Руският президент Владимир Путин ще направи важно съобщение през новата седмица, според руските държавни медии, цитирани от ДПА и БТА.
"Очакваме важни изявления", каза днес Павел Зарубин, водещ на предаването "Москва. Кремъл. Путин", което се излъчва по държавната телевизия.
Според предаването Путин ще председателства годишното разширено заседание на колегията на министерството на отбраната. Засега точната датата на събитието не е известна.
Същевременно Путин е очакван утре и в Минск за разговори с беларуския президент Александър Лукашенко.
На правителствено заседание миналата седмица руският лидер поиска плановете за превъоръжаването на руските въоръжени сили да бъдат коригирани.
Смята се за възможно той да продължи да настоява за преминаване на икономиката на военна нога с оглед на това, че войските му продължават да имат проблеми със снабдяването в хода на войната.
Поради продължаващите трудности във войната, през последните седмици Путин като цяло избягваше темата и отмени обичайната си голяма пресконференция преди Коледа.
В петък руският президент посети обединения щаб на родовете войски, участващи в така наречената специална военна операция, където под негово председателство се състоя заседание. Според американския Институт за изучаване на войната (Institute for the Study of War) Кремъл вероятно е придал публичност на това заседание, за да покаже, че Путин е изцяло ангажиран с планирането и провеждането на войната в Украйна след неотдавнашните критики към ролята му в оглавяването на военното усилие, отправени включително и от личности от подкрепящия войната ултранационалистически лагер. Виден военен блогър дори се усъмни дали "Путин не е показал най-накрая публично интерес към специалната военна операция" именно след настояванията от тези критични среди да го направи.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Котка ученият
Коментиран от #11, #52
06:09 19.12.2022
2 Сменям си ник-а
За тези които не знаят какво е талаш - дървени стърготини
06:10 19.12.2022
3 Винету
Коментиран от #12
06:10 19.12.2022
4 ИСТИНСКИЯ ГРАД КОЗЛОДУЙ
06:11 19.12.2022
5 Професор
Коментиран от #9
06:12 19.12.2022
6 Котка ученият
06:13 19.12.2022
7 Сесисере
06:13 19.12.2022
8 Този коментар е премахнат от модератор.
9 Този коментар е премахнат от модератор.
10 Този коментар е премахнат от модератор.
11 Този коментар е премахнат от модератор.
12 Този коментар е премахнат от модератор.
13 Забелязва се, че старчока Путлер
Коментиран от #17, #18
06:22 19.12.2022
14 Този коментар е премахнат от модератор.
15 Този коментар е премахнат от модератор.
16 Котка ученият
06:23 19.12.2022
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 Хихихи..
До коментар #13 от "Забелязва се, че старчока Путлер":
А ЕС има проблеми с вноса на ГАЗ и "коледните подаръци".В Началото сме..06:24 19.12.2022
19 Този коментар е премахнат от модератор.
20 Този коментар е премахнат от модератор.
21 007
Коментиран от #27
06:26 19.12.2022
22 Този коментар е премахнат от модератор.
23 ИСТИНСКИЯ ГРАД КОЗЛОДУЙ
Коментиран от #39
06:29 19.12.2022
24 Този коментар е премахнат от модератор.
25 Путлер:
Коментиран от #28
06:33 19.12.2022
26 131262
До коментар #15 от "Мишо":
Между другото, всичките френски футболисти се дърпаха като ужилени от Макарон, а МБапе дори и не го погледна. Явно не се радва на всенародната любов. Изглеждаше толкова жалък и самотен...06:34 19.12.2022
27 Този коментар е премахнат от модератор.
28 Не бе,
До коментар #25 от "Путлер:":
че боя по манерката продължава !06:46 19.12.2022
29 Този коментар е премахнат от модератор.
30 Този коментар е премахнат от модератор.
31 Този коментар е премахнат от модератор.
32 Този коментар е премахнат от модератор.
33 Този коментар е премахнат от модератор.
34 Този коментар е премахнат от модератор.
