Тема: Украйна

15 Октомври, 2022 22:50, обновена 16 Октомври, 2022 05:05 11 474 180

Убиха 11 руски доброволци, готвещи се за военната операция в Украйна

  • русия-
  • украйна-
  • убити-
  • доброволци-
  • тероризъм

15 човека са откарани в лечебно заведение с наранявания с различна тежест

Убиха 11 руски доброволци, готвещи се за военната операция в Украйна - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

11 души бяха убити тази вечер в руски военен полигон.

Двама граждани на една от страните от ОНД са извършили терористичен акт на полигона на Западния военен окръг в Белгородска област, съобщава РИА Новости

Още новини от Украйна

Инцидентът е станал по време на огнева подготовка с доброволци, желаещи да участват в специална военна операция в Украйна.

Нападателите са открили огън от стрелково оръжие по личния състав на едно от подразделенията.

15 човека са откарани в лечебно заведение с наранявания с различна тежест.

Терористите са ликвидирани с ответен огън. На място има служители на реда, дорълват от агенцията.


Поставете оценка:
Оценка 3.7 от 81 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 2 Майна

    83 163 Отговор
    Напротив ,имало е ,,обстрел,, от натовските наемници в ОКРАИНА, отразиха го в руските медии...
    Жал ми е за укрите, наистина, това ще е ,,убийствено,, за тях...

    Коментиран от #7, #14, #24, #28, #36

  • 3 Някой

    119 91 Отговор
    Чудна работа. За провала на настъплението към Херсон нито дума в сайта, а тази новина веднага цъфна. И между другото терористичният акт не е от днес. Просто днес муседава гласност.

    Коментиран от #35

  • 4 Русия капитолира!

    147 149 Отговор
    Така ще е вече всеки ден, докато рашистия не обяви капитулация!

    Коментиран от #9, #47, #55

  • 5 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 6 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 7 Я по леко

    107 58 Отговор

    До коментар #2 от "Майна":

    Ей, чшш по леко копейко, мисли малко
  • 8 ПутлеР

    79 46 Отговор
    Това бяха агенти на НАТО....Утре ще им пуснем последните си крилати ракети дето имаме в склада на украинските власти....
  • 9 Някой

    83 38 Отговор

    До коментар #4 от "Русия капитолира!":

    Между другото пише се капитУлация. Като ви дават опорките не ви ли учат как да ги пишете грамотно.

    Коментиран от #15, #17, #31, #49, #99, #103

  • 10 МЪСК

    58 28 Отговор
    "Starlink е основната комуникационна система на украинската армия. Интернет влакна, телефонни линии, кули и други средства за космически комуникации бяха унищожени.
    "Starlink е всичко, което е останало на Украйна. Засега“, припомни отново Мъск на 15 октомври.
    Американският бизнесмен добави, че ако има желаещи да продължат да предоставят безвъзмездно сателитни комуникации на въоръжените сили на Украйна, той ще бъде много щастлив от това.
    Мъск заяви, че Русия се "опитва да убие" сателитната интернет система в Украйна и Starlink може да спре да работи, въпреки ресурсите, инвестирани в нейната защита.
    В същото време той коментира новината за предстоящите ядрени учения на НАТО .
    „Русия е в състояние напълно да унищожи САЩ и Европа с ядрен удар за по-малко от половин час и обратно. Удивително е колко много хора не знаят за това“, туитна той.
    „Ние следваме съвета му“, обясни Мъск, имайки предвид публикацията на бившия украински посланик в Германия Андрий Мелник, който написа „М@й@ат@ му“ на Мъск в началото на октомври .
  • 11 РЕАЛИСТ

    59 13 Отговор
    Нападателят Рамил Шапсудинов. Какво повече да се обяснява.
  • 12 Коко

    69 21 Отговор
    Тия 100% са се напили
  • 13 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 14 'къф ти е проблема

    62 28 Отговор

    До коментар #2 от "Майна":

    Мен пък ми е жал за теб, че никога няма да си в състояние да мислиш като норнмален.
  • 15 Иванушка 🇷🇺

    80 39 Отговор

    До коментар #9 от "Някой":

    Клошарите реват, рублите спират, ще ровите по кофите пак
  • 16 Керут

    84 38 Отговор
    Май на дагестанците им писна! Скоро и други народности...
  • 17 Може и да е неволно😂

    13 9 Отговор

    До коментар #9 от "Някой":

    А в текста видя ли?
  • 18 Тия доброволци

    74 45 Отговор
    са имали такова голямо желание да воюват, че не са могли да дочакат края на ученията 🤔
    Това се казва боен дух. Интересно ми е само, дали са крещяли - Путлер ахбар, докъто са се думкали 😵‍💫😵‍💫😵‍💫
  • 19 медвед джендер

    74 22 Отговор
    Нищо особено. Традиционните евразийски ценности.

    Коментиран от #39

  • 20 Червената Соня 🇻🇳

    59 40 Отговор
    Помпай груз 200, нови 150 000 са наред
  • 21 Гражданин

    51 68 Отговор
    Тази фашистка държава какво ще правят с руското население ако си върнат териториите. Сигурно ще изградят концлагери. Нека да обяснят шаламановци и другите военолюбци.

    Коментиран от #41

  • 22 та така...

    60 45 Отговор

    До коментар #5 от "Aре nуткин закривай keнефа раша":

    Ами то не е от днес. сами си обстрелват собствената територия (Белгород вчера), взривяват си газопроводи и мостове, само и само да се изкарат жертва и да имат повод да обстрелват цивилни граждански обекти и инфраструктура.
  • 23 Един обикновенно равен от Територията

    37 37 Отговор
    😆 Гледали ли сте филма "Кит".
    😆 Точно като тази статия , от мисирка.

    Коментиран от #34

  • 24 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 25 Следващият да заповяда😂😂😂

    43 38 Отговор
    Хайде сега е ред и на нищожеството лукашенков ли е къ’в е там поредния нагаждач!

    Коментиран от #69

  • 26 кравар платен

    38 21 Отговор

    До коментар #6 от "Бесен- _Язовец":

    Ти ли си цивилизован ...речника ти е като на лилав римлянин .
  • 27 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 28 матрьошка

    49 28 Отговор

    До коментар #2 от "Майна":

    а ти да не си си загубил акъла , че четеш руските "свободни" медии ?
  • 29 Като видиш това

    32 35 Отговор
    "Още новини от Украйна"

    и ти става ясно.., че са от "1001 нощ"
  • 30 Ушанков

    71 37 Отговор
    Ще става все по лошо. Раздава се оръжие на всякакви ушанки ,ще има още самоубийства, убийства, не се спира алокохолизацията просто резултата е ясен .
    Руска анархия
  • 31 Заяждаш се!

    28 14 Отговор

    До коментар #9 от "Някой":

    Човекът после в текста го е написал правилно...!Явно знае как се пише,но се бъзика в заглавието и ти веднага се хващаш и му четеш граматическо конско...

    Коментиран от #37, #40

  • 32 Примати

    41 26 Отговор
    Искам само такива новини. Ще си пална цигарка. Може и да си направа нещо за пиене…
  • 33 Гаглей

    52 14 Отговор
    Аз и това го очаквах от,, мотивираната,,, руска армия
  • 34 Ци Гун

    3 6 Отговор

    До коментар #23 от "Един обикновенно равен от Територията":

    Гледал съм и "Бащата на яйцето", а най добър е "Рутуту"!
  • 35 Верно ли

    50 17 Отговор

    До коментар #3 от "Някой":

    Затова ли гаулайтера на Херсон иска евакуация и помощ от Раша
    Хахаха

    Коментиран от #177

  • 36 Ама

    39 11 Отговор

    До коментар #2 от "Майна":

    Ама ти не беше ли онази дето напусна партията на рубладжиев, щото открадна повече от теб?
  • 37 Направо се

    4 4 Отговор

    До коментар #31 от "Заяждаш се!":

    Гъбарка ,ама нали някой трябва да се направи на умник хахаха
  • 38 Гледахте ли го

    44 12 Отговор
    А гледахте ли клипа дето бтр-а прегази собствения си мобилизиран на учения на плаца?

    Коментиран от #45

  • 39 Бялата Златка

    29 12 Отговор

    До коментар #19 от "медвед джендер":

    Иска да сме с Евразия (И той не знае какво точно е Евразия,но поназнайва руски,та прочел нещо си).
  • 40 Рошко

    20 19 Отговор

    До коментар #31 от "Заяждаш се!":

    Тоз дето го е писал заглавието и пренсписал статията утре пак за добро утро ще почне със заразени и умрели от кромид като надраскана плоча, дали да му вярвам на новото му поприще за съчинението за укрия,🤔🤔🤔🤔 май не
  • 41 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 42 Червената Соня 🇻🇳

    21 20 Отговор
    Помпай груз 200, нови 150 000 са наред
  • 43 Голем смях

    43 27 Отговор
    Що бе ватенка,българите какво правят с турското население в България.Да не би да са в концлагери или избити.И няма АКО.Украина ще си вълне териториите,кремълския диктатор ще пукне и Россия ще стане нормална държава.

