1 Ноември, 2022 23:25 1 624 10

Американка, ръководила женски батальон на "Ислямска държава", бе осъдена на 20 години затвор

  • сащ-
  • съд-
  • затвор-
  • канзас-
  • ислямска държава-
  • алисън флюк-екрен

42-годишна американка от Канзас получи 20 години затвор за това, че командвала женски батальон на "Ислямска държава"

Американка, ръководила женски батальон на "Ислямска държава", бе осъдена на 20 години затвор - 1
Снимка: Shutterstock

Многодетна майка от американския щат Канзас, ръководила женски батальон на групировката "Ислямска държава" (ИД) по времето, когато живяла в Сирия, получи днес максимална присъда от 20 години затвор, предаде Асошиейтед прес.

42-годишната Алисън Флюк-Екрен се призна за виновна, че е ръководила батальона "Хатиба Нусайбах" - формирование, в което около 100 жени и момичета, някои на възраст 10 години, били обучавани как да боравят с автоматично оръжие и да взривяват гранати и колани с експлозиви.

Една от дъщерите на Флюк-Екрен твърди, че е минала през такова обучение. Тя и най-големият син на подсъдимата призоваха съдията за максимална присъда. Те заявиха, че са били малтретирани физически и сексуално от майка им, като описват нейното отношение с ужасяващи детайли в писма до съда. Флюк-Екрен отрича да е малтретирала децата си.

Фактът, че тя е родена в САЩ и се е издигнала до ръководен пост в ИД прави нейната история единствена по рода си. Според прокурорите по делото малтретирането на децата ѝ от ранна детска възраст помага да се обясни как тя е успяла да се издигне от живот във ферма в Оувърбрук, Канзас, до ръководител в ИД в Сирия, с минало и в Египет и Либия.

Флюк-Екрен поиска присъда от две години, за да може да отгледа другите си, по-малки деца. В дълга реч тя пое отговорност за действията си, но отдели повечето време в опит да оправдае поведението си.


Поставете оценка:
Оценка 4.2 от 5 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 2 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 3 Хари Потен

    14 2 Отговор
    Така е по белия свят. Бял свят е това, не е Русия
  • 4 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 5 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 6 ФакЪт

    4 12 Отговор
    Нищо ново под слънцето. Помним отряда на “Черните вдовици” които взривяваха в Чечня руските агресори.
  • 7 Александър Малинов

    5 8 Отговор
    А в Русия, отявлени престъпници и убийци са реабилитирани от затворите и пратени на фронта в Украйна, че и медали им раздават посмъртно като герои на Русия 🤣🤣
  • 8 Пешо

    5 3 Отговор

    До коментар #1 от "да питам":

    Айде сега, международната общост да бомбардира САЩ, както те Афганистан заради Осама.
  • 9 ...

    3 4 Отговор
    Кога ще чуем за руснак осъден за това, а не награден.
    Те там е разликата. Едните ги вкарват в затвора, другите ги вадят главорезите и ги прашат да избиват християнски деца.
  • 10 Еее само за един път

    3 1 Отговор
    Организиране и водене на отряди както и мрежа информатори и нови къщи интернет наблюдение дрон наблюдение.
    Че това каква организация твоите най доверени да те изпеят и да ти искат най голяма присъда нещо не е наред.
    СПОРЕД МЕН Е ИЗКУПИТЕЛНА ЖЕРТВА НА НЯКОЙ.

    Ами като ме стигне тогава ще говорим.