Заместник-председателят на Съвета за сигурност на Русия Дмитрий Медведев обвини Европейския съюз в прекомерно придържане към политиката на Съединените щати.
По негови думи ЕС на практика се е превърнал в 51-ия щат на САЩ.
Коментарът на Медведев, който той публикува в "Телеграм", идва, след като по-рано днес председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен съобщи, че въоръжените сили на Украйна са загубили 100 000 души във войната. Впоследствие обаче публикацията беше редактирана и в крайна сметка изтрита.
"Очевидно е, че леля Фон дер Лайен е била ударена по главата от регионалния комитет на Вашингтон. Изглежда, че боли. Изглежда изключително унизително", заяде се Медведев.
Цивилизованият свят не се нуждае от НАТО - престъпна организация, чиито държави членки съставляват едва около 12% от населението на света, изтъкна още той, цитиран от ТАСС.
По негови дум Алиансът трябва "да се саморазпусне на основание, че е престъпна организация".
Медведев посочи, че в НАТО "лесно са забравили" какво са направили по целия свят, включително дирижирането на държавни преврати и свалянето от власт на законни държавни лидери.
Организацията и нейното ръководство също изглежда са забравили за многобройните цивилни жертви, причинени от нейните операции и доставки на оръжия за екстремистки режими, добави бившият руски президент.
Относно скорошния коментар на генералния секретар на НАТО Йенс Столтенберг за необходимостта от запазване на суверенитета и независимостта на Украйна, Медведев отбеляза: "Той не спомена териториалната ѝ цялост. Като че ли тя трябва да спечели, но очевидно с унищожена територия".
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Станю
Коментиран от #6, #23, #47
17:44 30.11.2022
2 Бензинджия на китай
17:46 30.11.2022
3 Анавв
Коментиран от #34
17:46 30.11.2022
4 Руските ценности -глад и мизерия
Коментиран от #15, #21
17:47 30.11.2022
5 ₪ БОЛШЕВИК ₪ ©©©℗
17:47 30.11.2022
6 Ха ха ха ха ха
До коментар #1 от "Станю":
Ами в Англия, Америка, Франция.. излизат учени колко наш Кирчо ха ха ха а и Ленчето гугъла...Коментиран от #33, #55
17:47 30.11.2022
7 Перко
республика.
17:47 30.11.2022
8 Тръмп
Коментиран от #16
17:47 30.11.2022
9 БУК
Тя никога не е виновна само нагло определя правилата!
17:47 30.11.2022
10 Аршлох
Коментиран от #17
17:48 30.11.2022
11 ПО ДОБРЕ 51 ЩАТ НА САЩ
Коментиран от #77
17:48 30.11.2022
12 Така е
Коментиран от #27, #49
17:48 30.11.2022
13 Котка ученият
Коментиран от #51, #52
17:49 30.11.2022
14 ИОСИФ
17:49 30.11.2022
15 Обратно
До коментар #4 от "Руските ценности -глад и мизерия":
Тия 12% фалираха първо те самите и , после фалираха и света..... Факт! Глобалната криза в момента е страшна... Прикриват някак си още, че царят е гол....А Евразия не иска да им плаща дълговете.... Остави ги свободно да си потънат
17:52 30.11.2022
16 Този коментар е премахнат от модератор.
17 Тръмп
До коментар #10 от "Аршлох":
Аууууууу! Комунистическия ЕС!?!? Комунистите започнаха да използват думичката комунист като синоним на Злото! Жив да не бях. Света не това което беше преди 1989!17:53 30.11.2022
18 Военнопрестъпника Путин
17:55 30.11.2022
19 Мдаааааа
17:55 30.11.2022
20 За родину
17:57 30.11.2022
21 По скоро
До коментар #4 от "Руските ценности -глад и мизерия":
е обратното.17:57 30.11.2022
22 Русия е на бунището
18:01 30.11.2022
23 гост
До коментар #1 от "Станю":
Още по странно е ,че не се връщат.Един ражда,храни ,възпитава,учи.Друг след това обира каймака!Коментиран от #38
18:03 30.11.2022
24 такаето
18:04 30.11.2022
25 оня с коня
Коментиран от #69
18:04 30.11.2022
26 Тиква
Коментиран от #35, #36
18:08 30.11.2022
27 Този коментар е премахнат от модератор.
