Тема: Украйна

15 Декември, 2022 05:14 3 977 90

Москва: Американските системи "Пейтриът" ще бъдат легитимна мишена на ударите ни в Украйна

  • русия-
  • украйна-
  • сащ-
  • ракети-
  • пейтриът-
  • дмитрий песков

От началото на конфликта досега Вашингтон е предоставил на Украйна военна помощ за 19,3 млрд. долара.

Москва: Американските системи "Пейтриът" ще бъдат легитимна мишена на ударите ни в Украйна - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Американските системи за противоракетна отбрана "Пейтриът" ще бъдат легитимна мишена на руски удари срещу Украйна, ако САЩ разрешат те да бъдат доставени в помощ на Киев, заяви вчера Кремъл, предаде БТА.

Вашингтон финализира плановете си да изпрати системи "Пейтриът" на Украйна, като решение за това може да бъде огласено още тази седмица, казаха трима високопоставени американски служители пред Ройтерс във вторник.

Още новини от Украйна

Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков заяви вчера, че системите "Пейтриът" "определено" биха били мишена за Русия, но каза също, че няма да коментира непотвърдени медийни съобщения.

"Пейтриът" е смятана за една от най-модерните американски системи за противовъздушна отбрана, включително срещу самолети, крилати и балистични ракети. Тя обикновено включва пускови установки, радар и друга спомагателна техника.

Руското посолство във Вашингтон предупреди, че предложеното доставяне на такива системи е провокация и може да има непредвидими последици.

"Дори без да предоставя "Пейтриът", САЩ се въвличат все по-дълбоко и по-дълбоко в конфликта в постсъветската република", отбеляза посолството в своя канал в "Телеграм". "САЩ са тези, които носят отговорност за удължаването и ескалацията на украинския конфликт", допълни мисията.

Пентагонът смята, че една от целите на увеличаването на руските ракетни удари в Украйна напоследък е да се изчерпят запасите на Киев от средства за противовъздушна отбрана, за да може Русия да господства в небето над страната. По тази причина САЩ и съюзниците им доставят на Киев повече такива средства. Според САЩ това включва и системи за ПВО NASAMS, за които Пентагонът твърди, че безпогрешно са прехванали руски ракети в Украйна.

От началото на конфликта досега Вашингтон е предоставил на Украйна военна помощ за 19,3 млрд. долара.


Поставете оценка:
Оценка 3.2 от 31 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 2 Възхитен

    54 20 Отговор
    Не им харесва.
    Значи посоката е правилна!

    Коментиран от #74

  • 3 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 4 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 5 19 милиарда

    58 21 Отговор
    Помощ за украйна
    Това буквално е едно нищо в сравнение с оръжието което оставиха в афганистан на стойност 39 милиарда долара
  • 6 Американците

    57 32 Отговор
    Я нагласиха тази война те не случайно пред глътнаха набързо позора от бягството в афганистан за да могат да се съсредоточат върху украйна

    Коментиран от #28

  • 7 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 8 Някой казват

    34 23 Отговор
    Че байдън бил деменция
    Никаква деменция не е той нека си припомним колко пъти преди войната той обяви че те по никакъв начин няма да се намесват което си беше реална покана на русия да започне и капанът щракана

    Коментиран от #90

  • 9 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 10 Адам Хилтън

    40 44 Отговор
    Ботокс жужака вие на умрело от бункера с Кабзон, края е близо!
  • 11 Кривите ракети

    49 45 Отговор
    На руснаците не могат да уцелят един военен обект все падат върху трафопостове електростанции болници магазини родилни домове старчески домове и кокошарници
  • 12 Киев

    48 46 Отговор
    Мисковските хвърчилети ще бъдат легитимна мишена на нашите Пейтриот доставени от Вашингтон. Включително и летящия москвич на другаря Путин

    Коментиран от #38

  • 13 Тази война

    54 35 Отговор
    Ще свърши когато и американците от насът някой шамар
    Те не понасят на болка не случайно се страхуват от кимчо защото той не се шегува

