Украинското пристанище Одеса е спряло работа след поредно руско нападение срещу енергийната система в региона, каза украинският министър на аграрната политика и прехраната Микола Солски, но добави, че не се очаква да бъде прекъснат износът на зърно, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
Солски заяви, че други две пристанища – Черноморск и Пивдени, на които е разрешено да изнасят зърно от Украйна съгласно сделка между Москва и Киев, работят частично.
По думите му пристанище Одеса не работи, защото генераторите още не са били включени. Търговците на зърно продължават да превозват зърно през другите две пристанища, каза той.
Поставете оценка:
Оценка 3.6 от 18 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Дядя
06:54 12.12.2022
2 Знайко
07:00 12.12.2022
3 Пристанище Одеса, няма да заработи
08:42 12.12.2022