9 Октомври, 2022 22:20 4 278 147

Путин: Взривяването на Керченския мост е украински терористичен акт

  • владимир путин-
  • русия-
  • украйна-
  • мост-
  • крим

Мостът е и основна артерия към пристанището в Севастопол, където е базиран руският черноморски флот

Путин: Взривяването на Керченския мост е украински терористичен акт - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Руският президент Владимир Путин обвини Украйна, че е организирала мощния взрив, който повреди моста, свързващ Русия и Крим, и определи експлозията като "терористичен акт", предаде Ройтерс, цитирана от NOVA.

"Няма никакво съмнение. Това е терористичен акт, целящ да унищожи изключително важна гражданска инфраструктура", заяви Путин във видеоклип в канала Telegram на Кремъл.

"Това е измислено, извършено и поръчано от украинските специални служби", каза Путин. Той се срещна с Александър Бастрикин, ръководител на Следствения комитет в Русия, който представи резултатите от разследването на съботната експлозия и пожара на моста.

Взривът на моста над Керченския проток, който е ключов маршрут за снабдяване на силите на Москва в Южна Украйна, предизвика одобрителната реакция на украински официални лица в събота, но не и поемане на отговорност.

Мостът е и основна артерия към пристанището в Севастопол, където е базиран руският черноморски флот.

Пораженията по моста, който беше внушителен символ на руското анексиране на Кримския полуостров, съвпадат с пораженията на бойното поле за Русия и могат допълнително да помрачат уверенията на Кремъл, че войната на Москва "върви по план".

Железопътните услуги и частичното движение по пътищата бяха възобновени ден след взрива. Снимки показват, че половината от участъка от пътното платно на моста е взривен, а другата половина е все в експлоатация.

Русия завзе Крим от Украйна през 2014 г., а 19-километровият мост, свързващ региона с транспортната ѝ мрежа, беше открит с шумни тържества четири години по-късно от Путин.

Руският вицепремиер Марат Хуснулин заяви, че от днес реските водолази ще започнат работа по проучване на щетите по Кримския мост, като до края на деня се очаква да приключи по-подробно проучване над водолинията, съобщиха местните информационни агенции.

Руското министерство на транспорта съобщи, че товарните влакове и пътническите влакове на дълги разстояния по моста се движат по разписание днес. Ограниченото движение по пътищата беше възобновено в събота около 10 часа след взрива.


Поставете оценка:
Оценка 3.1 от 46 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 2 Вярваме!

    39 62 Отговор
    Щом таваГишч Путин казва, значи е така. Лично баба Ванга от онзи свят, му е подсказала кои са изпълнителите.
  • 3 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 4 А стига

    52 23 Отговор
    С този путин гледайте си нашата държава

    Коментиран от #21

  • 5 Нато

    40 65 Отговор
    Владимир Путин скоро ще бъдеш утилизиран груз 500 женски макак

    Коментиран от #93

  • 6 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 7 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 8 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 9 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 10 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 11 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 12 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 13 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 14 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 15 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 16 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 17 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 18 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 19 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 20 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 21 БГ русофилите

    35 34 Отговор

    До коментар #4 от "А стига":

    имат една родина-Русия! Как да гледат Нашата държава? Те се молят дори за високоточкови ракети.

    Коментиран от #64

  • 22 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 23 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 24 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 25 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 26 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 27 Хахаха

    48 54 Отговор
    От 70 години насам най-големия терорист са русия.

    Коментиран от #55

  • 28 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 29 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 30 Госあ

    37 34 Отговор
    Това всички го знаем, но се чудим с какво ще отговори руската армия ? Със стрелба с Мойе за 2000 евро от луксозни яхти ? Или ще съборят няколко жилищни блока със ракетите останали от ВСВ ?
  • 31 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 32 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 33 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 34 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 35 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 36 ДОМ НА ПОКОЙНИКА

    24 22 Отговор

    До коментар #34 от "Русофил":

    М.айкати на крематориум ще пратим соросоид
  • 37 Джо Байдън

    21 20 Отговор
    Утииии не разбра ли , че си пътник бе мойто момче ?
  • 38 Перко

    33 53 Отговор
    Колкото по-скоро светът се отърве от путин , толкова по-бързо ще се върне поне частица от спокойствието ,което имахме преди войната.
  • 39 оня с коня

    45 30 Отговор
    Сега в Окрайна ще стане много топло за сезона, не естествено топло !
  • 40 Бесен - _Язовец

    32 23 Отговор
    Сега ще разберем дали бандерите са ж.ар птици
  • 41 мъка мъка

    32 37 Отговор
    на путин му взривиха и моста да се готви бункерът му
  • 42 Эээ

    32 39 Отговор
    Това си е просто поетапно премахване на незаконен строеж. Какъв терористичен акт го гони този орк?

