От 1 септември догодина учениците от 10-ти и 11-ти клас в Русия ще трябва да преминат базово военно обучение в допълнение към уроците по основи на безопасността на живота.
Според съобщения в руските медии, цитиращи Министерството на образованието, учениците ще изучават бойни упражнения и военни салюти, оръжия, включително автомат "Калашников", гранати Ф-1 и РГД-5, както и действия в съвременния бой със стрелково оръжие и лични предпазни средства.
Сред одобрените от министерството училищни курсове е и нов курс по история, в който също се разглежда войната в Украйна.
Поставете оценка:
Оценка 3.4 от 36 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Ами
23:18 22.12.2022
2 така трябва
Коментиран от #26, #49, #74
23:18 22.12.2022
3 Те това е
Коментиран от #88
23:19 22.12.2022
4 Бацо прецедател
23:20 22.12.2022
5 Хахах
23:20 22.12.2022
6 Стършел
Коментиран от #16
23:20 22.12.2022
7 да бе
23:21 22.12.2022
8 Този коментар е премахнат от модератор.
9 Хахах
23:22 22.12.2022
10 Крум Зарков
23:23 22.12.2022
11 Хахах
23:23 22.12.2022
12 открийте разликите
Коментиран от #15, #18, #20
23:24 22.12.2022
13 вятъра на промяната
23:25 22.12.2022
14 Баро
23:26 22.12.2022
15 Хахах
До коментар #12 от "открийте разликите":
Това прави Украйна . Защитава се. Само фашистите от кремъл , се чудят цял ден какви глупости да направят хахахахКоментиран от #77
23:27 22.12.2022
16 така, така
До коментар #6 от "Стършел":
А да ти напомня ли, че децата с родител 1 от женски пол и родител две пак от женски пол, никога не са виждали и няма да видят баща си. А тези с родител 1 от мъжки пол и родител 2 ог мъжки пол, никога не са виждали и няма да видят майка си.Коментиран от #19, #22, #28, #30, #42
23:27 22.12.2022
17 Тия рашляци
В Азия само прошляци и талибани отглеждат 🤣
23:28 22.12.2022
18 Въпрос
До коментар #12 от "открийте разликите":
И кой живее по-добре в резултат на това? И кой бяга в Русия? Точно обратното. Руснаците бягат от Русия. Всички видяхме, какво стана с могилизацията.Коментиран от #67
23:30 22.12.2022
19 Стършел
До коментар #16 от "така, така":
Няма какво да ми напомняш, защото няма нищо общо с въпроса ми.Коментиран от #23
23:30 22.12.2022
20 Този коментар е премахнат от модератор.
21 !!!?
23:31 22.12.2022
22 Стършел
До коментар #16 от "така, така":
Не мога да разбера защо пискаш като никой те не стиска.23:32 22.12.2022
23 Този коментар е премахнат от модератор.
24 НИЕ В БГ С МЕЧОВЕ СМЕ ИЗБИВАЛИ
23:34 22.12.2022
25 Този коментар е премахнат от модератор.
26 Този коментар е премахнат от модератор.
27 Този коментар е премахнат от модератор.
28 Този коментар е премахнат от модератор.
29 Този коментар е премахнат от модератор.
30 Този коментар е премахнат от модератор.
31 Този коментар е премахнат от модератор.
32 Към заглавието
Коментиран от #39
23:37 22.12.2022
33 Този коментар е премахнат от модератор.
34 Стършел
До коментар #29 от "аз не се надявам":
Не ме занимавай с простотиите си моля.23:38 22.12.2022
35 отвратителни са православните
До коментар #20 от "Баро":
хахаххахахаКоментиран от #48
23:39 22.12.2022
36 Този коментар е премахнат от модератор.
37 закономерности
23:39 22.12.2022
38 а бе как да нямат
До коментар #28 от "Абе":
значение половете, бе? Ако нямаха значения две жени и двама мъже щяха без чужда помощ да създават деца. Обаче не става, поне не докато фермата за деца на Мъск не е готова да произвежда деца в изкуствена утроба в индустриални количества. То детето да не би да има нужда само от храна, топлина и добри условия, има нужда и от различната любов на майката и бащата, от примера им, от различната подкрепа... Да ви имам консуматорското мислене, това е все едно да питаш защо е нужно двама души да се обичат, не е ли достатъчно да си задоволяват потребностите. Това се нарича дехуманизация.23:41 22.12.2022
39 Последния Софиянец
До коментар #32 от "Към заглавието":
Нашата гимназия имаше стрелбище и стреляхме с пушка, пистолет и автомат Калашников.Даже и момичетата.Аз редовно печелех състезание по разглобяване и сглобяване на автомат.Коментиран от #46
23:41 22.12.2022
40 Хохо Бохо
Тия стават като Северна Корея.
Жалко за населението им!