    Коментиран от #18, #59

  • 14 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 15 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 16 Ооо, ама разбира се

    34 33 Отговор
    това сме го чували много пъти от тоя, но знаете ли кои ще са "легитимна" цел на Пейтриът-ите?
  • 17 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 18 Наблюдател

    28 14 Отговор

    До коментар #13 от "Тази война":

    Ако това което предвиждаш стане тежко и горко на целия свят лошото е че ще го отнесем и ние
  • 19 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 20 Мишки Болшевишки

    39 33 Отговор
    Добре казано ама ще можете ли да ги улучите с тези ръждясали снаряди от Октомврийската революция
  • 21 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 22 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 23 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 24 Мастияков

    23 16 Отговор
    Е,и какво от това?Много сте страшни,мамоооу умират от смях?
  • 25 Александър Малинов

    34 31 Отговор
    Те и Хаймърсите ви бяха легитимна цел, а пък досега няма нито един унищожен осен в бълнуванията на Кокошинков
  • 26 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 27 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 28 Истината

    36 35 Отговор

    До коментар #6 от "Американците":

    Психопата Путин и руските зомбита започнаха войната за да поправят "най-голямата геостратегическа катастрофа на 20 век" а именно разпадането на СССР. И вече започнаха да получават СССР. Изолация, дефицит, задълбочаваща се технологическа изостаналост, хиляди ГРУЗ 200, репресии срещу противниците на войната..... И накрая путинова Русия ще свърши така, както свърши СССР!
  • 29 Пейтриът

    35 23 Отговор
    Всички руски самальоти, ракети и дронове са моя легитимна цел.
  • 30 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 31 Голем смех

    31 30 Отговор
    Чичо Сам само да си мръдне малкото пръстче и с рашистките смехотворни въоръжения е свършено.

    Коментиран от #37, #52, #63

  • 32 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 33 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 34 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 35 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 36 оня с коня

    25 19 Отговор
    Е как се става "Легитимна цел" на Руските Ракети Американски "Патриот",след като САМИЯТ ТОЙ им е вдигнал Мерника?Песков нещо неадекватен ми че струва...
  • 37 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 38 23787

    25 8 Отговор

    До коментар #12 от "Киев":

    На война, като на война!
    Не е лош такъв сблъсък Руски хвърчила срещу американска ПВО
    няма да е лошо да видим статистиката.....
  • 39 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 40 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 41 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 42 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 43 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 44 Спиртосани рашки

    19 18 Отговор
    Единствената ви легитимна цел е самият Путин.
  • 45 МОЖЕ ЛИ ПЕЙТРИЪТ ДА СВАЛИ РАКЕТА ДВИЖЕЩА

    16 9 Отговор
    СЕ СРЕЩУ НЕГО ? А ?
  • 46 РУСИЯ ЩЕ РАЗМАЖЕ КРАЙНА С ПОМОЩТА НА САЩ

    18 15 Отговор
    И ПОМЕН НЯМА ДА ОСТАНЕ ...................
  • 47 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 48 Котка ученият

    18 14 Отговор

    До коментар #3 от "Руските щайги":

    Може би това е основното нещо, което трябва да тревожи западните спонсори. Идва енергиен и инфраструктурен колапс.
  • 49 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 50 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 51 ПОЗДРАВ

    9 13 Отговор
    Слава АЛКОХОЛУ
  • 52 Чичо ти сам

    17 13 Отговор

    До коментар #31 от "Голем смех":

    Не можа да се справи с козарите в афганистан пък ти за какво си мечтаеш

    Коментиран от #68, #81

  • 53 Шпионин

    2 4 Отговор
    Бота на битове
  • 54 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 55 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 56 иваило

    15 11 Отговор
    Факти напишете статия за вакумните бомби и как леко изпичат ъкрайнските беславни войници живи живи

    Коментиран от #69

  • 57 артишок

    12 11 Отговор
    Руснаците пуснаха Терминатор танка и в комбина със Слонцепек, укри и наемници/тези които не са успели да избягат/ стават на дроб сърма.
    пп не прилагам линк защото ще изтрият коментара, но всеки може да провери ,де..

