Украйна започна да подготвя нападение срещу района на Запорожие. Това каза председателят на движението "Ние сме заедно с Русия" Владимир Рогов, предава РИА Новости.
„Режимът на украинския президент Володимир Зеленски започна идеологическа и информационна подготовка за офанзива срещу Запорожка област. В допълнение към изтеглянето на войски на фронтовата линия, сега масово се снимат реклами за западни потребители “, каза той.

Рогов подчерта, че Киев възнамерява да говори за региона и защо той трябва да бъде "освободен". Според него по този начин Украйна възнамерява да изиска повече оръжия „в рамките на престъпните си планове“.
Рогов отбеляза, че украинските власти са в състояние да вземат решение за засилване на военните действия или провокация в близко бъдеще. По думите му максималният срок е две-три седмици.
По-рано Рогов съобщи за атаки срещу град Запорожие, контролиран от Киев. Уточнява се, че в няколко района на областния център се виждат стълбове дим и липсва електричество. Според него ударите се нанасят по военни и граждански инфраструктурни обекти, които се използват от украинските бойци като военна база и място за съхранение на оръжие и боеприпаси.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Евтим
09:42 10.10.2022
2 PУCCКИЙ НЕМОГЛИК ♿
Неразрушения Кримски мост леко обърква плановете на Киев, явно инцидента ще трябва да се повтори - ключово Важно е да се прекъсне снабдяването на Херсонска област.
09:44 10.10.2022
3 Този коментар е премахнат от модератор.
4 Хехе
Коментиран от #6, #9
09:44 10.10.2022
5 3...2...1
Коментиран от #7, #12
09:47 10.10.2022
6 Укропат
До коментар #4 от "Хехе":
Да. Там ще спуснем подводници. Азовско море е на Азис.09:48 10.10.2022
7 Плашимир
До коментар #5 от "3...2...1":
Хахаха. Много смях ми правят украинците. Особено наркомана и Люся Арестович.09:50 10.10.2022
8 Пиздe_вceгдa_18 🇷🇺
09:51 10.10.2022
9 Украйна е обречена -
До коментар #4 от "Хехе":
това е очевидно . На мен ми е по-интересно друго - днес сутринта едно посредствено момченце, обявено от конюнктурата за политик, заяви, че "България символично ще изпраща на Украйна оръжие". Да припомня ли, че подобен символичен акт имаше несимволични последствия, когато нашите днешни "братя" бомбардираха София? А що се отнася до каканиженията на тема "Украйна си възвръща завзетите територии" - фактите казват друго. Стара тактика - издига се едно чучело за президент и главнокомандващ, дава му се възможност да се изявява - и ... Познато.09:52 10.10.2022
10 Последния Софиянец
09:52 10.10.2022
11 Този коментар е премахнат от модератор.
12 Сигурен ли си в това, което пишеш?
До коментар #5 от "3...2...1":
"Направените за смях" владеят между 20 и 30% от територията на Украйна. А кой къде ще е утре - помни си написаното.Коментиран от #19
09:55 10.10.2022
13 Корги
09:56 10.10.2022
14 зеленкович
09:59 10.10.2022
15 Мисля
10:02 10.10.2022
16 Този коментар е премахнат от модератор.
17 Абееее
Коментиран от #20
10:06 10.10.2022
18 Ангелът на злото не е един
10:12 10.10.2022
19 Абсолютно съм сигурен
До коментар #12 от "Сигурен ли си в това, което пишеш?":
Не се изразяваш правилно драги ми троле. "Владееха" е правилната дума. Може да направиш справка с всеки сайт по твой избор за освободените от Орки територии на Украйна.12:28 10.10.2022
20 хаха
До коментар #17 от "Абееее":
Еми те само това могат да направят. Като не успяха даже да стигнат и околовръстното на Киев с пушечното си месо. Това показва само колко са отчаяни заедно с псевно референдумите направени за вътрешна консумация.Като толкова ги харесвате отидете си в Навосибирск да си живеете "хубаво" с тях.12:31 10.10.2022