Европейският съюз обсъжда обща стратегия за купуване на руски газ, предаде NOVA.
Министрите на енергетиката се събират извънредно в Брюксел. След като доставките за България и Полша бяха спрени, няколко държави поискаха от Европейската комисия да разясни направените предписания.
Министрите ще обсъдят всички аспекти на кризата - промяната в начина на плащане, която иска Русия, опасността от спиране на доставките и алтернативните варианти за природен газ. Няколко държавни компании се опитаха да платят на руснаците в сметки, открити в „Газпромбанк”, но без да отварят и втори в рубли. Доколкото е известно Русия е отказала такова плащане.
Поставете оценка:
Оценка 1.9 от 22 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Байдънъъ
07:34 02.05.2022
2 Ще се обсъди
Коментиран от #11, #14
07:36 02.05.2022
3 Извод
07:36 02.05.2022
4 Зззз
Коментиран от #19
07:37 02.05.2022
5 умно
07:38 02.05.2022
6 Хихихи..
07:38 02.05.2022
7 Нема лабаво !
07:45 02.05.2022
8 Абе...
07:47 02.05.2022
9 Одеса 02.05.2014.г. ‼️
Коментиран от #10
08:04 02.05.2022
10 Одеса 02.05.2014.г. ‼️
До коментар #9 от "Одеса 02.05.2014.г. ‼️":
/ закон от ВСвВ/08:05 02.05.2022
11 Ухааа
До коментар #2 от "Ще се обсъди":
Събират се да си извъртят едно голо мъжко хоро, или както там наричат подобни оргии!08:22 02.05.2022
12 big
08:40 02.05.2022
13 Каква стратегия
Коментиран от #22
08:40 02.05.2022
14 Този коментар е премахнат от модератор.
15 Дъ Крава 🐄
08:42 02.05.2022
16 Урюрвкос
09:08 02.05.2022
17 123
Коментиран от #20
09:11 02.05.2022
18 Жададык
09:16 02.05.2022
19 Софиянка
До коментар #4 от "Зззз":
Въпроса е какво ще остане от РусияКоментиран от #21
09:26 02.05.2022
20 Този коментар е премахнат от модератор.
21 Зззз
До коментар #19 от "Софиянка":
Русия ще я бъде ,ама ти мисли за България, че няма да я бъде. Този път няма да помагат. И не ми пускай опорките на Козяк .09:47 02.05.2022
22 Да и
До коментар #13 от "Каква стратегия":
Още казаха , че ще наложи вето за по-нататъшни санкции за купуване на енергоресурси от Русия. А пък в Русия вече обсъждат , че за купите рубли няма да е достатъчно да депозирате сметка в Газпром банк, а да продадете стока в Русия за рубли и да трупате сметка в рубли. Самото обсъждане показва, че на руснаците изобщо не им пука дали ЕС ще купува от тях.10:27 02.05.2022
23 А бе
15:35 02.05.2022
24 Анонимен
19:20 02.05.2022