    Коментиран от #60, #64, #67

  • 58 Много е прав, има ракети и за краварите,

    9 9 Отговор
    поговорката-когато атовете се ритат, страдат магаретата като Украйна, а след нея и България!?
  • 59 1944

    12 11 Отговор

    До коментар #13 от "Тази война":

    кимчо кат гледа как шамарят вова дали му стиска да се изрепчи с фалшивите си ракети??

    Коментиран от #86

  • 60 АУУУУУ

    14 9 Отговор

    До коментар #57 от "артишок":

    КОМПЮТЪРНА АНИМАЦИЯ НА РУСКАТА ПРОПАГАНДА....... А ПЪК ХАЙМАРСИТЕ СТРЕЛЯТ...... И СЛЕД ТЯХ ГРУЗ 200 ....АМА КАКТО ПУТЛЕР......ВСИЧКИ ТЕЗИ УБИТИ РУСНАЦИ СА ......ПО ПЛАН 😱😱😱🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
  • 61 Тити

    11 8 Отговор
    Песков и без това държавата ви е архаична свиквайте че другите разполагат с по модерни оръжия които не можете да си позволите.
  • 62 Антируснак

    15 8 Отговор
    Руски смешници - колкото Хаймерсите станаха такива цели. Кремълските баклуци толкова се увлякоха с лъжите, че унищожиха повече РСЗО от колкото бяха доставени на Украйна, фу!

    Коментиран от #65

  • 63 За31

    4 5 Отговор

    До коментар #31 от "Голем смех":

    Ти си за смях, защото ръсисш глупос
    ти!
  • 64 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 65 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 66 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 67 Хихи

    11 6 Отговор

    До коментар #57 от "артишок":

    Как правиш някой на дроб сърма с картонени макети, не ми е много ясно...
  • 68 Ъъъъ

    13 3 Отговор

    До коментар #52 от "Чичо ти сам":

    Чичо ти Сам отиде в Афганистан не да трепа афганистанци, а да ги цивилизова. Оказа се, че това диво племе нито иска магистрали, които американците им построиха, нито болници и училища. Затова ги оставиха на произвола на съдбата.

    Коментиран от #88

  • 69 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 70 оправдание на терористи

    9 8 Отговор
    Терориста путин велики ,си има оправдание да стреля по цивилни съоръжения и подлага на геноцид украинското население!?!?
  • 71 Русия ще загуби войната с Украйна..!

    10 9 Отговор
    Ха ха ха .....Путин започна тази агресия и война за да попречи и не разреши на Украйна да стане член на НАТО и на ЕС и да отдалечи НАТО от границите с Русия , а пък докара натовските оръжия и противоракетна система "Пейтриът" до границите с Русия...!!!!

    " От началото на конфликта досега Вашингтон е предоставил на Украйна военна помощ за 19,3 млрд. долара..."

    Американците са модерни капиталисти и много пресметливи хора и никога няма да рискуват да похарчат и един долар , а камо ли по големи пари за неща които могат да загубят, ако не са изчислили и не са си направили сметката че могат само да спечелят и да имат бъдеща печалба и по голяма възвращаемост от вложените пари , така че победата за Украйна е гарантирана ....!!!

    Коментиран от #73

  • 72 ВСИЧКИ

    10 6 Отговор
    Индия и Китай забраниха на Вова Велики да размахва ядреното си оръжие. Пейтриът ще довърши руските орди!
  • 73 Ще загубят когато цъфнат налъмите!?

    5 7 Отговор

    До коментар #71 от "Русия ще загуби войната с Украйна..!":

    Глупак, като са дали много оръжие и много наемници, какво са постигнали? Украйна ще бъде срината заради краварите. "" От началото на конфликта досега Вашингтон е предоставил на Украйна военна помощ за 19,3 млрд. долара...", като прибавиш и още толкова от ЕС, все скрап. А колко милиарда оставиха в Афганистан и накрая бягаха като пос. рани?
  • 74 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 75 Котка ученият

    6 3 Отговор
    Алкохолните мушици ще ги прибират по чувалите и ще форсират белая лада към небето! могууучаяя
  • 76 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 77 Човека КоZа

    5 4 Отговор
    Зеленски им спуква дрянката на фронта, а проскубаните ватници бомбят трафопости, болници и трепат баби и дечица!


