Днешната сводка на британското военно разузнаване анализира ефективността на иранските дронове, които Русия използва във войната си срещу Украйна, съобщава руската служба на Би Би Си.
Русия използва безпилотни летателни апарати (БПЛА), произведени в Иран от август тази година. По принцип това са дронове камикадзе от типа "Шахид-136".
Русия използва този тип БПЛА в мащабна вълна от въздушни удари, извършени на 10 октомври. Както съобщи по-рано Генералният щаб на украинската армия, Русия общо е използвала 86 дрона "Шахид-136", около 60% от които са унищожени във въздуха.
Тези летателни апарати се движат с ниски скорости на ниска височина, което ги прави лесни мишени за конвенционалната противовъздушна отбрана. В същото време е реалистично да се предположи, че Русия е постигнала известен успех в нанасянето на удари с тях.
Въпреки заявения обхват от 2500 км, "Шахид-136" са способни да носят само малко количество експлозиви. Малко вероятно е при това положение те да решат задоволително задачите за нанасяне на удари в дълбокия тил на Украйна, за които Русия вероятно иска да ги използва.
Като се има предвид, че руската бойна авиация на тактическо ниво все още е много ограничена в операции над украинска територия, липсата на надеждни, стабилни и точни ударни способности на оперативно ниво изглежда една от най-слабите страни на руските бойни способности в Украйна.
Източник: News.bg
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Разузнавателната
Коментиран от #2
13:52 12.10.2022
2 Руснаци
До коментар #1 от "Разузнавателната":
И очакване хахаха Тия са пияни и не могат да ги контролиратКоментиран от #4
13:53 12.10.2022
3 , оля моля те
13:53 12.10.2022
4 Руския дрон
До коментар #2 от "Руснаци":
Е направен от голям къс неуправляемо желязо което бръмчи и пуши като влак и всеки знае къде се намира дрона! Когато го пуснат всички се затварят по мазетата да не им падне на главите13:55 12.10.2022
5 Този коментар е премахнат от модератор.
6 Смешната "втора армия в света"
С Ирански дронове
С Беларуски бомби
А мъжете им скатават от служба и бягат с милиони като джендърчета в чужди държави
Коментиран от #13, #22
13:56 12.10.2022
7 Окръг Донбас
13:56 12.10.2022
8 Косе Босе
13:57 12.10.2022
9 Розуел NY Мексико
Коментиран от #10
13:57 12.10.2022
10 аха
До коментар #9 от "Розуел NY Мексико":
ти се надявай НАТО да не се включи във войната, че русия както е без армия, без бомби и без достойнство... за нула време ще натиснат копчето от страх. щото видяха че са гола вода. А се бият с/у няколко украинеца.Коментиран от #15
13:59 12.10.2022
11 Беден Ядовец
До коментар #5 от "Бесен- _Язовец":
Хаха бегай13:59 12.10.2022
12 ТаУмВзе
14:00 12.10.2022
13 Точно така
До коментар #6 от "Смешната "втора армия в света"":
Кажи го тук на евроатлантиците, че руска армия в Украйна няма! И кажи на евроатлантиците да се кръстят и молят Бог да не им се налага да видят руската армия! Защото автоматично ще се на@кат в гащите.Коментиран от #16
14:00 12.10.2022
14 ...
Реално сега видяха, че армията им е гола вода и дори с Украйна не могат да се справят вече над 8 месеца. ДА се молят НАТО да не влиза у войната само вместо да се зъбят и джавкат като пинчер пред доберман.
14:02 12.10.2022
15 Ха ха ха ха ха
До коментар #10 от "аха":
Ти на коя земя живееш? Че войната е между Нато и Русия бре:) Боже, Божееее колко заспал народ има, не е истина.Даже и политик ви го каза (Орбан), цитирам:- "Ако някой си мисли, че войната е между Русия и Украйна, значи не живее на този свят" (край на цитата).