    Коментиран от #110

  • 43 Всички знаят

    29 35 Отговор
    Значи, украинците си взривяват в собствената държава! Чий го търси там путин!?
  • 44 сталин

    43 16 Отговор
    може и американски терористичен акт да е както при газопровода

    Коментиран от #56

  • 45 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 46 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 47 Ходещия по вода

    21 42 Отговор
    Почвай ги с атом Владимире Господ е с теб обичате той управлява чрез теб на Земята.

    Коментиран от #69

  • 48 Селския бек

    19 13 Отговор
    Много скоро и теб че дигнат във въздуха, а сега спи спокойно, че илядиш в ада!
  • 49 Кхъх

    20 15 Отговор
    Ей ся вече се ядоса и ще прати Армата!
  • 50 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 51 Само да питам

    24 26 Отговор
    Соросоиди треперите ли ако не треперите почвайте.

    Коментиран от #54

  • 52 Баба Ванга

    15 17 Отговор
    Турете жито за Окрайна.
  • 53 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 54 А така

    15 14 Отговор

    До коментар #51 от "Само да питам":

    Кажи му на соросоида Путин, който приюти Сорос, когато през 90-те британското правосъдие го издирваше. Първи приятели бяха тогава.
  • 55 А бе хихочко..

    17 20 Отговор

    До коментар #27 от "Хахаха":

    Щатите затриха над един млрд.индианци..по погрешка,,пуцаха,,в сонг ми-оти дечицата не сушкат чичо сам-а ти говориш за тероризъм-проствова,,прочиства,,бандерите.
  • 56 ако си прав

    2 2 Отговор

    До коментар #44 от "сталин":

    това много ме кефи а ти защо страдаш
  • 57 Трутин

    4 5 Отговор
    От епилептик акъл не щем
  • 58 Пътника несвиден

    8 6 Отговор
    Ти си следващият, недей да ревнуваш, няма да те пропуснат!
  • 59 Павел

    18 21 Отговор
    Нека заличаването на фашистка Украйна започне СЕГА !
  • 60 Гошката

    14 20 Отговор
    САЩ да пускат 2-3 бомби в Сибир и да се свършва,стигнат ли до Сибир ще стигнат и до Москва и Петербург и ще вдигнат бялото знаме .
    Щом допуснаха да се срути гордостта им ,ще има повторение на Тунгутския метеорит
  • 61 Цар Плъх (Путин) е ...

    15 19 Отговор
    ... функционално неграмотен и терорист по съвместителство. Нищожество.
  • 62 Бас?

    16 22 Отговор
    До 48 часа Путин ще бъде отстранен. Ще го изиграят, че сам си е подал оставката по здравословни причини.
  • 63 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 64 Мкт

    11 19 Отговор

    До коментар #21 от "БГ русофилите":

    Ами махайте си вашето нато от тук и няма да има високоточкови удари .
  • 65 Кофти му е на путлера

    19 14 Отговор
    Кофти годишнина ти се очертава, диктаторе!
  • 66 Говедо

    15 8 Отговор
    Тебе кога ще взривят?
  • 67 Е и 'кво?

    13 3 Отговор
    " Путин: Взривяването на Керченския мост е украински терористичен акт "

    Някой да е очаквал нещо по различно? Ако не беше това, какво щеше да е оправданието, което не може да не бъде обявено? Иначе контрата остава в Русия.А при такова развитие нещата тръгват в друга посока.
  • 68 Груйо пора

    7 5 Отговор
    Ай стига с тоя!
  • 69 ти си първият

    6 16 Отговор

    До коментар #47 от "Ходещия по вода":