28 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️
18:11 30.11.2022
29 Ридик
18:11 30.11.2022
30 Пенчо
18:12 30.11.2022
31 цоло
18:13 30.11.2022
32 българански
18:15 30.11.2022
33 Станю
До коментар #6 от "Ха ха ха ха ха":
Тази статия, като гледам гласуването, явно е нападната от екземпляри без интелект. Кандидататвай в полицията! 😉Коментиран от #40
18:17 30.11.2022
34 ЛЕЕ СЕ РУСКА КРЪВ, НЕ АМЕРИКАНСКА
До коментар #3 от "Анавв":
В Украйна....18:17 30.11.2022
35 Зачезнаха към
До коментар #26 от "Тиква":
Новопиздецк.18:17 30.11.2022
36 Адам Хилтън
До коментар #26 от "Тиква":
А не е бе, тук сме и тролиме от заран на версия, копейка не са дали от април, ще излизаме на протест с простя копейко пред калнота посолство на мутрофани!18:18 30.11.2022
37 Този коментар е премахнат от модератор.
38 Станю
До коментар #23 от "гост":
Да така е, но ми звучиш сякаш другаде търсиш вината за това, а не в нашето възпитание.18:20 30.11.2022
39 човек от народа
18:21 30.11.2022
40 Ха ха ха ха ха
До коментар #33 от "Станю":
Не, благодаря! В айти сектора ми е добре.Коментиран от #44
18:21 30.11.2022
41 тука има --тука нема
18:22 30.11.2022
42 Този коментар е премахнат от модератор.
43 Гълъб Бонбонев
18:22 30.11.2022
44 Станю
До коментар #40 от "Ха ха ха ха ха":
Точно за МВР си, с тоя свриозен набор комплекси си за там?18:24 30.11.2022
45 Руските ZV. иne
18:25 30.11.2022
46 Как
18:27 30.11.2022
47 я по сериозно!
До коментар #1 от "Станю":
Образование в Санкт Петербург не предлага бъдеще по различно от това в Русия. Колкото и глупави да ти се струвтт младите, много по добре от теб преценяват какво бъдеще ги чака.18:27 30.11.2022
48 Този коментар е премахнат от модератор.
49 Този коментар е премахнат от модератор.
50 бай Даньо
18:31 30.11.2022
51 Този коментар е премахнат от модератор.
52 Този коментар е премахнат от модератор.
53 един
Коментиран от #57
18:36 30.11.2022
54 Този коментар е премахнат от модератор.
55 Този коментар е премахнат от модератор.
56 Този коментар е премахнат от модератор.
57 Хи хи хи
До коментар #53 от "един":
Нема нищо де, хамериканците им гръмнаха тръбите и станаха дистрибутори на руската газ.:))) купуват хамериканците руската газ и я препродават на европейчетата:))) Даже американците не дават и на европейчетата да говорят с руснаците. Те отидоха да преговарят с руснаците за сигурността на Европа, като чели евро лидерите са ум@твено из@станали:))) Толкова сме жалки, че ако не беше толкова трагично, щеше да е смешно..18:46 30.11.2022
58 Този коментар е премахнат от модератор.
59 Кой е тоя с голямата глава?
18:57 30.11.2022
60 Хихи
19:05 30.11.2022
61 комодор унуфри
19:08 30.11.2022
62 Иванушка🇺🇲
19:26 30.11.2022
63 Артилерист
Коментиран от #64
19:32 30.11.2022
64 Фори
До коментар #63 от "Артилерист":
Снаряди са ти падали на главата.Русия продава от 30г суровини на борсови цени.При Брежнев са продавали на бай Тошо на измислени.19:39 30.11.2022
65 Путин
19:59 30.11.2022
66 Този коментар е премахнат от модератор.
67 Отегчен
20:22 30.11.2022
68 Блез Паскал
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен разгневи Украйна с изказването си, че от началото на руската агресия страната е дала 120 000 жертви, предаде БНР.
Наложи се видеото и писменото ѝ изявление да бъдат коригирани.
Само президентът на Украйна, командващият или министърът на отбраната имали право да обявяват такива данни, Отсече Зеленият пудел!
20:25 30.11.2022
69 Гост
До коментар #25 от "оня с коня":
Независимо че тази територия се е родила от кония народ дошъл от изток и оставил там себеподобни. За тия който твърдиш че им принадлежим единствено на коне избиха коренното население и окупираха земите им и ги преселиха в резервати да умират от болести докарани от колонизаторите. И сега са същите вълка козината си мени но нрава никога. Ковида е техен.20:46 30.11.2022
70 КуКу
20:58 30.11.2022
71 Чингис Хан
21:12 30.11.2022
72 Накамура
21:13 30.11.2022
73 Трифон зарезан
22:40 30.11.2022
74 Този коментар е премахнат от модератор.
75 Този коментар е премахнат от модератор.
76 Пловдив
23:33 30.11.2022
77 българански
До коментар #11 от "ПО ДОБРЕ 51 ЩАТ НА САЩ":
ти комай не си бил в щатите, еле па да си живял там!19:12 01.12.2022