    Коментиран от #56

  • 44 Пенкелер

    8 8 Отговор
    А за жирафите пак нищо не пишете...
  • 45 Силна армия са буквално

    8 14 Отговор

    До коментар #38 от "Гледахте ли го":

    Да ама оня прегазения стана ако беше нормален човек щяха да го събират с пинсета

    Коментиран от #51

  • 46 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 47 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 48 Предстои

    34 18 Отговор
    Тия другари от мобилизацията ги виждам на втората седмица масово белите кърпи и посока запад..сега има телефони работи винаги можеш да уговориш предаването предварително

    Коментиран от #50

  • 49 Путлер ще е декапитазиран 🤣

    20 12 Отговор

    До коментар #9 от "Някой":

    А декапитация знаеш ли какво е?

    Коментиран от #52

  • 50 ВеЧе има клипчета

    45 16 Отговор

    До коментар #48 от "Предстои":

    Сми те вече се предават барабар с бтр-ите🤣🤣
    Най големия спонсор с техника на Украйна е рашистия

    Коментиран от #178

  • 51 Дано е оцелял

    13 5 Отговор

    До коментар #45 от "Силна армия са буквално":

    С после как се срина не видя ли? След като му е спаднал адреналина? Едва ли е оживял, премазан гръден кош. Дано е оцелял човечеца де.
  • 52 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 53 оня с коня

    44 13 Отговор
    Е тва вече не е човешко - Цял живот да се надяваш да се озовеш на Фронта и да воюваш за Путин и накрая някакви да те застрелят на Полигона дето усърдно се подготвяш да сбъднеш мечтата си!това е все едно да стигнеш до Рим и да не видиш Папата...
  • 54 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 55 укрия да умира!

    21 53 Отговор

    До коментар #4 от "Русия капитолира!":

    Така, ще е вече всеки ден, блъскай Путин.е ракети докато укро.хохлятия не обяви капитулация и зеления шут не даде фира.
    Слава на Русия

    Коментиран от #58, #78

  • 56 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 57 Голем смях

    41 18 Отговор

    До коментар #56 от "Само питам":

    Руски опорки и измислици.Докато го нямаше Путин ,нямаше и проблеми.Нито в Грузия,нито в Украина,нито в Армения и Азербъйджан..Значи Турция да ни нападне,да си вземе каквото иска ..че то цяла България е била в Османската империя...И ние да се радваме и да хвалим падишаха,че ни взема отново под крилото си .Айде върви да се факяш с простотиите си.А Украйна ще смачка кочината.

    Коментиран от #98, #102, #163

  • 58 Голем смях

    38 8 Отговор

    До коментар #55 от "укрия да умира!":

    Блажени са веруищите.Има да чакаш..но няма да дочакаш.Той и кремълския полуръст няма да дочака.
  • 59 Яма

    40 20 Отговор
    Руската федерация вече не съществува. Путин и всички около него, ще бъдат безмилостно преследвани.

    Коментиран от #95

  • 60 Сравнение с украинския народ

    20 10 Отговор
    Ние сме едни дамски буби в зародиш.
  • 61 Двамата нападатели

    32 11 Отговор
    Са също от мобилизираните просто са помогнали на другите да не се мъчат на фронта и са им скъсили страданията.

    Коментиран от #67

  • 62 Владо

    35 19 Отговор
    Фактите си лаят, а керванът си върви. Русия е труп още от края на март, когато стана ясно че ще загуби войната. Но е много тъпа за да го разбере и крачи по инерция като зомби. Разни сайтчета се опитват да поддържат инерцията защото падне ли зомбито остават без заплати. Затова са тия статии, опитват се да гримират трупа да изглежда като жив. Голям майтап. Какво ли не правят хората за някоя копейка.
  • 63 Няма нужда от НАТО!

    32 11 Отговор
    Те сами ще се изтепат!
    Да им дадем време!
  • 64 Вагнер възкръснаха ли

    23 6 Отговор
    Не е верно ! Сороски новини !

    Черпили са ги даже с локум и баклава и всички са живи и здрави .

    Само на един малко му е прилошало ,че повече е хапнал . Ама съвсем малко.
  • 65 Капитан Падна ли ми

    27 10 Отговор
    22 убити и 16 ранени

    От Болгородската болница съобщиха тия цифри
  • 66 Ал Джазира

    38 11 Отговор
    Падне ли Херсон , в Русия ще настане страшно мазало . А Херсон ще падне много скоро

    Това само Дълбоко виждащия не го вижда .
  • 67 За Россия

    7 14 Отговор

    До коментар #61 от "Двамата нападатели":

    От пандизчиите ли са били нападателите ?

    Или от лимоновите резанки

    Фашистиииии !!!

    Коментиран от #68, #72

  • 68 От Наташите

    13 4 Отговор

    До коментар #67 от "За Россия":

    Са били бай Ганка като тебе.
  • 69 Лъки Бой

    2 1 Отговор

    До коментар #25 от "Следващият да заповяда😂😂😂":

    Не бе,Луканков е ако си гладен. Ако си жаден е Суджуков.
  • 70 Американско говедо

    19 19 Отговор
    Е нали нямало доброволци а само насила мобилизирани?

    Коментиран от #71

  • 71 А ти от

    25 10 Отговор

    До коментар #70 от "Американско говедо":

    къде знаеш, че са доброволци? Митрофанова ли ти го каза?
  • 72 Д'мин

    12 3 Отговор

    До коментар #67 от "За Россия":

    Били са таджики.
  • 73 Осведомен

    35 12 Отговор
    Скандал между мюсюлмани и християни е причината. Един случай, който показва какво я чака Русия в близко време - пълен разпад.

    Коментиран от #81

  • 74 Значи

    18 7 Отговор
    Навоювали се !
  • 75 Трънки

    21 14 Отговор
    Това с терористите от ОНД си е лъжа на руските власти да прикрият нжеланието на руснаците да марат за златния кенеф на Путинката. Подобна на камиона от Русе - уж с пластмаса, а после със зърно от Одеса
  • 76 Индиго

    18 17 Отговор
    Абе цялата работа е да се спести малко бензин нафта , ако ги закарат на фронта в Украйна там пак ще ги убият но ще са изразходили бензин , нафта за докарването им до фронта а ако ги убият на място си спестяват бензина нафтата те за тези икономии са ги убили на място за какво да харчат гориво да ги транспортират чак до фронта в Украйна и там пак да ги убият , економи братче , икономиката икономична дело на всеки , затова в Русия има много бензин нафта , защото икономисват ...
  • 77 Анти-маймуна

    13 18 Отговор
    Мрат като мухи млади руски момчета, а евреинът Шаломов забрани да се атакуват ж.п. линиите доставящи нато-вски смъртоносни оръжия на режима в Киев. Родните русофили са в екстаз, понеже са остроумни.

    Коментиран от #94

  • 78 Доктора

    9 8 Отговор

    До коментар #55 от "укрия да умира!":

    Хапчетата!
  • 79 Рико

    24 11 Отговор
    " ... граждани на една от страните от ОНД " Поетът казва : -Вековната злоба на роба, в своя пурпурен гняв величав- . Поробените народи се пробуждат. Не знам дали ме разбираш, Москва.
  • 80 Москва

    22 12 Отговор
    Притеснявам се накрая мобиците да не скъсат гащите на Путина. Той смяташе, че може само да краде, а други да умират за фанразиите. Но накрая ше го пращят с чумбери по кофата

    Коментиран от #89

  • 81 Рико

    22 7 Отговор

    До коментар #73 от "Осведомен":

    В инфото пише за нападатели. Разбира се като за хора отвън. Който е давал караул на полигон, знае какво представлява(би трябвало) - огромно голо поле, заек да си изправи ушите ще го видиш. Полигонът се пази ,освен че е военен обект и затова че там има разположени техника и спални помещения на войниците, не е само за стрелби, това си е бойна единица. Значението на случката не е само в жертвите, голямото значение е в организацията и реда на руската армия. Очен плохо!
  • 82 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 83 шушумиг тишумиров

    5 1 Отговор
    и да триете това е
  • 84 Анонимен

    13 5 Отговор
    Терористичен акт. Голяма страна е, няма ли да се намери някой да извърши такова престъпление. Особено пък от казахстанците или киргизите, те не обичат особено християните
  • 85 Деа троловете путинофобски

    11 10 Отговор
    Много тука бе
  • 86 Мишел

    15 21 Отговор
    Война е, случват се такива работи.
    По съвпадение, преди три дни, при нощен опит за превземане на руски наблюдателен пункт в Запорожие, бе унищожена с ТОС Солцепек група от 12 наемници от американския спецназ( тюлени).

    Коментиран от #88

  • 87 Грозни

    23 10 Отговор
    Скоро и на Рамазан Кадиров ще му видят сметката.
  • 88 Ако може

    12 5 Отговор

    До коментар #86 от "Мишел":

    …някой линк, ама да не е лента.Ру?
  • 89 рада дълбоката

    11 18 Отговор

    До коментар #80 от "Москва":

    Дай боже . Има много хора които бъркат Русия с Путин на такива ще кажа да погледнат в тубата " Путин . Милер. Газпром " и ще им стане ясно за какво става дума . А иначе жалко за братушките загинали още преди фронта все пак те не са там заради путин а заради това което се извършваше срещу населението на Донбас 8 години .
  • 90 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 91 Борци против тероризма

    21 12 Отговор
    Браво на героите борещи се с руския тероризъм!
  • 92 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 93 Дедо Пене

    19 4 Отговор
    Каква "военна операция" след като има мобилизация - това е ВОЙНА??? Двама от мобилизираните "по желание" избиват останалите в подразделението!!! Какви терористи... ВИЕ МИСЛИТЕ ЛИ ВЪВ ФАКТИ???
  • 94 за Платошкин

    14 5 Отговор

    До коментар #77 от "Анти-маймуна":

    Аз съм русофил но казвам че Мутин е за бесене заедно с Шойгу . Всъщност цялата политическа върхушка с партията "Единна Русия " са за Сибир , аналог тук в България е Герб (естествено не в такива мащаби ) .

    Коментиран от #175

  • 95 факт а не фатки

    7 8 Отговор

    До коментар #59 от "Яма":

    Русия винаги е съществувала и ще съществува (без това да е свързано с кашата в нашите глави ) и не само заради думите на баба Ванга а просто защото е прекалено силна за да я няма .А що се отнася за сегашния президент на руснаците съм напълно съгласен че трябва да си ходи . Бяха допуснати много грешки в хода на операцията които са без аналог и за които руснаците също си задават въпроса а случайни ли са те ?!

    Коментиран от #97

  • 96 8888

    8 11 Отговор
    Фейк. Такива измислици само на Прокопиев по фалшивите сайтове на хранилка от Америка за България може да прочетеш.
  • 97 Астроном

    12 7 Отговор

    До коментар #95 от "факт а не фатки":

    Каква Специална операция те гони още? Какви грешки е допуснал Путин? Ако може накратко. Когато една звезда стане Прекалено ярка и Яка-тя умира! Ражда се Черна дупка! Така умират и диктаторите. Стават прекалено яки, прекалено нагли и понякога завличат всичко в Черна дупка!

    Коментиран от #100

  • 98 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 99 зор

    4 1 Отговор

    До коментар #9 от "Някой":

    до 9 толкова ли си глупав че не си разбрал писаното и трябва за една буква да запълваш коментарите с твоите глупости
  • 100 от там

    3 2 Отговор

    До коментар #97 от "Астроном":

    Много си далеко и физически и психически от нещата за да ги разбереш . За какво да се хабя да ти обяснявам след като вече в твоята черна дупка както се изразяваш !!!

    Коментиран от #107

  • 101 Име

    6 6 Отговор
    Ужас в Мексико: 12 застреляни при нападение в бар. Заглавие във факти. Айде сега коментирайте. А, не е Русия, не може

    Коментиран от #104

  • 102 Свърши тая

    9 14 Отговор

    До коментар #57 от "Голем смях":

    Ей това ви бърка най-много в зад,ника значи - Докато нямаше Путин нямаше проблеми!!!
    Нямаше проблеми Запада да крадат и изнасят богатства, ресурси и пари не с куфарчета, а с влакови композиции! Мислиш ли, че обикновения руснак иска да се върнат "демократичните:" времена на Елцин и Горбаччов, когато буквално умираха от глад и се редяха на километрични опашки за сандвич МакДоналдс и престрелките по улиците между бандити беше нормално ежедневие? Помниш ли как идваха руснаци в България 90-те години по пазари да продавата чайници и самовари, а сега купуват имоти по Ривиерата, Испания, Гърция и Турция? Повече никога няма да допуснат да бъдат излъгани така, както излъгаха предателя Горбачов и пия.ницата Елцин! Свърши тая! Ако ти и останалата западна сво.лоч не сте го разбрали досега, ще го разберете по-късно, но по трудния начин

    Коментиран от #106, #109

  • 103 запъртъците на демокрацията

    4 7 Отговор

    До коментар #9 от "Някой":

    От къде да знае това нещо как се пише капитулация то е от запъртъците на демокрацията които се народиха след 90г.

    Коментиран от #105

  • 104 коментирахме майка ти снощи

    3 3 Отговор

    До коментар #101 от "Име":

    на карминьол
  • 105 оооо

    3 3 Отговор

    До коментар #103 от "запъртъците на демокрацията":

    запъртък от преди 1990 😄
  • 106 Да си дойдем на думата

    11 2 Отговор

    До коментар #102 от "Свърши тая":

    За Олигарсите говориш предполагам? Та значи те са гордоста и лицето на днешна Русия? Нещо да кажеш за нашите Олигарси? А може би и ти самия си олигарх? Точно за този олигархичен модел на управление говорим, че трябва да премахнем! Точно руския корупционен модел е загнезден и у нас, затова и сме на това дередже!

    Коментиран от #110, #113

  • 107 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 108 22 бели лади калини

    6 2 Отговор
    пукин окбар
  • 109 пак казвам от там

    8 5 Отговор

    До коментар #102 от "Свърши тая":

    С теб съм съгласен само в едно - сравнението с времената на Елцин и Горбачов . От там нататък за да ме разбереш ще ти разкажа един виц . Родил се в една арабска страна бедуин с времето открил нефт и направил от това място богата и преуспяваща страна а в Русия имат всичко не само нефт а цялата Менделеева таблица остана само бедуина да намерят . Погледни в тубата "Путин. Милер.Газпром" там ще ме разбереш напълно ....
  • 110 кюмюря от Драгалевци

    6 3 Отговор

    До коментар #106 от "Да си дойдем на думата":

    Защо трябва да е руски . Аз бих казал че е славянски например . Това че не можем да си създадем правилното общество не са ни виновни руснаците . По природа сме си такива жалко но ще го спомена крадливи и саможиви и затова и съм казал че ние не можем да живеем в този строй в който сме в момента . Кога някой най накрай ще ПИПНЕ Конституцията с промяна на цифрата на депутатите и куп още спешно нужни промени . Никога !!! Защото на тях и 240 им е добре а и на 480 няма да се откажат !!!Кой реже клона на който седи !!!

    Коментиран от #117

  • 111 Бай ти Ганьо

    5 7 Отговор
    За по-сигурно сороспи.йте в този сайт пускат новините по два пъти! Сигурно от козяк плащат двойн може би?
  • 112 ампер

    2 2 Отговор

    До коментар #107 от "черната дюпка":

    Ето казах че си далеко и ти нагледно го показа !ЗА какво питаш тогава - видяла жабата че подковават коня и тя вдигнала краката . Включи си някоя елктр. игра и не се занимавай с "глупости" ! Между другото псуване и обиждане върви само на четири очи ,,,дано си разбрал ама едва ли

    Коментиран от #162

  • 113 Свърши тая

    4 11 Отговор

    До коментар #106 от "Да си дойдем на думата":

    Да, олигарх съм... с 1000 лв заплата и на квартира!:)
    Написал съм за обикновените руснаци кое биха избрали -демокрацията на Елцин и Горбачов или диктатурата на Путин. И това са ми го споделяли много и то в личен разговор - обикновени хора -шофьор, мед, сестра, счетоводителка, собственик на малък магазин за подаръци...
    Това за зашадния модел не става при тях.Просто не става! Това са мечти, утопии!..Както не стана демокрацията и в Афганистан, Либия и къде ли не!
    Уважавай руснаците ...и спазвай дистанция! Путин им казваше Не се разширявайте, спазвайте Минските споразумения, а Запада повече от 20 години му се подиграваше, хвърляше пари и оръжие, пропаганда в Украйна срещу Русия и накрая на мечката и писна! Ей с това Запада пресоли супата и сега Украйна и цяла Европа ще трябва да я духат солена... и студена!