    почвай ги с атом владимире

    Коментиран от #72

  • 70 Мемфис

    19 19 Отговор
    За зверствата и варварщината на руските дииваци това е лек полъх на възмездие! Съсипахте една просперираща държава и абсолютно невинни хора! Мястото на джиджето и мафиотското му обкръжение е в Ада!
  • 71 ЗЕЛЕНСКА ЗЕЛКА ОЩЕ Е ЗЕЛЕНА

    14 15 Отговор
    И ИСКА ДА НАСТЪПИ МОТИКАТА

    Коментиран от #78

  • 72 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 73 УКРАЙНА🇺🇦

    21 10 Отговор
    Е И ти какво очакваш бе агресор мръсен .Какво търсиш там тепърва ще ти се случват интересни работи
  • 74 много забавно

    17 11 Отговор
    когато почне да се вее украинското знаме над кремъл пак ще кажат че това е терористичен акт
  • 75 Хаха

    8 3 Отговор
    Къде са делфините е, маняк? 🤣
  • 76 стоян георгиев

    10 10 Отговор

    До коментар #63 от "12345":

    Киев бурят русия го бомби вече 8 месеца.ци региони отпредградията чу ги няма.само че като падна мокта се сетихте за киев.та да те светна вече на украинците и нато не ни пука от бурятите.квото сеете тва ще жънете.моста заминава,както и всеки бурят решил да окупира отново в европа.
  • 77 Антонов

    3 2 Отговор
    нали беше българска нишката
  • 78 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 79 оня с коня

    17 13 Отговор
    Що за РУСКА НАГЛОСТ Путин да се меси в Чужда държава и да контролира "Терористичните актове" на нейната си СОБСТВЕНА ТЕРИТОРИЯ?Ама има си Украински Разследващи Органи и те ще установят истината около взривяване на моста- всичко друго е НЕДОПУСТИМО ВЪНШНО ВМЕШАТЕЛСТВО!

    Коментиран от #95

  • 80 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 81 Май май

    11 6 Отговор

    До коментар #78 от "РУСИЯ САМО С ЯДРЕННИ РАКЕТИ":

    Тоя път ние ще освободим Русия.

    Коментиран от #97

  • 82 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 83 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 84 ТЕЗИ юАюююМЕРИКАНЦИТЕ ДЕТО РЪМНАХА

    1 9 Отговор
    аПаАПАТА И ПОСЛЕ СеЕРГЕЙ АаНТОНОВ БъЪЛГАРИНА БИЛ ГО РЪМНАЛЛЛЛЛ
  • 85 Пътника кремълски

    12 9 Отговор
    Къв терористичен акт бе, нал вие комунистите му викахте партизанско движение едно време, а товариш джудже?
  • 86 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 87 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 88 защо не нато

    6 6 Отговор
    нато ни пази нато ни спестява военни разходи нато кара путин газ да пи
  • 89 Бихте ли ми обяснили!

    10 1 Отговор
    Какви са тия - ... ,,рески водолази"...?!?!
    ,,Руският вицепремиер Марат Хуснулин заяви, че от днес реските водолази ще започнат работа..."
  • 90 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 91 Наглец!

    13 8 Отговор
    Нещо извършено от Украинци ма украинска територия, не може да бъде терористичен акт! Партизански акт срещу агресори-Да!

    Коментиран от #94, #125

  • 92 Колега има ММММАААМАЙМУНИЦА - ММОРЗОВА

    1 6 Отговор
    И ТИ ПИШИ ТЕ ОТ ДАНС ЗАПИСВАТ ДА ГИ НаааАТАКОВАМ В НааааАТОВЧЕТАТА
  • 93 Ами айде де!

    6 6 Отговор

    До коментар #5 от "Нато":

    От кога чакаме!Всеки ден го ,,утилизирате" тоя пусти Путин и все ,,неутилизиран" си остава...!
  • 94 Дори и...

    8 6 Отговор

    До коментар #91 от "Наглец!":

    ....нашият Президент каза,че Крим е руски...какъв да е...!
  • 95 Моряка

    5 14 Отговор

    До коментар #79 от "оня с коня":

    Да,ама не,Конярю.И кога Украйна стана държава,че и чужда?Не е ли временно откраднато парче от Русия?Не бързай да се перчиш,поживем,увидим.

