Тема: Украйна

16 Юни, 2022 21:25 1 471 25

Великобритания: Ще изпратим на Украйна повече от 20 самоходни оръдия

  • великобритания-
  • украйна-
  • самоходни-
  • оръдия-
  • война

Заяви британският министър на отбраната, Бен Уолъс

Великобритания: Ще изпратим на Украйна повече от 20 самоходни оръдия - 1
Снимка: БГНЕС

Британският министър на отбраната, Бен Уолъс обяви, че Великобритания е ремонтирала и изпраща на Украйна повече от 20 самоходни 155-мм оръдия, информира Руската служба на Би Би Си.

"Доставяме повече от двадесет 155-милиметрови самоходни оръдия, които закупихме от международния пазар и ремонтирахме. Те вече идват и са с много по-дълъг обсег", каза Уолъс пред репортери в четвъртък на среща на министрите на отбраната на НАТО в Брюксел, цитира news.bg.

Още новини от Украйна

Според Уолъс Великобритания е закупила тези самоходни оръдия от белгийска военно-промишлена компания.

На 6 юни Лондон обяви, че ще достави на Украйна реактивни системи за залпов огън М270, с обхват 80 км, съобщи АП.

Агенцията припомня, че преди това и САЩ обявиха, че въоръжават Киев с подобни системи за залпов огън.

В отделен разговор с кореспондента на Би Би Си Бен Уолъс каза, че в някои сектори на фронта Русия има двадесеткратно предимство в артилерията, но западните страни продължават да изпращат оръжие на украинците, за да променят това съотношение.

И като цяло, според Уолъс, ситуацията все още е благоприятна за Украйна. "Това не означава, че руският военен колос се оттегля - но и не напредват, както са планирали", заяви британският министър.

Напомняме, че правителството на Обединеното кралство, водено от премиера Борис Джонсън, беше сред първите, които изразиха своята принципна и непоколебима подкрепа за Украйна, когато започна войната.

Министърът на отбраната на Обединеното кралство Бен Уолъс преди дни заяви, че не знае колко британски ветерани се сражават в Украйна.

Уолъс заяви, че в началото на конфликта през февруари политиците са "направили публични изявления, за да се опитат да възпрат" гражданите на Обединеното кралство да се присъединят към борбата в Украйна.

Това стана след новината от петък за смъртта на Джордан Гатли, убит в Северодонецк.

По-рано Би Би Си публикува анализ на западни експерти за хода на военните действия в Украйна, който заключва, че руската армия, макар и да е понесла много загуби в началото на войната, "сега се биела, така, както се очаквало от нея"


Поставете оценка:
Оценка 2.9 от 36 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Аз не мога

    43 7 Отговор
    Да разбера,защо искате на сила острова ви да бъде потопен под вода?
  • 2 Хиксос

    37 4 Отговор
    Руснаците с 20 - 200 оръдия е се справят онсче UK с още 20% инфлация няма да може да, се справи!
  • 3 поли

    34 3 Отговор
    а руснаците превзеха още един град

    Коментиран от #18

  • 4 Примати

    2 14 Отговор
    До перемоги.
  • 5 Примати

    6 35 Отговор
    Русофилите какво точно си представяте като победа?

    Коментиран от #11

  • 6 Тюменец

    39 5 Отговор
    Като дойдат руските ударни вертолети ще ви направят на скрап и фашистите, и гаубиците подарък.

    Коментиран от #20

  • 7 Гошо

    28 3 Отговор
    Изпратете те" кинжалите" са на бойно дежурство Тъкмо разчетите да не скучаят
  • 8 дядото

    4 27 Отговор
    сега вече е свършено с руската армия
  • 9 ДОСТ

    26 3 Отговор
    САМО ДА НЕ ГИ ВИДЯТ КЪДЕ СА. РУСНАЦИТЕ ВЕДНАГА ЩЕ ГИ ВЗРИВЯТ.
  • 10 Ксаниба

    22 3 Отговор
    Пратет жендаррите от прайда, да водят парада в Донбасс!!!
  • 11 гого

    12 1 Отговор

    До коментар #5 от "Примати":

    ще ти дам пример като вдигнем на всички джендъри полите ,ох скъпа нямаш си идея какви благинки ти мисля душичка
  • 12 Оръжейник

    20 3 Отговор
    И самоходни карачки да им изпратите каквото си е намислил Руснака така ще стане има план -изпълнява се , а вие там се огледайте за някоя друга санкцийка ей така за майтап!
  • 13 Култура миянко

    13 4 Отговор
    Да не реши Путин да ви изпрати още едно слънце,защото няма да имате време да му се порадвате,а относно сау тата ,ще продължат да ги трошат като орехи.
  • 14 ПРАТЕТЕ ГИ НАКУП

    14 4 Отговор
    ТА РУСИЯ ДА ГИ ПОСРЕЩНЕ С ЕДНА РАКЕТА , А НЕ ДА ХАБИ 20 !
  • 15 Путин

    12 4 Отговор
    А ние ще ви пратим Сармат

    Коментиран от #17

  • 16 7701

    16 2 Отговор
    тия тъпи англета къде се бутат?Не разбраха ли,че не са никакъв фактор?Руснаците и американците обсъждат,слугинажа да мълчи!
  • 17 Отворко

    4 15 Отговор

    До коментар #15 от "Путин":

    Кой е тоя сармат?! Да не е някаква безаналогова ракета?! Нещо ,като безаналоговата и армия...Голем смех!
  • 18 Бай Яни

    1 8 Отговор

    До коментар #3 от "поли":

    Превзеха на Поли дупето🤪😄😄😄
  • 19 Евееее

    7 0 Отговор
    Много ве, не знам къде ще ги сложат толкоз пушкала…
  • 20 Истината

    4 8 Отговор

    До коментар #6 от "Тюменец":

    Не смеят руските хеликоптери имат голям страх от ПЗРК Стингър!
  • 21 стоян георгиев

    2 9 Отговор
    даите по-бързо антибатареините реактивни системи.тва е ключа към победата в донбас.50-60 подобни реактивни установки ще направят невъзможно руското настъпление.
  • 22 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 23 конструкторско бюро „Новатор

    2 0 Отговор
    Ние пък ще направим двадесет Калибъра повече!
  • 24 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 25 винкела

    1 0 Отговор
    Изпратете, но гледайте острова да не стане съсед на Атлантида в близко бъдеще!
Новини по държави: