Американските системи за противоракетна отбрана "Пейтриът" ще бъдат легитимна мишена на руски удари срещу Украйна, ако САЩ разрешат те да бъдат доставени в помощ на Киев, заяви вчера Кремъл, предаде БТА.
Вашингтон финализира плановете си да изпрати системи "Пейтриът" на Украйна, като решение за това може да бъде огласено още тази седмица, казаха трима високопоставени американски служители пред Ройтерс във вторник.
Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков заяви вчера, че системите "Пейтриът" "определено" биха били мишена за Русия, но каза също, че няма да коментира непотвърдени медийни съобщения.
"Пейтриът" е смятана за една от най-модерните американски системи за противовъздушна отбрана, включително срещу самолети, крилати и балистични ракети. Тя обикновено включва пускови установки, радар и друга спомагателна техника.
Руското посолство във Вашингтон предупреди, че предложеното доставяне на такива системи е провокация и може да има непредвидими последици.
"Дори без да предоставя "Пейтриът", САЩ се въвличат все по-дълбоко и по-дълбоко в конфликта в постсъветската република", отбеляза посолството в своя канал в "Телеграм". "САЩ са тези, които носят отговорност за удължаването и ескалацията на украинския конфликт", допълни мисията.
Пентагонът смята, че една от целите на увеличаването на руските ракетни удари в Украйна напоследък е да се изчерпят запасите на Киев от средства за противовъздушна отбрана, за да може Русия да господства в небето над страната. По тази причина САЩ и съюзниците им доставят на Киев повече такива средства. Според САЩ това включва и системи за ПВО NASAMS, за които Пентагонът твърди, че безпогрешно са прехванали руски ракети в Украйна.
От началото на конфликта досега Вашингтон е предоставил на Украйна военна помощ за 19,3 млрд. долара.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Този коментар е премахнат от модератор.
2 Възхитен
Значи посоката е правилна!
Коментиран от #74
05:20 15.12.2022
3 Този коментар е премахнат от модератор.
4 Този коментар е премахнат от модератор.
5 19 милиарда
Това буквално е едно нищо в сравнение с оръжието което оставиха в афганистан на стойност 39 милиарда долара
05:25 15.12.2022
6 Американците
Коментиран от #28
05:27 15.12.2022
7 Този коментар е премахнат от модератор.
8 Някой казват
Никаква деменция не е той нека си припомним колко пъти преди войната той обяви че те по никакъв начин няма да се намесват което си беше реална покана на русия да започне и капанът щракана
Коментиран от #90
05:28 15.12.2022
9 Този коментар е премахнат от модератор.
10 Адам Хилтън
05:30 15.12.2022
11 Кривите ракети
05:30 15.12.2022
12 Киев
Коментиран от #38
05:32 15.12.2022
13 Тази война
Те не понасят на болка не случайно се страхуват от кимчо защото той не се шегува
Коментиран от #18, #59
05:33 15.12.2022
14 Този коментар е премахнат от модератор.
15 Този коментар е премахнат от модератор.
16 Ооо, ама разбира се
05:35 15.12.2022
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 Наблюдател
До коментар #13 от "Тази война":
Ако това което предвиждаш стане тежко и горко на целия свят лошото е че ще го отнесем и ние05:37 15.12.2022
19 Този коментар е премахнат от модератор.
20 Мишки Болшевишки
05:38 15.12.2022
21 Този коментар е премахнат от модератор.
22 Този коментар е премахнат от модератор.
23 Този коментар е премахнат от модератор.
24 Мастияков
05:45 15.12.2022
25 Александър Малинов
05:51 15.12.2022
26 Този коментар е премахнат от модератор.
27 Този коментар е премахнат от модератор.
28 Истината
До коментар #6 от "Американците":
Психопата Путин и руските зомбита започнаха войната за да поправят "най-голямата геостратегическа катастрофа на 20 век" а именно разпадането на СССР. И вече започнаха да получават СССР. Изолация, дефицит, задълбочаваща се технологическа изостаналост, хиляди ГРУЗ 200, репресии срещу противниците на войната..... И накрая путинова Русия ще свърши така, както свърши СССР!06:05 15.12.2022
29 Пейтриът
06:08 15.12.2022
30 Този коментар е премахнат от модератор.
31 Голем смех
Коментиран от #37, #52, #63
06:15 15.12.2022
32 Този коментар е премахнат от модератор.
33 Този коментар е премахнат от модератор.
34 Този коментар е премахнат от модератор.
35 Този коментар е премахнат от модератор.
36 оня с коня
06:28 15.12.2022
37 Този коментар е премахнат от модератор.
38 23787
До коментар #12 от "Киев":
На война, като на война!Не е лош такъв сблъсък Руски хвърчила срещу американска ПВО
няма да е лошо да видим статистиката.....
06:28 15.12.2022
39 Този коментар е премахнат от модератор.
40 Този коментар е премахнат от модератор.
41 Този коментар е премахнат от модератор.
42 Този коментар е премахнат от модератор.
43 Този коментар е премахнат от модератор.
44 Спиртосани рашки
06:42 15.12.2022
45 МОЖЕ ЛИ ПЕЙТРИЪТ ДА СВАЛИ РАКЕТА ДВИЖЕЩА
06:44 15.12.2022
46 РУСИЯ ЩЕ РАЗМАЖЕ КРАЙНА С ПОМОЩТА НА САЩ
06:46 15.12.2022
47 Този коментар е премахнат от модератор.
48 Котка ученият
До коментар #3 от "Руските щайги":
Може би това е основното нещо, което трябва да тревожи западните спонсори. Идва енергиен и инфраструктурен колапс.06:55 15.12.2022
49 Този коментар е премахнат от модератор.
50 Този коментар е премахнат от модератор.
51 ПОЗДРАВ
07:09 15.12.2022
52 Чичо ти сам
До коментар #31 от "Голем смех":
Не можа да се справи с козарите в афганистан пък ти за какво си мечтаешКоментиран от #68, #81
07:16 15.12.2022
53 Шпионин
07:19 15.12.2022
54 Този коментар е премахнат от модератор.
55 Този коментар е премахнат от модератор.
56 иваило
Коментиран от #69
07:27 15.12.2022
57 артишок
пп не прилагам линк защото ще изтрият коментара, но всеки може да провери ,де..
Коментиран от #60, #64, #67
07:38 15.12.2022
58 Много е прав, има ракети и за краварите,
07:49 15.12.2022
59 1944
До коментар #13 от "Тази война":
кимчо кат гледа как шамарят вова дали му стиска да се изрепчи с фалшивите си ракети??Коментиран от #86
07:53 15.12.2022
60 АУУУУУ
До коментар #57 от "артишок":
КОМПЮТЪРНА АНИМАЦИЯ НА РУСКАТА ПРОПАГАНДА....... А ПЪК ХАЙМАРСИТЕ СТРЕЛЯТ...... И СЛЕД ТЯХ ГРУЗ 200 ....АМА КАКТО ПУТЛЕР......ВСИЧКИ ТЕЗИ УБИТИ РУСНАЦИ СА ......ПО ПЛАН 😱😱😱🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣07:59 15.12.2022
61 Тити
08:04 15.12.2022
62 Антируснак
Коментиран от #65
08:07 15.12.2022
63 За31
До коментар #31 от "Голем смех":
Ти си за смях, защото ръсисш глупости!
08:09 15.12.2022
64 Този коментар е премахнат от модератор.
65 Този коментар е премахнат от модератор.
66 Този коментар е премахнат от модератор.
67 Хихи
До коментар #57 от "артишок":
Как правиш някой на дроб сърма с картонени макети, не ми е много ясно...08:27 15.12.2022
68 Ъъъъ
До коментар #52 от "Чичо ти сам":
Чичо ти Сам отиде в Афганистан не да трепа афганистанци, а да ги цивилизова. Оказа се, че това диво племе нито иска магистрали, които американците им построиха, нито болници и училища. Затова ги оставиха на произвола на съдбата.Коментиран от #88
08:31 15.12.2022
69 Този коментар е премахнат от модератор.
70 оправдание на терористи
08:45 15.12.2022
71 Русия ще загуби войната с Украйна..!
" От началото на конфликта досега Вашингтон е предоставил на Украйна военна помощ за 19,3 млрд. долара..."
Американците са модерни капиталисти и много пресметливи хора и никога няма да рискуват да похарчат и един долар , а камо ли по големи пари за неща които могат да загубят, ако не са изчислили и не са си направили сметката че могат само да спечелят и да имат бъдеща печалба и по голяма възвращаемост от вложените пари , така че победата за Украйна е гарантирана ....!!!
Коментиран от #73
08:47 15.12.2022
72 ВСИЧКИ
08:49 15.12.2022
73 Ще загубят когато цъфнат налъмите!?
До коментар #71 от "Русия ще загуби войната с Украйна..!":
Глупак, като са дали много оръжие и много наемници, какво са постигнали? Украйна ще бъде срината заради краварите. "" От началото на конфликта досега Вашингтон е предоставил на Украйна военна помощ за 19,3 млрд. долара...", като прибавиш и още толкова от ЕС, все скрап. А колко милиарда оставиха в Афганистан и накрая бягаха като пос. рани?09:13 15.12.2022
74 Този коментар е премахнат от модератор.
75 Котка ученият
09:40 15.12.2022
76 Този коментар е премахнат от модератор.
77 Човека КоZа
💤
09:43 15.12.2022
78 Този коментар е премахнат от модератор.
79 Ха ха
09:51 15.12.2022
80 Съвременник
Коментиран от #89
09:57 15.12.2022
81 РОМАН
До коментар #52 от "Чичо ти сам":
Руснаците, когато бяха в Афганистан, успешно ли се справяха? Слаба памет или пристрастия?Коментиран от #87
10:20 15.12.2022
82 Айде
Коментиран от #84
10:43 15.12.2022
83 Сибирският бръснар
10:58 15.12.2022
84 Този коментар е премахнат от модератор.
85 Ссссс
11:10 15.12.2022
86 Ами като са
До коментар #59 от "1944":
Фалшиви ракетите защо американците проляха толкова сълзи и сополи че се е въоръжавал11:11 15.12.2022
87 Руснаците
До коментар #81 от "РОМАН":
Бягаха от афганистан а се изтеглиха последен напусна тази държава главнокомандващият генерал громов11:15 15.12.2022
88 На практика
До коментар #68 от "Ъъъъ":
Афганистанските козари цивилизоваха чичо ти сам научиха го че когато си пъха носа където не му е работа ще му бъде насилензад..ка
11:18 15.12.2022
89 Хахаха
До коментар #80 от "Съвременник":
NASAMS HIMARS не са ПВО бе руски жоп.Щом пускат официално видео с пияния Путин .. очевидно го готвят за Хага
12:24 15.12.2022
90 Този коментар е премахнат от модератор.