    Коментиран от #112

  • 96 УДРИ ПУТИН ДОКАТО

    6 8 Отговор
    БАЙ ДРЪН СЕ ОСИЕЕЕРРЕЕЕЕ

    Коментиран от #104

  • 97 СЕРИОЗНО ЛИ БЕ...?!?!

    0 2 Отговор

    До коментар #81 от "Май май":

    Май много си надскачаш боя...!
  • 98 време е

    14 8 Отговор
    време е украйна да освободи русия
  • 99 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 100 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 101 😆....

    10 8 Отговор
    На снимката гледа сякаш Зеленски му е изял десерта, кримският мост замина, вовата да го забрави, украинците видяха че конструкцията не е стабилна и слабите места на моста, след време ще го съборят окончателно, друг му е проблема на вовата, главата му е на дръвника.
  • 102 Нострадамус от Злокучене

    9 11 Отговор
    Украинците забиха звучен шамар лично на Плешивият Бункерен Плъх,който беше направо жалък при обявяването на тази "новина".Той навярно до последно не е вярвал,че "укрофашагите" ще посегнат на тази негова "рожба" и то точно по случай "великият юбилей".И независимо,че моста само беше частично повреден,това смачка самочувствието на Диктатора,дори повече от потопяването на "Москва",ударите по Крим и превземането на Изюм от украинците.Въпроса не е дали,а кога Украинската Армия ще нахлуе в Крим и ще изрита "асвабадителите" от полуострова,който те вече масово напускат.Километричните опашки от автомобили,са нагледен пример за "вярата в светлото бъдеще",която е обзела новоизпечените "полуостровитяни".

    Коментиран от #106

  • 103 ааа неее

    9 2 Отговор
    Путин лъже с определена цел. По му изнася да обвини Украйна за да ги насмете по-здраво. Вместо да посочи истинските специални служби който са извършили терористичната акция. Може и да са участвали украинци, но само САЩ или британското разузнаване имат ресурсите за такава акция.

    Коментиран от #107, #118

  • 104 а защо

    3 1 Отговор

    До коментар #96 от "УДРИ ПУТИН ДОКАТО":

    а защо ви е страх че фащ воюва с русия в украйна щом байдън се ОСИЕЕЕРРЕЕЕЕ
  • 105 Румен

    9 8 Отговор
    Крим е украински и можат да бутат всичко.

    Коментиран от #120

  • 106 ааа неее

    7 7 Отговор

    До коментар #102 от "Нострадамус от Злокучене":

    Украинците сами, нямат нито ресурсите, нито акъла за такава акция. А на шамарите Путин отвръща с юмруци и ритници! Питай ЕС ако не вярваш.
  • 107 от нета

    3 6 Отговор

    До коментар #103 от "ааа неее":

    казаха че камионът е български и това ме изпълва с гордост ти не се ли радваш
  • 108 ...

    8 6 Отговор
    Жалкото диктаторче още ли си мисли, че думите му имат някакво значение, та се пъне да лъже още?
  • 109 КИМЧО СИ КУПИЛ РУСИЯ

    2 3 Отговор
    ОТ ПУТИН КАТО АЛЯСКА И ПОЧВА ДА СИ ТЕСТВА РАКЕТИ НА ВОЛЯ

    Коментиран от #111

  • 110 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 111 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 112 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 113 Болен Путин

    7 3 Отговор
    Терористи завлядяли осртов, прекарали незаконно съоръжение, нахлули с армия на чужда земя, прочистващи градове и села, избиващи хора. И говорят за тероризъм? Яка шизофрения. Русия, ще си плати.
  • 114 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 115 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 116 КВО ФАЩ ингтонско ОРЪЖИЕ

    2 1 Отговор

    До коментар #114 от "РУСНАЦИТЕ ГИ Е ШУБЕ":

    ВАШИНГТОНГСКО Е ОРЪЖИЕТО И Е КЛОНИРАНО ОТ Б 51
  • 117 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 118 Моряка

    0 1 Отговор

    До коментар #103 от "ааа неее":

    Споко,и това ща стане.Едно по едно.
  • 119 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 120 Иван

    2 2 Отговор

    До коментар #105 от "Румен":

    Както Кулите Близнаци бяха собственост на гнусния евреин Ларри Силвърщайн, и той можеше да прави с тях каквото си поиска.
  • 121 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 122 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 123 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 124 Саламчо

