да предприеме действия за спиране на кръвопролитията в Сирия.

Кървавият конфликт в Сирия започна през март 2011г., когато бунтвонически части се надигнаха срещу сирийския президент Башар Асад. От тогава до днес конфликтът е отнел живота на над 70 000 души, като според базираната в Сирия Обсерватория за правата на човека, жертвите вероятно вече достигат дори 80 000.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Захарий Зарков

    1 5 Отговор
    ТОЗИ ВИДЕОМАТЕРИАЛ НЕ ТРЯБВА ДА СЕ СПИРА ИЗЛЪЧВАНЕТО ЗА ДА СЕ ВИДИ КАКВА ЧОВЕКОНЕНАВСТНА Е ИСЛЯМСКАТА РЕЛИГИЯ И ТЕЗИ КОИТО Я ИЗПОВЯДВАТ.
  • 2 Емигрант

    1 6 Отговор
    Ислямът тепърва ще ни управлява.Бог да пази България!
  • 3 Nikolay Nikolov

    17 1 Отговор
    ислямът е фанатичен до няма и къде и после а върви ги оважавай
    не отива на добре то свят !!
  • 4 Симеон Тасев

    1 1 Отговор
  • 5 mtlb

    1 3 Отговор
    Нормално за сатанински религии.
  • 6 АНГЕЛ ПОПОВ

    9 1 Отговор
    Заради това исляма никога няма де е водеща религия и точно за това ще има кой да я спре.
  • 8 Maurice

    1 4 Отговор
    Трябва да се обяви война на ислямистите!! Да се избият до крак. То не са убийства с камъни, то не са транжирани трупове. Само бърза смърт на всички радикални ислямисти, може да успокои света.
  • 9 EMSKI

    1 10 Отговор
    Този,дето дава минуси....да ми яде ...!!!!
  • 10 Borislav Kolev Otcheto

    1 5 Отговор
    Тъпа религия тъпи последователи.Те тия несе славят с много ум.Повече им се отдава п...раслъка.
  • 11 Симеон Тасев

    20 1 Отговор

    СМЪРТ ЗА ТИЯ НЯМА СМИСЪЛ ДА ГИ БАВИМ ДО КРАК ВСИЧКИ
  • 12 маляка

    1 2 Отговор
    гъбата ше реши проблема ама по яка от хирошима
  • 13 ахмед ахмедов

    1 0 Отговор
    kakuv myusyulmanin e toz ve to daje da se pie bira e grqh v islqmskata religiq kamo li da qdesh cove6ko surce tozi ne e 4ovek
  • 14 EMSKI

    1 0 Отговор
    Абе според минусите,в този сайт има много р..няци.....Що не си правите самоделните бомби,ами чекате в интернет!!!! Опасвайте се с бомбички,гърмете се и яжте демонстративно човешко месо!!! Разрушители на всичко цивилизовано!!!!
  • 15 режеп

    1 4 Отговор
    Това са приятелите на западняците,след това те ще управляват.Какво разбирате от религия?????

    Коментиран от #17

  • 16 режеп

    1 8 Отговор
    Вие сами се самоунищожавате и не се нуждаете от помощ........

    Коментиран от #22

  • 17 Agent

    1 0 Отговор

    До коментар #15 от "режеп":

    Който не разбира от тази религия да гледа това видео- всичко ще му се изясни!
  • 18 Иван Костов

    1 1 Отговор
    M...a im da e.. arabska, tryabva da gi iztrepyat do krak!
  • 19 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 20 Agent

    1 0 Отговор

    До коментар #19 от "режеп":

    Ясно - правоверен с опит .....
  • 21 kabin40

    1 1 Отговор
    Gadni tarambuki
  • 22 EMSKI

    0 1 Отговор

    До коментар #16 от "режеп":

    Прав си.....но след Вас!!!!!
  • 23 Пламен Георгиев

    1 1 Отговор
    Toзи не е войник . Този не е дори и обикновен касапин . Този е мръсното псе , което скимти пред касапницата . Истинския воин проявява смелост по време на битката , и благородство след нея !
    Истинския воин показва уважение към мъртвия противник за това , че е имал куража с оръжие в ръка да гледа смъртта в очите . Това , което виждаме е проява на варварство и садизъм практикувани зад завесата на една от Великите Религии .
  • 24 Юлиян Димитров

    0 1 Отговор
    Америка само това чака , за да направи нова воина .
  • 25 Dimitar Nikolov

    1 1 Отговор
    2100 години арабска еволюция - ето ви резултата
  • 26 Едикой си

    0 0 Отговор
    Ми това ги чака и американите....ако продължават с политиката си на подкрепа на тия псета...
  • 27 Zari Ivanov

    1 1 Отговор
    Не хора ,а животни. Не заслужават да живеят. Само атомна бомба ги оправя.
  • 28 Явор Кръстев

    0 0 Отговор
    Американците се опитват да сложат тези хора на власт в Сирия!
Новини по държави:
Новини САЩ, Новини Великобритания, Новини Германия, Новини Италия, Новини Русия, Новини Франция, Новини Испания, Новини Гърция, Новини Украйна, Новини Белгия, Новини Китай, Новини Сърбия, Новини Бразилия, Новини Австралия, Новини Япония, Новини Швейцария, Новини Северна Македония, Новини Турция, Новини Полша, Новини Румъния, Новини Иран (Ислямска Република), Новини Австрия, Новини Нидерландия, Новини Северна Корея, Новини Всички държави, Новини Унгария, Новини Канада, Новини Литва, Новини Индия, Новини Мексико, Новини Южна Корея, Новини Хърватия, Новини Норвегия, Новини Дания, Новини Финландия, Новини Ирландия, Новини Аржентина, Новини Дубай, Новини Португалия, Новини Словакия, Новини Беларус, Новини Латвия, Новини Естония, Новини Словения, Новини Чехия, Новини Швеция, Новини Ирак, Новини Афганистан, Новини Албания