35 мишо
07:20 19.12.2022
36 ЕДГАР КЕЙСИ
07:26 19.12.2022
37 Тити
Коментиран от #50
07:31 19.12.2022
38 Котка ученият
07:33 19.12.2022
39 Този коментар е премахнат от модератор.
40 Крайно време е
Коментиран от #41
07:46 19.12.2022
41 Котка ученият
До коментар #40 от "Крайно време е":
Само две държави трябва да седнат на тази маса. Знаете кои.07:48 19.12.2022
42 Коментар
Дано по Коледа всички съседи имат мир и да заживеят задружно.
08:01 19.12.2022
43 Хъхъ
До коментар #33 от "ъъъъъ украйнско печено за коледа":
Аууу, а какво стана с предишните ахматовци бе кремълско келешче ?Лапнаха плувката и сега се борят със 100-те девици ли ?
08:02 19.12.2022
44 Този коментар е премахнат от модератор.
45 Този коментар е премахнат от модератор.
46 Историк
Коментиран от #48
08:45 19.12.2022
47 НикогаВечеСДС-Чума
Какво ли ги чака след време българските подлози,когато народът се разяри? Дали Фандъкът ще псе осмели да забрани народния Трубунал?
09:00 19.12.2022
48 скапан опанджак..
До коментар #46 от "Историк":
Ще съобщи че след азовско ще дойде ред и на черно море..но основната цел на вова е..всички тецове в бандерско-за скрап..Коментиран от #49
09:20 19.12.2022
49 Историк
До коментар #48 от "скапан опанджак..":
Ще гледам как Просия се разпада, както гледах да се разпада СССР.Коментиран от #51
09:22 19.12.2022
50 циврьо..
До коментар #37 от "Тити":
От днес киев е 75% без ток..вова ще съобщи че на чнг за зелените смъркачи ще има подарак-за всички бендеруги 100% без ток и вода..и то от сърце.09:28 19.12.2022
51 скапан цървул..
До коментар #49 от "Историк":
Аз пък ще гледам,как братушките увеличават територии..остават само 20% от запорожка и херсонска область и после бендеругите ще ги зяпат както азовско море-само на картичка..Коментиран от #53, #56
09:34 19.12.2022
52 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️
До коментар #1 от "Котка ученият":
Така ще го понижи, че европейците ще си сменят хладилника, телевизора и колата на четири години вместо на три, а в прогнилата робсия няма да могат да си купят обивки следващите 20 и ще ядат кюмур и овесена каша завинаги в калта, ще плащат репарации следващите 100г‼️Коментиран от #54
09:34 19.12.2022
53 Историк
До коментар #51 от "скапан цървул..":
И ти ще гледаш как Просия се разпада. Търси си нов работодател.Коментиран от #57
09:37 19.12.2022
54 Котка ученият
До коментар #52 от "🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️":
Ще ядат каша в окопите, но взехме нови територии, дори и с цената на 100 000- 150 000 жертви, ранените и те са около 200 000, но пък другаря путя си е добре в бункера и си порка ботокса и самагона, аскера не е толкова важен в случая, важното е олигарсите да са добре и да гърмят шампански от 5000$ шишето!09:41 19.12.2022
55 Жуже смешник
09:42 19.12.2022
56 Адам Хилтън
До коментар #51 от "скапан цървул..":
Капитулацията на просия е въпрос на време, после престои разпада и продължителните граждански войни, които ще са поне до 2040, добре се получи, хаха аЖалките проскубани орки тръгнали на война с галошите и вилите както винаги, без храна и облекло, могуууучаяя
09:47 19.12.2022
57 скапан бандер..
До коментар #53 от "Историк":
Я па ще гледам,бандерите дека ги нема-според прогнозата на урсула до нова годин ще минат 125 000....Коментиран от #58
09:50 19.12.2022
58 Историк
До коментар #57 от "скапан бандер..":
Ще гледаш, и още как.Коментиран от #59
09:51 19.12.2022
59 Този коментар е премахнат от модератор.
60 Украинка
15:19 20.12.2022
61 Украинка
15:22 20.12.2022