Двама души са убити тази сутрин при удар на руските войски по центъра на южния град Херсон, отвоюван през ноември от силите на Киев. Това съобщи канцеларията на президента на Украйна, предаде Франс прес.
Ударът е нанесен на 100 метра от сградата на областната администрация, обстреляна вчера, допълни в Телеграм зам.-шефът на президентската администрация Кирило Тимошенко.
Най-малко един човек е убит, а 9 са били ранени днес при обстрела на Донецк, сепаратистки бастион в Източна Украйна, съобщиха проруските власти, според които това е бил най-масираният украински удар по града от 2014 г. – откакто е минал под контрола на отцепниците.
През ноември Москва обяви анексията на четири украински региона, включително Донецк, които контролира най-малкото частично.
Кметът Алексей Кулемзин написа в Телеграм, че украинските сили са изстреляли по Донецк 155-мм снаряди и 40 ракети "Град". Улучили са по думите му жилищни блокове, катедрала, офисни сгради, училище и спортна площадка. Служителят разпространи и снимки на разрушенията.

Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 ДДРОнег
Целият Украински народ е против руzката "специална военна операция" !!!
Настроеният и в руzия са против тази престъпна и братоубийствена война, в Татарстан няма вода, руzнаците от янкои републики мръзнат акто украинците !!!
Какво още търсят в Украйна руzките войски , не ги искат, не разбраха ли !!!
Коментиран от #13
12:43 15.12.2022
2 Черни мечти
12:51 15.12.2022
3 Този коментар е премахнат от модератор.
4 Всъщност
13:02 15.12.2022
5 ЛИЛИ
13:04 15.12.2022
6 Тиква
13:11 15.12.2022
7 Наблюдател
Оля, сателитните снимки са достъпни. Добрия журналист първо проверява достоверността на новината (фейк) и после пише!
Досега само украйнците бомбардират пазари, автобусни спирки и стрелят по мирни граждани и убиват военнопленници!
13:14 15.12.2022
8 Минго
13:18 15.12.2022
9 Вирус
13:18 15.12.2022
10 Само питам
13:19 15.12.2022
11 Фашагата путлер
13:21 15.12.2022
12 Да уточня
13:42 15.12.2022
13 Ти от укропия
До коментар #1 от "ДДРОнег":
ли направи социологическа извадка или просто тъй си пишеш на ангро.13:44 15.12.2022
14 Оля, олелечка,
13:52 15.12.2022