Федералната служба за сигурност (ФСС) на Русия обвини Украйна, че е атакувала руската територия над 100 пъти от началото на месеца, предаде ДПА, цитирана от БТА.
Общо 32 села в граничещите с Украйна Брянска, Курска и Белгородска област са били обстрелвани през изминалите няколко дни. Според ФСС атаките от територията на Украйна са се увеличили драстично.
Няма как да се проверят от независим източник тези твърдения, отбелязва ДПА. По данни на Москва един човек е загинал и петима са били ранени при атаките.
Русия предприе настъпление в Украйна на 24 февруари и оттогава многократно е твърдяла, че нейните гранични региони са подлагани на обстрел.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Този коментар е премахнат от модератор.
2 Само питам
Коментиран от #31
05:40 10.10.2022
3 Този коментар е премахнат от модератор.
4 оня с коня
05:44 10.10.2022
5 Aлфа Bълкът
05:46 10.10.2022
6 Рико
Коментиран от #36
05:47 10.10.2022
7 Този коментар е премахнат от модератор.
8 Този коментар е премахнат от модератор.
9 Нелепо е
Щом сте се захванали, трябва да отстраните възможностите им да ви нападат. Логично е.
Защо още не сте ор взели столицата им? И защо тези още имат командни пунктове? Защо техния главнокомандващ още се разхожда свободно и ви плюе пред целия свят? Нямате ли разузнаване? Хванете ги в плен и нека ви подпише капитулацията на Украйна. Защо се занимавате с незначителни неща по време на война? Защо не отстранявате систематично тяхната организация?
05:57 10.10.2022
10 Става война
Имаш оръжие, имаш спътници, емо от кога казвам, че най-правилното е, да им удариш "главата" на цялата система, за да ги "убиеш"! Какво се мотаете с разни села и градчета, някакви реки и глупости?
Бийте по техните командни пунктове и центрове на приемане на решенията. Прекъснете им възможността да комуникират със запада. Арестувайте зеления потник и го накарайте да признае пред целия свят, че вие сте ги победили. Да подпише безрезервно тяхната капитулация.
Коментиран от #39
06:05 10.10.2022
11 Геноцид и ТеРоризъм
Коментиран от #26
06:12 10.10.2022
12 007
06:15 10.10.2022
13 Този коментар е премахнат от модератор.
14 Този коментар е премахнат от модератор.
15 Този коментар е премахнат от модератор.
16 От Бургас
Коментиран от #17
06:28 10.10.2022
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 Този коментар е премахнат от модератор.
19 Гост
До коментар #1 от "ГРАД КОЗЛОДУЙ":
НАТО включат ли се ги изриват от Украйна за седмица ватниците няма да имат друг избор освен ядрена война и циливизования свят свършва за всички. Пак си помисли НАТО воюва ли? Нима руснаците не продават на враговете на САЩ ?Коментиран от #20
06:45 10.10.2022
20 Този коментар е премахнат от модератор.
21 Този коментар е премахнат от модератор.
22 Руснаков
07:12 10.10.2022
23 Трътлю
До коментар #20 от "ГОЛЯМ СМЯХ":
Афганистан е друго - там избиваш пещерни хора по оврази и пещери, после те изпълзяват от дупките си пак и пак и пак, нямат избиване както нямат избиване бълхите и хлебарките, но никой не ще да живее в отходната канализация като тях.Тук има фронт - Русия разби украинската армия. Сега Англия и САЩ разбиват руската армия. За разгрома на Хитлер им помогнаха, сега си връщат задълженията. Русия е твърде слаба, корумпирана и изостанала за да воюва срещу Англия и САЩ. Така е било Кримската война, Руско-Турската война 1877-8 (когато Дизраели им диктува условията по Берлинския договор), така е и сега. Глупакът Путин трябваше да знае с кого ще воюва преди да нападне Украйна. Сега няма полезен ход. Ядрен удар означава самоубийство, а разгромът на армията на Шойгу е в ход сега.
07:20 10.10.2022
24 САЩ...... НАЙ МОГЪЩИТЕ
До коментар #20 от "ГОЛЯМ СМЯХ":
Докато бяха в Авганистан, талибаните не излизаха от дупките....07:27 10.10.2022
25 УКРАЙНА, С ТЕБ СМЕ
До коментар #18 от "ГРАД КОЗЛОДУЙ":
Че за нашето освобождение са умрели повече украинци, отколкото руснаци...Коментиран от #35
07:29 10.10.2022
26 РУСИЯ НАПАДНА ВЕРОЛОМНО УКРАЙНА
До коментар #11 от "Геноцид и ТеРоризъм":
Що ли ?????07:31 10.10.2022
27 Този коментар е премахнат от модератор.
28 Истината
Коментиран от #34
07:36 10.10.2022
29 Този коментар е премахнат от модератор.
30 Този коментар е премахнат от модератор.
31 Режисьор
До коментар #2 от "Само питам":
Щото нема ни бело, ни зелено.07:57 10.10.2022
32 Пешката
07:57 10.10.2022
33 РУСИЯ НАПАДНА ВЕРОЛОМНО УКРАЙНА
08:16 10.10.2022
34 За28..
До коментар #28 от "Истината":
А за руските деца, кой е виновен!!??Подбудителите на тази безмислена
война... Кои са!? Мисли, кой имаше
и има полза о това. Взривяването на
тръбите на кой пречи.
Коментиран от #38
08:38 10.10.2022
35 Този коментар е премахнат от модератор.
36 За рико
До коментар #6 от "Рико":
Пак си неподготвен!!! Твоите "приятели", урките, колко години убиват и то не само руснаци, а и украин
ци неелаещи тази наложена война.
08:47 10.10.2022
37 Ха ха ха
08:54 10.10.2022
38 Трътлю
До коментар #34 от "За28..":
Путин окупира Крим. Факт. Няма значение че в Крим живеят руснаци. В цяла Украйна живеят руснаци. Така и Турция може да стигне до Пловдив. Затова Путин трябва да си ходи и от Крим. После кой ще спасява федералната държава Русия не знам. Те сами си го вкарват-ВЪТРЕ, винаги. Сега Путин е най-големият враг на Русия. Глупак.08:55 10.10.2022
39 зор
До коментар #10 от "Става война":
до 10 неразбрахте ли че руснаците са некадърници и немогат и затова не го правят защото нямат модерни оръжия като колите си08:59 10.10.2022