Коментиран от #17, #20
14:03 12.10.2022
16 Смешната "втора армия в света"
До коментар #13 от "Точно така":
прав си... НЯМА я вече. Има само попълнения на ГРУЗ 200... А запасняците бягат с 200 в чужди държави... Без атомните бомби до сега Русия да я няма.Коментиран от #19
14:03 12.10.2022
17 аха
До коментар #15 от "Ха ха ха ха ха":
точно така ще да е... странно що тогава Русия не бие по СТРАНИТЕ на НАТО... ехх... като почнете да повтаряте думите на дъртата лелка Захарова... Ако НАТО наистина влезе... ще се спре във ВладивостокВидяхме голямата сила на Русия. Позорна и СРАМНА работа.
За 3 дена в Киев.,... явно е минал само 1 ден.
Коментиран от #26
14:05 12.10.2022
18 Вирус
14:05 12.10.2022
19 Точно така
До коментар #16 от "Смешната "втора армия в света"":
Няма я, и никога не е била в Украйна! А ти се прекръсти да не я срещаш. Моли се на всички богове:))))14:05 12.10.2022
20 аха
До коментар #15 от "Ха ха ха ха ха":
точно тЮрбан ще ми даваш за пример. вЕрно ли?Коментиран от #28
14:06 12.10.2022
21 "Смешната "втора армия в света"
Коментиран от #24
14:08 12.10.2022
22 Вярно е!
До коментар #6 от "Смешната "втора армия в света"":
Жалка Русия жалко за хорицата там14:09 12.10.2022
23 Един
14:11 12.10.2022
24 Аршлох
До коментар #21 от ""Смешната "втора армия в света"":
Смешна,смешна колко да е смешна?Ами тогава що у к р о пите все ривът?Че и колко наемника се преселиха във вечните ловни поля?14:15 12.10.2022
25 Нострадамус от Злокучене
14:29 12.10.2022
26 Ха ха ха ха ха
До коментар #17 от "аха":
Ти си тежък случай! Не повтарям на Захаров, а цитирам Орбан!Но и без думите на Орбан от завчера, още преди и децата разбраха, че Нато е в Украйна.. И не само заради Натовските генерали, които се криха в Азовстал, дори единия натовски генерал и рокла беше облякъл при евакуацията да се спаси:))) смях голям.... Виж, че на фронта са само наемници от Нато - от САЩ, Англия, Франция, включително и френските офицери, които бяха пленени, и Макарона пътеки направи до Москва.. и пр. Ти къде видя украинци на фронта? Някой и друг затворник, където Зеленски освободи всички затворници... Повечето плъзнаха из Европа, някои на фронта останаха. Това е! Сигурно и не знаеш, че наемниците на Нато в Украйна са 300 000, а наемниците от руска страна - 100 000 и въпреки по малката численост от руска страна, пак мятат англетата (наемници), от които някой избягаха в Полша. Уплашиха се..Не вярват на очите си, че Нато е толкова безсилно,а те се бият за Нато:))) и ка о видяха за какво иде реч... и дим да ги няма към Полша.
Чудя се, толкова ли сте наивни, глупави ли... не зная, за да си мислите, че войната е между Русия и Украйна..
И руската армия не е, и не е била изобщо в Украйна!
Коментиран от #27
14:36 12.10.2022
27 Този коментар е премахнат от модератор.
28 Ха ха ха ха ха
До коментар #20 от "аха":
Не за пример, а че знае много повече от кухнята от теб! А и за са го каже в прав текст пред германската медия.... Значи знае и вятъра на къде духа, за разлика от теб! А ти си чети у Факти новините за Украйна и Русия и много ще знаеш:)))14:40 12.10.2022
29 Ха ха ха ха ха
До коментар #27 от "Тралала":
Ха ха ха, алалум, тралалум както казват гърците, си изглежда ти:))14:42 12.10.2022
30 ПЕНКО
Коментиран от #32
15:31 12.10.2022
31 иво
16:08 17.10.2022
32 НЕМА ТАКЪФ
До коментар #30 от "ПЕНКО":
АБРЕ ПЕНЮ , НАМЕРИХА ИМ РАЗРАБОТКИТЕ ! ЧЕ ПОПРОЧЕТИ МАЛКО /ако можеш / !16:10 17.10.2022