    Коментиран от #114

  • 114 ....

    10 4 Отговор

    До коментар #113 от "Свърши тая":

    "... с 1000 лв заплата и на квартира!:)" Няма нужда да го казваш. Всички "велики" геостратези русофили сте в същото положение. Само ми е интересно, правите ли връзка между положението си и възгледите си, или мислите, че е чиста случайност, че МАСОВО сте така? Самите ти "размисли" показват, че не сте свободни хора. В НОРМАЛНА държава хората имат възможност да ИЗБИРАТ как искат да живеят, а не идва някой да им аказва как е "добре" за тях и кое "става" и кое "не става". И най-важното, хората ИЗБИРАТ да са свободни. Казваш да "уважаваме" руснаците, но задавал ли си си въпроса какво предизвиква уважението в положителен смисъл? Или ти е по-лесно да бълваш опорки, докато руснаците разрушават една мирна държава?

    Коментиран от #119

  • 115 Да да

    3 2 Отговор
    Ама от смях от поготвеността на украйнската армия
  • 116 За мишките и хората

    11 4 Отговор
    Оказва се, че Арестович е прав: руските войски сами се избиват отвътре и зад бомбите в Белгород стоят мобики. Ракетата върху жп линията е руска, сега хора от ОНД стрелят по доброволци. Хубава картинка се заформя: руснаците не знаят откъде ще им дойде и с кого по-напред да се бият, дали с украинците или недоволните си части.
    В отговор на "Свърши тая": в Русия не работи идеята за свобода на избора и за демокрация, защото държавата е изкуствена. Има най-малко 20 републики, които не искат да са в състава й. Чечения доскоро беше най-брутална в несъгласието си, но това не значи, че са единствените. Не можеш да държиш хората насила в рамките на държава, която в своята политика е империя по модел от XIX век.
    Иначе, респект на руснаците, които вече напуснаха страната си. Те заслужават уважение, защото са избрали да не бъдат роби на един луд.

    Коментиран от #118

  • 117 Отговарям

    6 1 Отговор

    До коментар #110 от "кюмюря от Драгалевци":

    Защото руснаците се имат за крайъгълен камък в темелите на Панславизма. Да, вярно е че цялата славянска общност носим тази черта, но руснаците са я превърнали във верую.
  • 118 Право в десятката!

    7 4 Отговор

    До коментар #116 от "За мишките и хората":

    Какво повече да кажа? Руснаците живеят с мисълта, че са велика империя, която може да амалгамира всичко около нея, но оказва се че завличат всичко в Черна дупка. Там модела Бащица винаги е бил на почит, и се стремят да го наложат на кой ли не. Просто е чудно, как все още има хора вярващи в диктаторския модел, който единственото което успя да промени от Ленин насам, е че си отгледа Олигарси и се превърна в Диктаторско-Олигархичен режим.
  • 119 Свърши тая

    2 6 Отговор

    До коментар #114 от "....":

    Значи ако бях примерно "бизнесмен" със сергия за чушки и лук на пазара или бръснар с сдна стаичка, един стол и един бръснач и ножица, или клошар с количка и две кучета около него, който "държи" контейнера до супермаркета сигурно бих изглеждал по-добре в очите на "демократичното" общество в твое лице?! :) То нали за да има баровци-демократи като теб трябва да има и бачкатори баламурници като мен...А само мрънкате Ми няма заяарчици, ми няма трактористи, ми няма шивачки, ми няма лопатари... за работа на половин ден 12 ч за мин заплата...
    Да, така съм избрал да живея и това си е моя работа къде ще живея и на кого и за колко ще работя! И това наистина го оценявам, че мога да избирам, но не и това което ни се втъпява, тук кой да обичаме и кой да мразим. Тези телевизии ще гледате,тези коментари ще слушате. Айде пусни си примерноновините на БТВ от 2015 г да видиш какви ги показват там как нацисти стрелят срешу простестиращиипалят живи хора, как ограничават изучаването на руски и български езици, как прекрояват граници на области за да няма мнозинство на неудобните какндидати..И сега изведнъж - Украйна е цялата в бяло, Русия е сатана! А!?
    И никой няма право да каже - Ей, ама то може да има и нещо друго.
    Що примерно вместо руски ланали и сайтове, защо не забранят по.мия.рските чалгаканали и високоинтелектуалните ВИП брадъри, Черешки, Ферми и тем подобни гнусотии?! Ама така е много лесно - дай му на простака чалга и ракия и 50 лв на ръка на избори и после - хоп

    Коментиран от #120, #122, #128

  • 120 Свърши тая

    5 8 Отговор

    До коментар #119 от "Свърши тая":

    Продължениехоп още 8 американски (не даже натовски) бази, още чужди концесии.още закриване на де що има нещо българско и работещо...и яж пластмасови анадолски домати и сирене от демократично сухо мляко!
    Писна ми от ду.пед.айщината на всички управляваши! Ето и сега още не почнал парламента, но тема номер едно е недоходите, не инфлацията, не цените, не някакви преговори за мир, а най -големия проблем е да не каним Митрофанова, зеления наркоман да ги поздрави по видеото и още първия ден да се гласува изпращане на оръжие на бандеровците! Гнус ме е от тая смрад, това не са моите управляващи!

    Коментиран от #123, #124, #125

  • 121 За мишките и хората

    7 3 Отговор
    До "Свърши тая": очевидно не познаваш нито един бесарабски българин и нито един етнически руски украинец. От 2014 до 2016 г. Българското посолство в Украйна с подкрепата на украински частни лица и Украйна като държавна институция създадоха центрове по български език в Харков, Мариупол, Мелитопол, Одеса, Киев и Лвов.
    Тезата ти е без всякакви доказателства и май се оказва силно манипулативна.
  • 122 Опорките ти издишат

    9 3 Отговор

    До коментар #119 от "Свърши тая":

    Напипваш на моменти истината, но сляпото русофилство ти пречи да видиш нещата през призмата на свободен човек. При вас всичко опира до Русия, до въздуха и водата за всяко живо същество. Поставяте дори България на второ място след “братушките”. Много ми е криво, когато с някого вървим в една посока, мислим еднакво за проблемите и бъдещето на България, и в момента в който се засегне темата Русия, вие сте способни да зачеркнете всичко!

    Коментиран от #137

  • 123 Не знам от какво ти е писнало

    10 2 Отговор

    До коментар #120 от "Свърши тая":

    …но явно не ти беше писнало от СИВ, от Варшавски договор, от смазване на Пражка пролет, на Унгарската революция 1957, на Солидарност….от руска телевизия….
  • 124 За мишките и хората

    7 0 Отговор

    До коментар #120 от "Свърши тая":

    До "Свърши тая": Пич, прехвърляш недоволството си от българското правителство върху външни страни. Нали осъзнаваш, че е аналогично да кажеш, че свинската ни кочина е мизерна само защото в съседното село човекът, който продава храната за прасетата, има хубава вила.

    Коментиран от #126

  • 125 Ясно…

    7 1 Отговор

    До коментар #120 от "Свърши тая":

    Щом опря до сухото мляко…. Направо да беше казал-Не искам Демокрация! Искам си Бащицата!

    Коментиран от #127

  • 126 Ех,

    6 2 Отговор

    До коментар #124 от "За мишките и хората":

    …то за него е ясно като бял ден, че Америка ни спускат управниците.
  • 127 Свърши тая

    6 6 Отговор

    До коментар #125 от "Ясно…":

    Ще ти отговоря...
    Писна ми от ТАЗИ демокрация...
    Искам да имам достойнство! Да има с какво да св похваля като постижение на България! Ама не с историята - с азбуката, със славните българските победи преди векове, с османското робство или че сме на дъното по стандарт и доходи в ЕС! С това ли да се гордея?! Като отида в Испания да не ме свързват с уникалния футболист и завършен простак Стоичков, като ида в Германия и да се държат за джобовете докато говорят..
    Преди поне изнасяхме чушки и домати в Русия Болгарский перец беше марка там! Бормашините на Спарки Ловеч са им викали Болгарка, защото са завлядели целия руски пазар....
    Сега какво изнасяме?! Части на ишлеме, пшеница и злато за Канада! Всички ни се подиграват и презират и явно и скрито!
    Виж на какво приличат улиците, шосетата, градовете и особено селата! Разруха, грозотия и мизерия! Ей това е от ду.пе.дайщината на политиците на всички да угодим! Защото предателите никой не ги обича!

    Коментиран от #129, #130, #132, #133, #134, #135

  • 128 ...