    3 3 Отговор
    Раша е тотал щета.
  • 125 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 126 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 127 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 128 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 129 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 130 Кожен зараз

    3 2 Отговор
    Казаците ще джаскат моста до като не го съборят напълно! Това беше първи път.
  • 131 ааа неее

    1 1 Отговор

    До коментар #126 от "Като си много отворен":

    А ти като си много отворен, знаеш ли че всички утвърдени държави са минали по тоя път и се създават със столетия и дори хилядолетия по естествен път. някои оцеляват -някои отиват в историята, Нормален истотически процес, а не с някакви декрети и меморандуми и чертожни дъски и молив. Дали ще оцелее проекта за държавата Украйна, бъдещето ще покаже и зависи от управниците и. И пак не отговори на предния ми въпрос!
  • 132 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 133 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 134 дааа

    2 0 Отговор

    До коментар #133 от "Иван":

    Приложено прилежно в Украйна след пуча. А в САЩ въпреки че има официален език не са забранени другите езици както в Украйна.
  • 135 Лъжливото овчарче

    1 0 Отговор
    Този лъжи като дърта циганка
  • 136 Моряка

    1 0 Отговор

    До коментар #119 от "Иван":

    Разбрах тънкия ти намек.Бе нека си живее,вече е безвреден.Пък и все някой трябва да ни разсмива.
  • 137 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 138 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 139 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 140 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 141 Рико

    3 2 Отговор
    В Москва ще видят що е тероризъм като загърмят бомбите в метрото. Търпението на украйнците не е безкрайно, на тях ще им разрушават градове и убиват граждани, а те ще черпят Москва с квас!

    Коментиран от #146

  • 142 Абсурдистан

    2 3 Отговор
    Гражданска инфраструктура на военния черноморски флот!!! Кремълските нацисти вече дори не си правят труда да изпипват лъжите си!
  • 143 Путин е терорист и агресор № 1

    3 2 Отговор
    " Путин: Взривяването на Керченския мост е украински терористичен акт"

    Не бе...Взривяването на Керченския мост е само малка украинска "специална военна операция" , в отговор на започналия вандалски тероризъм от Русия в чужда държава на 24.02.2022г..!!!
  • 144 Радон Керанов

    3 1 Отговор
    Това не е тероризъм! Това е подаръче за рождения ти ден, джудженце! Мамино сладко джудженце!
  • 145 Ахахаха

    0 0 Отговор
    Започва война и се оплаква от контра атаки? 🤫
  • 146 Питанка

    0 0 Отговор

    До коментар #141 от "Рико":

    Кое метро?! Киевското или московското?! Те са все строени от МетроСтрой по една и съща технология, техника и планиране! И в Москва имат всичките проекти за киевското метро, докато в Киев нямат нищо за Московското метро!
  • 147 Путин НЕ знае какво говори

    2 0 Отговор
    "Путин: Взривяването на Керченския мост е украински терористичен акт"

    И как го доказа Путин че е "украински терористичен акт"...???
    Всички разкрития и факти сочат че взривяването на Керченския мост, не е от външна намеса и ракетен обстрел от украинците по моста, а е добре планирана и професионално изпълнена вътрешна руска операция от противниците на Путин за войната му в Украйна и тържествен фойерверк по случай юбилея му , видян от цял свят...!!!
Новини по държави:
Новини САЩ, Новини Великобритания, Новини Германия, Новини Италия, Новини Франция, Новини Испания, Новини Гърция, Новини Украйна, Новини Белгия, Новини Китай, Новини Сирия, Новини Сърбия, Новини Бразилия, Новини Австралия, Новини Япония, Новини Швейцария, Новини Северна Македония, Новини Турция, Новини Полша, Новини Румъния, Новини Иран (Ислямска Република), Новини Австрия, Новини Нидерландия, Новини Северна Корея, Новини Всички държави, Новини Унгария, Новини Канада, Новини Литва, Новини Индия, Новини Мексико, Новини Южна Корея, Новини Хърватия, Новини Норвегия, Новини Дания, Новини Финландия, Новини Ирландия, Новини Аржентина, Новини Дубай, Новини Португалия, Новини Словакия, Новини Беларус, Новини Латвия, Новини Естония, Новини Словения, Новини Чехия, Новини Швеция, Новини Ирак, Новини Афганистан, Новини Албания