    💤
  • 78 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 79 Ха ха

    4 1 Отговор
    Пейтриът не се разрушава като C300
  • 80 Съвременник

    3 4 Отговор
    Уж системит за ПВО NASAMS прихващат всичко, пък половината енергосистема на Окраина я няма.

    Коментиран от #89

  • 81 РОМАН

    7 0 Отговор

    До коментар #52 от "Чичо ти сам":

    Руснаците, когато бяха в Афганистан, успешно ли се справяха? Слаба памет или пристрастия?

    Коментиран от #87

  • 82 Айде

    5 2 Отговор
    По-бързо ги пращайте и да се свършва с тая комунистическа сатрапия

    Коментиран от #84

  • 83 Сибирският бръснар

    2 4 Отговор
    Ясно е че САЩ водят война срещу РФ. До февруари т.г. беше полихибридна, полу открита и подла, а оттогава насам истинска война. Цялата Антанта се е включила във войната срещу Русия. И нас набутаха в нея по тоя, или оня начин, благодарение на националните предатели в това НС. На Русия ще й се наложи да жертва все повече и повече, докато се сдобие с победа. Историята го е доказала вече. На янките изобщо не им пука за нещастията и жертвите в постсъветското пространство. Това е тяхната доктрина от Напелоеновите войни до днес, инициирана от Ротшилдите.
  • 84 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 85 Ссссс

    3 0 Отговор
    Абе те с едни хаймерса не могат да се оправят. По тяхни сметки трябва в Украйна да няма нито един а те украинците ги пляскат с тях всеки ден. А уж с400 и панцер не може нищо да пропусне. А то се оказа обратната не може нищо да засече. 🤣🤣🤣🤣
  • 86 Ами като са

    1 1 Отговор

    До коментар #59 от "1944":

    Фалшиви ракетите защо американците проляха толкова сълзи и сополи че се е въоръжавал
  • 87 Руснаците

    1 2 Отговор

    До коментар #81 от "РОМАН":

    Бягаха от афганистан а се изтеглиха последен напусна тази държава главнокомандващият генерал громов
  • 88 На практика

    2 4 Отговор

    До коментар #68 от "Ъъъъ":

    Афганистанските козари цивилизоваха чичо ти сам научиха го че когато си пъха носа където не му е работа ще му бъде насилен
    зад..ка
  • 89 Хахаха

    1 1 Отговор

    До коментар #80 от "Съвременник":

    NASAMS HIMARS не са ПВО бе руски жоп.
    Щом пускат официално видео с пияния Путин .. очевидно го готвят за Хага
  • 90 Този коментар е премахнат от модератор.

Новини по държави:
Новини САЩ, Новини Великобритания, Новини Германия, Новини Италия, Новини Франция, Новини Испания, Новини Гърция, Новини Украйна, Новини Белгия, Новини Китай, Новини Сирия, Новини Сърбия, Новини Бразилия, Новини Австралия, Новини Япония, Новини Швейцария, Новини Северна Македония, Новини Турция, Новини Полша, Новини Румъния, Новини Иран (Ислямска Република), Новини Австрия, Новини Нидерландия, Новини Северна Корея, Новини Всички държави, Новини Унгария, Новини Канада, Новини Литва, Новини Индия, Новини Мексико, Новини Южна Корея, Новини Хърватия, Новини Норвегия, Новини Дания, Новини Финландия, Новини Ирландия, Новини Аржентина, Новини Дубай, Новини Португалия, Новини Словакия, Новини Беларус, Новини Латвия, Новини Естония, Новини Словения, Новини Чехия, Новини Швеция, Новини Ирак, Новини Афганистан, Новини Албания