    6 2 Отговор

    До коментар #119 от "Свърши тая":

    Не бе, другарю, всъщност заплатата ти казва, че си нискоквалифициран, недообразован и нископродуктивен (с ниска добавена стойност на труда) кадър. Обществото се интересува (или поне напредналите общества) от мнението на хора които са обратното на тези неща, защото тези хора са доказали как се прави РАЗВИТИЕ. Това е концепция, която дори ти ще успееш да схванеш. Колкото и да се пънеш и да ти се иска, мнението ти не е с еднаква тежест с това на някой, който е няколко нива над теб в тези отношения. Просто не е.
  • 129 Не е истина!

    9 4 Отговор

    До коментар #127 от "Свърши тая":

    Забрави да споменеш и чушкопека. За начина по който те посрещат в Испания, Германия…. Не е виновна демокрацията! Нито НАТО, нито пък ЕС, защото без ЕС сега щяхме да сме в Евразийския съюз с 40% безработица и шепа олигарси каращи яхти по-големи от крайцера Москва който беше потопен. Всички неуредици като разбити улици и прочие, се дължат на крадливите ни управници, и народопсихологията на Българина. Корупцията и далавераджийството са ни в ДНК-то и няма отърване още половин век, докато и последния отчаян соц носталгик не си отиде от този свят, и всички млади хора не получат някакво образование на запад или поне да се отъркат до моралните ценности на Западната цивилизация и да скъсат с Балканския и ориенталски начин на мислене!

    Коментиран от #136

  • 130 ....

    8 3 Отговор

    До коментар #127 от "Свърши тая":

    Ти си класическия провален с промито от соца мислене, който търси провала в обясненията извън себе си. Толкова много са проблемите в начина ти на мислене, че не знам откъде да започна, но ще направя няколко забележки (макар че съм сигурен, че ще е напълно напразно). 1) ДОСТОЙНСТВОТО се гради ОТВЪТРЕ. Ако си свестен човек, ако си морален човек, ако си гледаш при ТЕБ всичко да е наред, ако не излиташ в космоса, а си приземен (да не се бърка с нарочно омазал се с кал), ако държиш на важните неща ТОВА създава ДОСТОЙНСТВОТО. Една от бабите ми беше от НАЙ-БЕДНОТО семейство в селото, но имаше достойнство, но не достойнство, което се хранеше от другите или омразата към тях. Тя си гледаше нейната работа и малко я интересуваше какво другите правят, защото ТЯ СИ ИМАШЕ ЦЕЛИ В ЖИВОТА. 2) Ако все пак искаш да се гордееш с България вместо да я ПЛЮЕШ ВИЖ КАКВО ПОСТИГА: дето се вика, даже и в елементарна сфера като спорта (защото да си го кажем честно, спортистите като част от обществото са главно консуматори) България постигна нещо велико, като стана олимпийски шампион в Художествената гимнастика. Нещо, което не бяхме постигали никога. Виж промененото положение на България в Европа. НИКОГА преди България не е имала толкова много влияние в европейските дела. За много има с какво да се гордееш, защо плюеш? Защо поставяш въпроса "най-бедната в ЕС" ЕС е НАЙ-БОГАТИЯ съюз в света. Дори последното място там е доста над средното! Да не говорим, че по данни на ЕБР, българите са из
  • 131 Член Първи

    10 2 Отговор
    На всеки соц. носталгик, комундел или иначе казано русофил, е Русия е моята любов! Любовта му към България и патриотизма му свършват в момента в който двете прави се пресекат. Всичко е ток и жица когато те вървят в крак и успоредно!
  • 132 ...

    11 2 Отговор

    До коментар #127 от "Свърши тая":

    Виж промененото положение на България в Европа. НИКОГА преди България не е имала толкова много влияние в европейските дела. За много има с какво да се гордееш, защо плюеш? Защо поставяш въпроса "най-бедната в ЕС" ЕС е НАЙ-БОГАТИЯ съюз в света. Дори последното място там е доста над средното! Да не говорим, че по данни на ЕБР, българите са изпреварили Словакия и Полша като лично благосъстояние на глава от населението (т.е. лично богатство). Сега България изнася селскостопански продукти за ЕС, където конкуренцията е ЖЕСТОКА (заради сусидираните производства). Буквално цялата по-качествена българска продукция се изнася за там, затова и в България се внася толкова много продукция от Турция и други места.
  • 133 ....

    11 1 Отговор

    До коментар #127 от "Свърши тая":

    4) Сега какво изнасяме - съдейки по рекордния ни износ, явно изнасяме, и то доста повече от годините, за които говориш. Това е икономически показател, не въпрос на "мнение". 5) Продължаваш да плюеш, но аз живея на Запад и ще ти кажа, че българите и България са много уважавани, стига да не си слагат сами пречки Просто западняците уважават градивното и постиженията и (без изненада) не уважават простотиите. Даже си си подготвил психологически спасителен пояс като говориш за "скрито презрение". Нека позная, ще ми кажеш, че само се преструват, че ни уважават. Кой може да те убеди в обратното - когато фактите от реалността говорят друго, ти се впускаш в нездрави фантазии, които да ти пасната на умствената нагласа, която си избрал да следваш. Това си е твой проблем, никой няма да седне да се занимава с това да ти посочва, че си разведен с реалността. Сори.
  • 134 ....

    7 2 Отговор

    До коментар #127 от "Свърши тая":

    6) Много неща не са както ги искаме, но ще ги оправим, само ако искаме и работим за това. С мрънкане няма да стане. Също така. Нещата сега са НЕИЗМЕРИМО по-добри в сравнение с 10-15 години назад! Това е повод да сме оптимисти, че с избрените работа и постоянство, ще са ОЩЕ ПО-ДОБРЕ!
  • 135 Кога

    8 2 Отговор

    До коментар #127 от "Свърши тая":

    можеше да видиш Българските гвардейци да водят парада в дена на Националния Празник на Франция? Кога?
  • 136 ...

    6 1 Отговор

    До коментар #129 от "Не е истина!":

    "Забрави да споменеш и чушкопека. За начина по който те посрещат в Испания, Германия…. Не е виновна демокрацията! " Може би е виновно впечателнието, което голяма част от нашите сънародници създават там. Личните ми наблюдения са, че доста хора с проблематичен манталитет отидоха там. За римсляните всички знаем, но и голяма част от българите нито имаха знанията, нито качествата да живеят НОРМАЛНО в тези държави, съответно привличаха критики за различните си поведения. Хората очакват, ако си отишъл В ДОМА ИМ, да се съобразяваш с тях и техните традиции. Някои българи си мислят, че това не важи за тях. Интересно обаче, дали ако се случи ОБРАТНОТО, мислят отново така.
  • 137 Свърши тая

    2 12 Отговор

    До коментар #122 от "Опорките ти издишат":

    Не е сляпо русофилство! На времето и аз съм си мечтал за... дет викаше великия Попандов И ние пушиме цигари Марлборо и дъвчем бонбонки Тик-Так ....
    Но това дето са ни дали Русия и СССР още ни храни Да споменавам ли АЕЦ, заводи, фабрики, машини, даже армията ни още е с руско и съветско въоръжение...
    Е да .. с 8 американски чережа за 3 млрд лв
    Но да не зачиташ този, който ти е дал свобода...
    Все едно да се откажеш от майка си и баща си! Предателите никой не ги обича! Всички ги презират! Това е унижение!

    Коментиран от #138, #139, #141, #142, #143, #144, #145, #147

  • 138 Пак си в грешка

    14 2 Отговор

    До коментар #137 от "Свърши тая":

    “Обичам таз земя голяма(БКП) тъй както си обичам мама!”

    Нито Свобода са ни донесли, нито просперитет! И кой е длъжен да обича таз земя голяма повече от майка си и баща си? Само промитите мозъчета расли, образовани и моделирани по руски модел, като Павлик Морозов.

    Коментиран от #148

  • 139 Уикипедия

    2 1 Отговор

    До коментар #137 от "Свърши тая":

    В историческата литература терминът „Княжество България“ най-често се използва, за да се разграничи северната българска държава (зависима по Берлинския договор от Османската империя) от османската автономна област Източна Румелия (с по-малка степен на независимост), представляваща днес по-голямата част от Южна България.

    Коментиран от #140

  • 140 Това

    8 2 Отговор

    До коментар #139 от "Уикипедия":

    Само Емоционално наричаме края на Руско-Турската война Освобождение! Дефакто сме останали зависими, васали.
  • 141 И пак

    9 1 Отговор

    До коментар #137 от "Свърши тая":

    ….показваш сляпата си любов към Матушката! Щом си способен да я сравниш с майка си и баща си, сигурно би я поставил и преди тях ако се наложи да избираш.
  • 142 ....

