12 Декември, 2022 19:35 1 674 5

Кремъл: САЩ не възприемат конструктивен подход към преговорите в Истанбул

  • русия-
  • кремъл-
  • владимир путин-
  • турция-
  • преговори-
  • сащ-
  • запад

Русия обвини днес Съединените щати, че не възприемат конструктивен подход към дипломатическите преговори в Истанбул, но каза, че турският град е подходящо място за осъществяване на подобни контакти

Кремъл: САЩ не възприемат конструктивен подход към преговорите в Истанбул  - 1
Снимка: Оля Ал-Ахмед

Русия обвини днес Съединените щати, че не възприемат конструктивен подход към дипломатическите преговори в Истанбул, но каза, че турският град е подходящо място за осъществяване на подобни контакти, съобщи Ройтерс.

Среща между директора на Централното разузнавателно управление (ЦРУ) на САЩ Уилям Бърнс и началника на руското външно разузнаване Сергей Наришкин миналия месец в Анкара предизвика спекулации за преговори чрез неофициални канали между Москва и Вашингтон, добавя агенцията.

Кремъл: САЩ не възприемат конструктивен подход към преговорите в Истанбул
Снимка: Оля Ал-Ахмед

Президентът Владимир Путин каза миналата седмица, че тази среща е по молба на президента на САЩ Джо Байдън и че контактите между ЦРУ и руското външно разузнаване продължават.

Руски и американски дипломати се срещнаха в Истанбул в петък, за да обсъдят редица технически въпроси в отношенията си.

„Истанбул е подходящо място за такива контакти“, каза днес руският заместник-външен министър Сергей Вершинин, цитиран от държавната новинарска агенция РИА Новости (RIA Novosti). „Мога да кажа, че всякакви контакти са полезни, но за съжаление не виждаме конструктивен подход от страна на Американската страна, насочен към конкретни резултати“, бе цитиран Вершинин.

Откакто Русия нахлу в Украйна на 24 февруари, турският президент Тайип Ердоган се очерта като един от ключовите медиатори между Русия, от една страна, и Украйна и Запада, от друга.

Ердоган изигра важна роля, като убеди Путин да възобнови участието си в черноморската зърнена сделка с посредничеството на ООН миналия месец след атака с дрон срещу руска военноморска база в анексирания от Русия Крим.

Докато Москва и Вашингтон публично се провъзгласяват един-друг за основни заплахи за глобалната стабилност, те са в контакт по голям брой въпроси.

Освен преговорите между ЦРУ и руското външно разузнаване, посолствата на двете държави работят и техните дипломати имат контакти в Турция. Федералната служба за сигурност проведе преговори за размяна на затворници и техните началници на отбраната разговарят в моменти на криза.

Кремъл: САЩ не възприемат конструктивен подход към преговорите в Истанбул
Снимка: Оля Ал-Ахмед


Поставете оценка:
Оценка 2.1 от 8 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Сащ:

    5 5 Отговор
    А кои бяхте вие и къде сте на картата защото се вижда само Украйна на нея?
  • 2 Ева Браун

    13 5 Отговор
    Краварите дърпат конците на фашистите и за това фашистите са обречени на провал.
  • 3 Болгарочка🇺🇦

    5 3 Отговор
    Руския мега субмарин,, Дмитрий Донски" е изплувал на повърхността на Балтийско море в 14. 55 h бг време и натовците са напълнили пам.перса.

    Коментиран от #5

  • 4 ТОЧКАТА

    6 1 Отговор
    НАПРОТИВ!!!!САЩ са винаги ,,конструктивни,, щом се отнася за ТЕХНИЯТ ИНТЕРЕС!!!!!!!И поголовно газят ВСИЧКИ ЧЕРВЕНИ ЛИНИИ,независимо дали са на РУСИЯ,ЕС....за дребните държави да не говорим!!!!....винаги САЩ ескалират нещата ,ловко прехвърляйки ПРИЧИНИТЕ на друг!!!!!!ТЕ ВЕЧЕ СА НА ГРАНИЦАТА С БОЙНИ ПОДРАЗДЕЛЕНИЯ И СА В БОЙНА ГОТОВНОСТ!!!!!!!!Да не говорим за наемници,които са вече по-вече от укрите!!!!!!....А военната им доктрина ПОЗВОЛЯВА ОГРАНИЧЕНА ЯДРЕНА ВОЙНА!!!!!!!!!.....С МАЛКИ /ПОД 10КЛТ/....КОИТО НЕ БИЛИ ПРЕДПОСТАВКА ЗА ГЛОБАЛНА ВОЙНА!!!!!!!!!!!!!Имат си го черно на бяло!!!!!.......а ВОЕННОТО ПРЕВЪЗХОДСТВО като оръжие над Русия ,е просто смазващо.......Тъй ,че не знам ,какво се оплаква Путин,след като изтърва няколко момента за СВЕТКАВИЧНА ПОБЕДА!!!!!!!!!!!ПОРАДИ МОРАЛНИ СЪОБРАЖЕНИЯ!!!!!!!!.....НООООО Залогът за глобалният ред е в украйна,и всяка грешна стъпка е гибел/както за Русия ,така и за САЩ!!!!!!!!!!
  • 5 Да но от пушека на въглища в трюма

    2 0 Отговор

    До коментар #3 от "Болгарочка🇺🇦":

    Руснаците вътре са взети за имигранти от близкия изток!
Новини по държави:
Новини САЩ, Новини Великобритания, Новини Германия, Новини Италия, Новини Франция, Новини Испания, Новини Гърция, Новини Украйна, Новини Белгия, Новини Китай, Новини Сирия, Новини Сърбия, Новини Бразилия, Новини Австралия, Новини Япония, Новини Швейцария, Новини Северна Македония, Новини Турция, Новини Полша, Новини Румъния, Новини Иран (Ислямска Република), Новини Австрия, Новини Нидерландия, Новини Северна Корея, Новини Всички държави, Новини Унгария, Новини Канада, Новини Литва, Новини Индия, Новини Мексико, Новини Южна Корея, Новини Хърватия, Новини Норвегия, Новини Дания, Новини Финландия, Новини Ирландия, Новини Аржентина, Новини Дубай, Новини Португалия, Новини Словакия, Новини Беларус, Новини Латвия, Новини Естония, Новини Словения, Новини Чехия, Новини Швеция, Новини Ирак, Новини Афганистан, Новини Албания