Властите на руската Белгородска област са похарчили около 13 млрд. рубли за военни задачи през деветте месеца на войната в Украйна.
По думите на губернатора на областта Вячеслав Гладков основна част от тези средства са похарчени за възстановяване на пострадали от обстрел сгради и частни домове, но и за подобряване на системата за ранно оповестяване на населението.
В информацията публикувана в ТАСС с позоваване на Гладков Белгородска област е започнала изграждането на линии за отбрана.
"Подготвяме се за различни варианти, ето защо от април насам доста активно укрепваме границите в рамките на нашата власт. Белгородска област винаги е стояла на границата и е защитавала интересите на руската държава, така че това продължава и сега", каза Гладков.
Решението за укрепване на границите е взето от властите в Белгород заради обстрела от Украйна, но губернаторът не разкрива подробности, тъй като информацията от открити източници "може да бъде наблюдавана от врага".


Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Последния Софиянец
Коментиран от #19
22:01 21.11.2022
2 Зеленият
22:02 21.11.2022
3 Харчи им се-харчат
22:02 21.11.2022
4 ЗАЩОТО
22:03 21.11.2022
5 Голем смех
22:03 21.11.2022
6 Тръмп
22:04 21.11.2022
7 ТОАЛЕТНА РУСКА ВАЛУТА
Коментиран от #21
22:07 21.11.2022
8 Че те руските
Коментиран от #18
22:07 21.11.2022
9 Бесен- _Язовец
22:08 21.11.2022
10 АнтиZомби
22:09 21.11.2022
11 Котка ученият
22:17 21.11.2022
12 Урсула
22:17 21.11.2022
13 кво станало
да умрат дано
22:18 21.11.2022
14 интересно
Коментиран от #16
22:22 21.11.2022
15 .....
22:27 21.11.2022
16 Бесен- _Язовец
До коментар #14 от "интересно":
Това ти е интересноа че жена ти надува каквото и подадат за някоя копейка не ти е толкова интересно и ти ги носи в куптора да ги обръщаш в самагон и да бълваш помиящини тук, такива сте всички рублоподлоги и не сте малко, но до напролет ще оредеете, тая зима ще е тежка на кофите и сметището!
22:37 21.11.2022
17 Урюрвкос
- 236 броя M777A2
- 36 броя 105-мм гаубици,
- 40 броя HIMARS
- 20 броя 120мм минохвъргачки
- 10000000 (един милион) снаряди
- 108 000 гранатомета
- 1400 преносими зенитни ракетни пускови устройства
- 10 000 автомата
- 70 000 000 патрони
- 15 хеликоптера съветско производство
- 26 катера
това оборудване струва 21,5 млрд дол и тежи 90 хиляди тона и за да бъде доставено, тежки товарни самолета са направили 900 курса плюс 50 кораба и 4000 тира
22:48 21.11.2022
18 ИМАТ РАЗБИРА СЕ!
До коментар #8 от "Че те руските":
НАЛИ КРАВАРИ И ЕВРОПЕЙЦИ ИМ ПЛАЩАТ В РУБЛИ - ЗА ГАЗ, ЗА СКЪПОЦЕННИ КАМЪНИ, ЗА ТИТАН, ЛИТИЙ И КУП ОЩЕ ПОДОБНИ ДЕФИЦИТИ! СЛАВА НА ВЕЛИКА РУСИЯ! ПЪК ЕВРОПЕЙЦИ И КРАВАРИ НЕКА НАЛАГАТ ОЩЕ САНКЦИИ НА РУСИЯ!Коментиран от #20
22:54 21.11.2022
19 Товарищ
До коментар #1 от "Последния Софиянец":
А в сравнение с Поднебесната империя, направо са си копейки.Апропо, като 40 Рубли/литър Бензита, какво би се купува с 1 Рубла и 1-5-10 копейки!
А СССР-но ни беше надеждата да построят Комунизма и ние едвам да си отживеем.
Хиляди хора не можаха да си дочакат реда да им излезе Бордерото в ДСК за да си купят Мечтания Москвич!
И даже на приличната Шкода-105 си се радвахме.
Прекръсен социализъм!
23:35 21.11.2022
20 Този коментар е премахнат от модератор.
21 Гадно
До коментар #7 от "ТОАЛЕТНА РУСКА ВАЛУТА":
Гадното е, че такава богата на Природни ресурси "държава" прави мизерен народа, индустрията и Историята си.Скоро не съм гледал Рашистката лелевизия, та да видя, какви оптимисти имат по студията.
А Соловьов така наперен беше в началото на СВО-то.
23:44 21.11.2022
22 българин
Путин е лузър и го разбира."
00:08 22.11.2022
23 Хохо Бохо
НАЛИ НЕ БЪРКАМ, ЧЕ РУСИЯ НАПАДНА УКРАЙНА?
сега пък се готвели за отбрана
каквото повикало, такова се обадило
01:01 22.11.2022
24 Уса
04:15 22.11.2022
25 Гого
07:35 22.11.2022