    9 1 Отговор

    До коментар #137 от "Свърши тая":

    Ще направя още няколко забележки, и дано те ти дадат някаква истинска перспектива, защото си затънал в руско промиване на мозъка: 1) Русия няма за цел да "дава", за да ти е добре. В най-добрия случай (а случая с България не е такъв) Русия е правила неща, които да я укрепят: в контекста на СИВ всяка поробена от Русия страна служеше за производствен капацитет за задоволяване на руския пазар. Сега ще ти кажа четири неща които показват, че България не беше нищо повече от регулиран трудов лагер: 1) на българските "заводи" не се позволяваше НИКАКВА ИНОВАЦИЯ, която не се одобряваше директно от Москва. Печално известен е случая с българските телевизори и отдела за развойна дейност на Велико Търново, който на два пъти е бил спиран от пускане на телевизионен приемник за цветна телевизия, защото ...... България няма как да има цветна телевизия преди "великия" СССР. Това е разказано в музея на радиото и телевизията, лично от Главния Инженер по развойна дейност по това време ... не без известно огорчение. 2) Не се правеха никакви оптимизации, за повишаване на качеството на производството, отново, ако това не съответстваше на политиката на московските другаре Това е и причината защо 30% (средно) от продукцията на българските заводи, беше БРАК. Само да ти дам някаква представа - на Запад този процент е бил 2-3 по това време, а в съвременно западно предприятие се гони съотношение 1 към 1 МИЛИОН 3) ОГРОМНА част от българските заводи "дадени" ни от руснаците са НАРОЧНО пос

    Коментиран от #146

  • 143 ....

    12 1 Отговор

    До коментар #137 от "Свърши тая":

    3) ОГРОМНА част от българските заводи "дадени" ни от руснаците са НАРОЧНО посторени, за да са губещи. Такъв е примера с "перлата" на българската индустрия от това време - Кремиковци. Кремиковци НИКОГА не е имало печалба, а ВСИЧКИ оценки за неговата работа и съществуване са еднозначни, че той представлява една катастрофа на всяко ниво, което можеш да си представиш - позициониране, ефективност, екология и логистика. Само болен мозък, който активно иска да НАВРЕДИ на икономиката, прави огромен стоманолеярен завод възможно най-далеч от своите ОСНОВНИ СУРОВИНИ, построен на едни от НАЙ-ПЛОДОРОДНИТЕ по това време почви, построен в КОТЛОВИНА, където екологичния ефект от емисиите му е КАТАСТРОФАЛЕН. Неслучайно България фалираше средно през 15 години във "великия" Комунизъм. Работата на великите заводи го причиняваше.
  • 144 ....

    12 2 Отговор

    До коментар #137 от "Свърши тая":

    СЪЩОТО се отнася до "великата" ни армия: България е поддържала ВВС с размерите на тези на Западна Германия или Франция. Страни с 10 пъти по-голямо население, територия и, най-важното - икономики, които да плащат за тази работа. Няма нужда да обяснявам колко скъпо струва да се поддържа армия. И всичко това за да можем да "удържим" "враговете", за 48 часа (това е било в официалната военна доктрина на НРБ от онова време). Не да ги преборим, просто да ги задържим за малко. 3) Руснаците НЕ са ни дали никаква "свобода". България не се освобождава след 1878 година. Прочети какъв е статута на Княжество България и на Източна Румелия, за да не се излагаш. Това е от 5ти клас по История. И двете части остават съответно под руска и турска опека. Всъщност, руснаците са ПРОТИВ Съединението, за което се опитват да противостоят, включително насърчавайки съседни ни държави да ни атакуват, и ПРОТИВ обявяването на НЕЗАВИСИМОСТТА на България. Това са НЕОСПОРИМИ ИСТОРИЧЕСКИ ФАКТИ, които ВСЕКИ българин, който претендира, че иска да има достойнство, трябва да ЗНАЕ.
  • 145 ....

    12 2 Отговор

    До коментар #137 от "Свърши тая":

    Руската имперска политика на Балканите е имала за цел да ни превърне в руски плацдарм за последващо разширение на Русия в посока Бяло море и Проливите. Това е широкоизвестно. Приказките за "освобождение" са резултат от руската пропаганда, опитваща се да прикрие въпросните амбиции като "услуга". Маска, която пада когато става ясно, че българите наистина искат Независимост. Обиждаш българите и България, като наричаш руските завоеватели "майка и баща". Те дори не са мащеха. Те са пастрока, който се прибира пиян вечер, и започва да бие заварените деца, защото не са негови, и защото няма никакъв морал. Унижение е това което демонстрираш: фрапиращо непознаване на собствената си история, плюс ужасяващо изкривяване на истината, само и само да е в мир със фантасмагоричния свят, който руската пропаганда ти е набила в главата.
  • 146 Допълнение

    11 1 Отговор

    До коментар #142 от "....":

    Нямаме право на износ за Западна Европа без съгласието на СССР. Нямаме право на коопериране със западни фирми-завода на Рено в Пловдив просъществува по-малко от една година.
  • 147 Питам просто

    5 1 Отговор

    До коментар #137 от "Свърши тая":

    “Не е сляпо русофилство! На времето и аз съм си мечтал за... дет викаше великия Попандов И ние пушиме цигари Марлборо и дъвчем бонбонки Тик-Так ....”

    Да не би да не си могъл да постигнеш мечтите си и от там идва тази сляпа омраза към “джендърите”?
  • 148 Свърши тая

    2 1 Отговор

    До коментар #138 от "Пак си в грешка":

    Уфф...много можем да спорим... Та нямам време да свърша някоя полезна работа, но ми е интересно..
    Разбира се, че нещата не са черни или бели... Значи по обвиненията към мен - соц носталгик нискоквалифициран, необразован, нископлатен ..
    Да имал съм привилегията да живея и в онова време, да уча в нормално училище, институт... Когато се влизаше и завършваше с изпит, а не разиграваха томболи с награди за записалите се...
    И заплатата ми, разбира се не е толкова - написах го провокативно, защото много хора работят за толкова ..
    И освен това ...живял съм в чужбина 2 год в Англия...
    Наистина хубаво уредено...няма спор!
    Бях принуден просто 2012-14, бяха тежки години тук поне за мен.. Стъпих си на краката и се върнах, защото никога не съм искал да бягам и имах надежди...
    За спорта много помня и знам... Сега с тази титла - добре...
    А помниш ли едно време 3-ти на олимпиада в Москва 8 златни медала, Сеул 88 10 златни...
    Имаше класации за Спортист на годината отделно за мъже и за жени...и всички все шампиони и медалисти...
    Сега победител някой който е станал 5 някъде си...
    За футбола биехме и Ливърпул и Байерн и Барселона, Милан, Ювентус( даже отбори като Марек, Берое, Академик Сф)...
    Сега ни представят като успех победа срещу Гиблартар, Андора или Люксембург...тези май даже не ги бихме...
    А едно време дънехме Турция, Норвегия, Финландия и т.н. мача почваше от 3:0 нагоре ..
    Разбираш ли какво дъно е спорта?!
    Ти виждал ли си пълен стадион( или айде поне 5

    Коментиран от #149, #150, #151

  • 149 Свърши тая

    3 3 Отговор

    До коментар #148 от "Свърши тая":

    Продължение
    Ти виждал ли си пълен стадион( или айде поне 5-7 хил души) стадион наживо примерно между някакви средни отбори Сливен и Пирин да речем?!
    Къде е това сега. Отборите са пълни с не.гра пътешественици, берачи на банани...
    Четеш съставите и си мислиш това за български отбори ли пишат тия?!
    Кажи с това ли да се гордеем?!
    Кажи в какви европейски дела България е прокарала и наложила свои интереси?!
    Там за Македония нещо се запъна, ама пак клекнахме... За межд.шофьори там нещо уж се напъваше Джамбазки, но не успя...
    Пак Макарона си наложи своето ..
    И какво като изнасяме жито?! Поне баници и вафли да изнасяхме, малко добавена стойност...А, да .. и тока изнасяме...ама евтиния! А скъпия на ВЕИ олигарсите си ни го пробутват тук да им го плащаме ..
    А...и не съм казал да обичаш Русия...
    Но поне да оценяваш, що--годе обективно това което имаме с нейна помощ!
    Уффг извинявай...нямам толкова време!
    Айде със здраве!

    Коментиран от #152

  • 150 Проясняват се нещата….

    5 2 Отговор

    До коментар #148 от "Свърши тая":

    “Бях принуден просто 2012-14, бяха тежки години тук поне за мен.. Стъпих си на краката и се върнах, защото никога не съм искал да бягам и имах надежди...”

    Ти не си избягал бе човек, ти си излязъл законно като гражданин на ЕС, стъпил си на краката, но идеологическата ти подготовка и дългогодишното промиване на мозъка те е накарало да се върнеш. Не си издържал изпита.
  • 151 ....

    5 2 Отговор

    До коментар #148 от "Свърши тая":

    Това не са "обвинения", а констатации. Да наричаш живота в признат авторитарен режим "привилегия" трябва да си МНОГО зле с морала. Ама наистина МНОГО. Великото "качество" на образванието от онова време можеш да разбереш ..... по себе си. Говориш за "стъпване на краката" и (предполагаемо) не напълно по твоя план работене в Англия. Нека позная: селскостопански бригади, сторителство или шофьор. Човек с добри квалификации и сериозни професионални умения няма нужда да работи такава работа. Винаги ме е изумявало, как русофилите не могат да извлекат изводи от най-очевидния пример, който имат - СЕБЕ СИ! Какво ниво на ЗОМБИРАНЕ е нужно, за да игнорираш СОБСТВЕНИЯ си опит? За спорта отново: знаеш ли, че българския национален отбор по Кикбокс току що завоюва световната титла отборно на първенството в Италия? Кубрат Пулев е най-високо стигналия в профи бокса българин. Петър Стойчев е многократен победител на ФИНА, Калоян Махлянов е единствения европеец, печелил Купата на Императора и т.н. и т.н.

    Коментиран от #153, #167

  • 152 За спорта няма да говоря!

    3 0 Отговор

    До коментар #149 от "Свърши тая":

    За интересите на България обаче трябва да се изкоментира. Специално за шофьорите ни и закона който уреди проблема с фирмите фантоми, шофирането по 14-15 часа на ден, и така нататък, аз лично смятам че няма място за спор! Дори от гледна точка на безопастността на движението, да не говорим за данъчна политика и отнемане на бизнес. Ние много обичаме да се жалваме относно цените и заплатите у нас и в Германия, но никога не слагаме в сметките данъците, производителността на труд, трудовите застраховки и осигуряване….
  • 153 Точно така

    8 4 Отговор

    До коментар #151 от "....":

    “Винаги ме е изумявало, как русофилите не могат да извлекат изводи от най-очевидния пример, който имат - СЕБЕ СИ! Какво ниво на ЗОМБИРАНЕ е нужно, за да игнорираш СОБСТВЕНИЯ си опит?”

    А също така търсене на вината у другия, чакаме другите да влезнат в крак пък ние после. Това е норма на поведение на русофила соц. носталгик.

    Коментиран от #161

  • 154 Люси Дяковска

    7 0 Отговор
    22 убити с картечница отт 3"Таджики!

    Коментиран от #155

  • 155 Рико

    4 1 Отговор

    До коментар #154 от "Люси Дяковска":

    Към Люси Дяковска : Установена ли е националността на атакувалите? Важно е какви са. Кой е етносът първи извадил ятагана. Колкото е по-голям този етнос, толкова по-голяма ще бъде експлозията.

    Коментиран от #156

  • 156 Скоро

    9 4 Отговор

    До коментар #155 от "Рико":

    Много скоро чергата около Русия ще гори от всички страни.

    Коментиран от #157

  • 157 Рико

    13 3 Отговор

    До коментар #156 от "Скоро":

    Руснаците сами отвориха ада на сепаратизма в Украйна, сега ще си го получат на своя територия.
  • 158 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 159 Никой

    11 3 Отговор
    Единствено зверствата на орките възбуждат нашите путинофили.
  • 160 Гост

    3 1 Отговор
    Зеленски е виновен....
  • 161 Това

    8 1 Отговор

    До коментар #153 от "Точно така":

    Са зверове в човешки образ в главите им хаос мръсотия нищо друго това са те думата русофили е за маскировка
  • 162 къде ти е

    0 0 Отговор

    До коментар #112 от "ампер":

    дюпката?
  • 163 Дъ-Ге

    3 4 Отговор

    До коментар #57 от "Голем смях":

    Турция няма нужда да ни напада отначало. Вече си има създадена система. До преди да се узакони косовския въпрос не беше възможно. По заповед от УСАта беше узаконено и от ООН да се отцепват райони от държави и да се обявяват за държави, а после ако искат да са самостоятелни си е тяхна работа. Но вече като самостоятелна държава имат право да искат да се присъединят към която си искат държава. Така че първо за онези части за които говориш ще организират едни кланета и после големия брат ще окаже помощ и така ще се обявят за отделна държава, а после ще се присъединят към големия брат или директно през новия парламента или с референдум. Така че за това може да благодариш на твоите господари УСАта. Те отвориха кутията на Пандора и връщане назад няма и да има. И не си мисли, че НАТО ще се впише за нас в този спор. Даже много си мисля, че и такъв вариант се върти около тиквите на трибуквената държава като подарък на Ердо, за да спре някои руско-турски проекти. А Ердо е хитър и може да направи и едното и другото.
  • 164 Дъ-Ге

    5 3 Отговор
    Такива работи ще се случват и по-често и по-рядко по цялата руска територия. Да не забравяме, че в Русия има над 5 милиона украинци, които със сигурност за загубили близък, роднина, приятел, познат в битките. За службите пък да не говорим с високо организираните терористични актове. От друга страна това показва пълното безсилие на украинската кауза, която се принуждава да прилага тероризма във всякаквата му форма. Ефекта от тези терористични актове ще е обединяването на руснаците, защото вече никой няма да е застрахован, дори да мисли че украинците са прави. Тези терористични актове ако зачестят и се увеличи самия мащаб ще доведе до създаването на служби с неограничени права, които да се борят срещу тях. В един момент Украйна може да бъде обявена за държава поддържаща тероризма със съответните последици. А обявяването ще бъде там в ООН. Русия никога не отреагирва на секундата и много хора си мислят, че то вече е отминало и в един момент .... оп ..... изненада. И понеже в момента събитията се прескачат едно през друго, не се знае това или онова на какво е отговор. На вчерашно събитие или на това преди месец.
  • 165 Дъ-Ге

    3 2 Отговор
    Всеки, който е служил в БНА, когато я имаше знае много добре, че всяка една точка на военния устав е написана с кръв. Всяка една. Причината за тази нелепа смърт е защото командирите там са нарушили поне 10 точки от техния военен устав. За сега понеже битката се води на чужда територия повечето руснаци, които не са воювали си мислят, че някой ще ги чака да отидат до окопите и чак тогава като се скрият в тях ще ги стрелят. Трябва да и е ясно, че вече ще се стреля навсякъде, включително и на руска територия. На цивилните може да се разчита единствено да си отварят очите, но на военните задълженията трябва да се търсят все едно война е обявена. Е. То и това ще стане, но явно ще трябва да загинат още руснаци по глупав начин, за да се задвижи военната машина там.
  • 166 де факто

    5 3 Отговор
    Украйна е една от най-великите държави.Украйна води война съвсем сама срещу терористични боклуци като Русия,Северна Корея,Беларус и Иран и въпреки този факт успява да опази родината си от терористите.Още един интересен факт е ,че Украйна до момента е унищожила половината руската армия и въоръжение.Това означава,че Русия вече дори и да иска да напада друг,няма да има оръжие с което да го направи.Ако някой някога си е мислил,че Русия е военна сила,то този мит беше направо разбит на парчета от една малка Украйна.Русия не може да се мери с големите.
  • 167 Свърши тая

    0 0 Отговор

    До коментар #151 от "....":

    Та да ти отговоря, да не си мислиш.че бягам щото няма какво да кажа.
    Първо ако обичаш да не ми пишеш с големи букви. Второ - вадиш някакви думи от това,което съм писал и почваш да ги дъвчеш, като си правиш някави твои фантазии и заключения, за което аз едва ли не трябва да почна да ти се обяснявам, че не съм камила. Пример - казвам, че не съм искал да бягам, ти ми казваш Ама не си бягал. Е какво да ти кажа?! Не съм издържал "изпита" и затова съм се върнал...Обясних ти...После - какво съм работил - нито едно от това, което си изброил... В Ми 6 работех...ама не казвай на никого!:)
    И знам историята - Санстефанския договор е договор между Османската империя и Русия! И България е пак разделена..не на две, а на 3 - Македония си остава под османска власт! Ама катоказваш, че Русия е била против съединението, защо не казваш, че и Австро-Унгария е била, Англия е била...нали е удобно да само Русия е виновна!
    То всичките 2,5 млн емигранти половината са по ферми, ягоди и камиони, а другата половина като теб -професори кой в Оксфорд, кой в Кембридж, кой в Йейл...Така..И не Плюя по България, а си казвам мнението, което каквото и да драскаш тук си е точно така,дори и да не си го признаваш! ... и сега ще ти го напиша с голени букви за да го разбереш:
    НИКОГА не съм говорил лошо за България пред чужденци и в чужбина...Напротив изтъквал съм успехи или някакви пл+сове -природа, история, доколкото все пак има...Но няма в днешно време да кажа Ей това го направи Българин и

    Коментиран от #168, #169, #170

  • 168 Свърши тая

    1 0 Отговор

    До коментар #167 от "Свърши тая":

    Продължение
    НИКОГА не съм говорил лошо за България пред чужденци или в чужбина...Напротив изтъквал съм успехи или някакви плюсове -природа, история, доколкото все пак има...Но няма в днешно време да кажа Ей това го направи българин или България преди 2-3, 5 години!
    А ти какво направи за България оттам където се намираш? Висиш си знаме на нац.прзник и се кичиш мартеници?! Така и не ми отговаряш на въпросите какво е отстояла България в ЕС като чисто български интерес? И какви са тия спортни успехи? Някакви маловажни спортове от които се интерсуват само оня дето се състезаваи брат му и баща му? Аз ти говоря за всепризнати, популярни и олимпийски спортове, ти ми говориш за федербал и прескочи кобила. И още... явно нямаш връзка с българското образование...масовото образование имам предвид какво е нивото...Деца в 6-7 клас не могат да четат, не знае кога се пише З и С, таблица за умножение...неуважение и не възпитано отношение към учителя...Това е масово! Чалга и ци.гания
    Нямам предвид елитни гимназии, които ученици печелятс медаи по физика, химия и...какво? Вземат си куфарчето и в Хага, или Единбург... Ти не разбираш ли че масовото ниво е това, което вдига нивото на цялото?! Имаше ли такава масова неграмотност - функционална или каквато и да била друга преди 30 години?! Ето това е функция на държавата и управляващите..Да се наложи с добро или не толова добро!
    Кажи някакви факти дай примери, но такива да има някаква съпоставимост. Ето световмяия рекорд на

    Коментиран от #171

  • 169 Свърши тая

    2 0 Отговор

    До коментар #167 от "Свърши тая":

    продължение
    Кажи някакви факти дай примери, но такива да има някаква съпоставимост. Ето световмяия рекорд на Сефка 30 и няколко години непобеден ти ми казваш Калоян Махлянов - купа на императора...Нерде Рим, нерде Токио!
  • 170 ....

    1 1 Отговор

    До коментар #167 от "Свърши тая":

    "В МИ 6 работех" А аз си мислех, че разговарям с нормален човек :))))) Казваш, спортовете непопулярни а? Значи, другарю, за да те върна малко в реалността: даже по време на олимпийския турнир, залата по художествена гимнастика е пълна главно с .... роднини на състезателите, плюс техни съотборници от други спортове. Толкова "популярна" е Художествената гимнастика в световен мащаб. От друга страна спорта който оприличи на "прескочи кобила" бокса, милиони го тренират, още десетки милиони го практикуват, когато се стигне до важни мачове, не само че залата е пълна с хора, платили прескъпи билети, ами боксьорчетата вземат нЕкакви понякога 9 цифрени ! суми, защото има достатачно голям интерес по целия свят за пей пър вю. Пък "федербала" сумо, има една някаква нацийка има няма 130 МИЛИОНА, която има хилядолетна традиция в спорта, и в която сумистите са БОГОВЕ. Иначе нЕма значение, щото ганчето от Долно Конаре е казал така. Австро-Унгария на нас не ни се пише "освободител", затова няма какво да коментирам дали Австро-Унгария е била за или против българската независимост. От друга страна лъжливата Русия се, и затова има за какво да отговаря за измамите си, включително и тези, които се е опитвала да наложи в България по този въпрос.

    Коментиран от #172

  • 171 ....

    1 1 Отговор

    До коментар #168 от "Свърши тая":

    " Ето това е функция на държавата и управляващите..Да се наложи с добро или не толова добро!" Нека позная: "с не толкова добро" = силовите методи на комунистическата диктатура.
  • 172 Свърши тая

    2 0 Отговор

    До коментар #170 от "....":

    Значи много сериозно почваш да си противоречиш! В началото ме наричапе необразован, нискоквалифициран, зомбиран, промит мозък и какво ли не, а сега изведнъж ставам нормален човек?! Е кое е вярно> Не че има някакво знаечние за мен де, ама говори не добре за тебе...
    Та за спортовете значи не съмискал даправя сравнение на федербал с бокс или предкочи кобила със сумо...Написах го за образност,. Да,наистина признавам бокса за спорт, но този - олимпийския! И там наистана имахме уникални боксьори итехните успехи - на Г, Костадинов, Петър Лесов, Ив. Маринов. Д. Петров,С. Тодоров са много по-ценни за мен и за българския спорт, отолкото милионите пари спечелени от братя Пулеви на профиринга...То май иначе само Тервел има един бронз на олимпиада и това е...И някакви победи в някакви версии не ги знам и изобщо не ме вълнува, защото това е шоу, бизнес и едва накрая идва реда на спорта!
    Та така и не ми отговаряш...Какво направи за България като живееш в чужбина? Какви успехи е извоювала, за какво се е преборила в ЕС с някакъв закон, който има огромно значение за много българи, така и не разбрах!
    Освен да гласуват като пудели там по заповед на тази европартия, на онзи комисар (а тези еврокомисари, не са като онези комисари, нали...ти да не си помислиш нещо)! Зашо не премахмат тия зелени сделки, а? За да плащаме и да плащаме буквално за тоя дето духа! Ама не- така е казал някой си, най-вероятно от САЩ, че газа от Русия, не е демократичен, а газа от Азербейджан, к

    Коментиран от #174

  • 173 но проблем

    3 2 Отговор
    Щом са доброволци значи доброволно са си отишли. Давайте другите доброволци.
  • 174 Свърши тая

    2 3 Отговор

    До коментар #172 от "Свърши тая":

    Продължение
    Ама не- така е казал някой си, най-вероятно от САЩ, че газа от Русия, не е демократичен, а газа от Азербейджан, който обстрелва Армения и където президента е син на бившия президент, виж този газ е демократичен! Или този от Катар или Йемен, където убиват жени с камъни, защото съгрешила с някого! А виж газ няма да купуваме от Русия, че спонспорираме Путин, ама виж нефт може! Аман от Ду/педайщина и двойни и тройни стандарти! Нямам предвид водката Троен стандарт!:)
  • 175 Слушай

    2 2 Отговор

    До коментар #94 от "за Платошкин":

    Русофил не значи рублофил,а тук са повечето рублофили
  • 176 все лошо

    1 2 Отговор
    Рашките започнаха да се стрелят едни други. Назрява революционна ситуация. Нова вълна руски емигранти очаква България.
  • 177 Но пък рашистан

    1 1 Отговор

    До коментар #35 от "Верно ли":

    им предлага да се евакуират в руски територии. И съответно оказана помощ за адаптиране в новата родина. Чудя се дали няма и да ги мобилизира после? Херсонците имам в предвид.
  • 178 Пролетта събраха доста изоставена

    0 0 Отговор

    До коментар #50 от "ВеЧе има клипчета":

    техника. Сега ще е същото.
  • 179 мдаа

    1 0 Отговор
    А хиляди боеспособни хохлювци са напълнили хилядите 5 звездни хотели в Анталия освен другите в Европа... не искат хората да защитават родината!!!
  • 180 Анонимен

    0 0 Отговор
    Ти ще я защитиш ли твоята или първи ще избягаш?
Новини по държави:
Новини САЩ, Новини Великобритания, Новини Германия, Новини Италия, Новини Франция, Новини Испания, Новини Гърция, Новини Украйна, Новини Белгия, Новини Китай, Новини Сирия, Новини Сърбия, Новини Бразилия, Новини Австралия, Новини Япония, Новини Швейцария, Новини Северна Македония, Новини Турция, Новини Полша, Новини Румъния, Новини Иран (Ислямска Република), Новини Австрия, Новини Нидерландия, Новини Северна Корея, Новини Всички държави, Новини Унгария, Новини Канада, Новини Литва, Новини Индия, Новини Мексико, Новини Южна Корея, Новини Хърватия, Новини Норвегия, Новини Дания, Новини Финландия, Новини Ирландия, Новини Аржентина, Новини Дубай, Новини Португалия, Новини Словакия, Новини Беларус, Новини Латвия, Новини Естония, Новини Словения, Новини Чехия, Новини Швеция, Новини Ирак, Новини Афганистан, Новини Албания