23:45 22.12.2022
41 Хохо Бохо
23:52 22.12.2022
42 Бай Яни
До коментар #16 от "така, така":
Така ,така и така, че най известните стилисти, художници и др. творци на колтурата са гейове.. ти гледаи си твоето семейство , за чуждите не се прави на загрижен. Нормалните хора искат да изучат децата си за лекари,физици и хора на културата а не да бъдат воиници и убиици.Коментиран от #44
23:52 22.12.2022
43 Баро
До коментар #23 от "как да няма":
Зада несе крате едно дете не е важно кой го е направил и кой го е родил НАЙ ВАЖНО Е КОЙ ГО Е ОТГЛЕДАЛ И КАК23:54 22.12.2022
44 Баро
До коментар #42 от "Бай Яни":
Точно така е но не омаловажавай и бачкаторите на конвейр и жътварите четок и филми и картини не се ядът23:59 22.12.2022
45 А ще ги учат ли да крадат перални,
23:59 22.12.2022
46 Към заглавието
До коментар #39 от "Последния Софиянец":
И ние така. Даже хдихме на лагер 20дни. За АК и др. под. споменах, че няма нужда от коментар (такива били годините). Но...лагерът, юркането по баирите ( и момчета и момичета), свикването на организация (режим), теоретичната подготовка– наблегнах на обучението от БЧК, остават за цял живот. И до сега знам как се шинира счупен крайник, как се спасява човек от удавяне, или какво първо трябва да се направи при задушаване. Сетих се и още нещо полезно– огън се гаси с оцет ( за първа помощ).00:03 23.12.2022
47 Ще ги учат на руските ценности
Коментиран от #54
00:06 23.12.2022
48 Баро
До коментар #35 от "отвратителни са православните":
Ееее ти па нали са си щастливи кво като са смешни то у раша сичко е смешно даже ирапа (тъй вазави меня)00:07 23.12.2022
49 Ще ги учат на руските ценности
До коментар #2 от "така трябва":
Шпионаж, Диверсия, подривна дейност, саботаж инфилтриране, пропаганда, вербоване, работа с новичок, бутане от балкони, "самоубиване" на неудобни, любов и преданост към диктатора, кражби на домашна техника, изнасилвания, гаври, мъчения, екзекуции, кроене на пъклени планове против "колективния запад" и отстраняване на опозиционери.00:08 23.12.2022
50 Монгола
Коментиран от #57
00:11 23.12.2022
51 Този коментар е премахнат от модератор.
52 Гост13
Коментиран от #64
00:12 23.12.2022
53 Един
00:15 23.12.2022
54 Баро
До коментар #47 от "Ще ги учат на руските ценности":
Забрави най важната:преспиване в канавката след бутилка водка00:16 23.12.2022
55 Не е така
00:18 23.12.2022
56 Баро
До коментар #51 от "бай дето ще те Дъни":
Малкия като беше в трета група ги измисляше по забавни00:20 23.12.2022
57 Не е така
До коментар #50 от "Монгола":
Учат децата в това, че са свободни да бъдат такива каквито имат желание да бъдат и в това няма нищо лошо.Ако някой не си харесва пола да си го сменя това си е негово лично решение и никой не може и не трябва да му пречи или да му налага го прави. Свободата е ваша ценност която е непонятна за обществата обхванати от диктатури като тази на Путлер.Коментиран от #86
00:21 23.12.2022
58 Този коментар е премахнат от модератор.
59 Румпелщилцхен
Не знам за България ама съсипаха я тая Европа.
Коментиран от #66
00:25 23.12.2022
60 Този коментар е премахнат от модератор.
61 Този коментар е премахнат от модератор.
62 Този коментар е премахнат от модератор.
63 Този коментар е премахнат от модератор.
64 Баро
До коментар #52 от "Гост13":
Многолош коментар само думи поне лозунг до беше абе що се абиш00:29 23.12.2022
65 Този коментар е премахнат от модератор.
66 Това ли е най-големия проблем
До коментар #59 от "Румпелщилцхен":
И ако го разрешат колко ще си сменят пола 0.001%. И какво от това? Това какво пречи на останалите?00:30 23.12.2022
67 Корлеоне
До коментар #18 от "Въпрос":
Да живееш в Сащ , няма нищо общо с това , да живееш в колония на Сащ...разлика от земята до небето . И какво ни ги пробутвате тези кравари непрекъснато , те ни заробиха и ни сринаха държавата . Харчете си сребърниците докато дойдат братушките .Коментиран от #69, #71
00:31 23.12.2022
68 Този коментар е премахнат от модератор.
69 Баро
До коментар #67 от "Корлеоне":
Аз не се чуствам поробен имам си всичко американско даже мотора на лодката ми е меркурий(американски) не ми трябва нищо руско(ветерок) бегай за гъби00:39 23.12.2022
70 Този коментар е премахнат от модератор.
71 Този коментар е премахнат от модератор.
72 Този коментар е премахнат от модератор.
73 Личи че никой от тези
ИМАХ ОРГАНИЗИРАНИ НЯКОЛКО БОЙНИ ЕДИНИЦИ. НАПЪЛНО ВЪОРЪЖЕНИ С КАРТЕЧНИ ПИСТОЛЕТИ.
ИМАХ МНОГО НЯКОЛКО ДРУГИ СПЕЦИЯЛНИ ЕДЕНИЦИ
СЕГА ИМ ВИКАТ СПЕЦИЯЛНИ СИЛИ. И ДРУГИТЕ БЪЛГАРСКИ ЛЕГИОН.
ДА НО ВЕЧЕ СЪМ СТАР ЗА ТЕЗИ НЕЩА ТАМ ИСКАТ МЛАД ДА СЕ ДОКАЗВА И МОЯТ ОПИТ.
Коментиран от #76
00:50 23.12.2022
74 Космос
До коментар #2 от "така трябва":
Не им трябва военно обучение и да се учат как да се бият за родината си и да воюват, защото не са като предишните поколения и нито мислят за война, нито да воюват с някого!00:55 23.12.2022
75 Този коментар е премахнат от модератор.
76 Този коментар е премахнат от модератор.
77 Те па
До коментар #15 от "Хахах":
тоя!!!Коментиран от #81
01:07 23.12.2022
78 Този коментар е премахнат от модератор.
79 Ясно е
01:12 23.12.2022
80 Този коментар е премахнат от модератор.
81 Този коментар е премахнат от модератор.
82 хаххах
До коментар #78 от "Сък Май Дик":
Аз съм бил в казармата. Голяма пумия беше. А пък някакви дето бяха с мен разправят,че били секретни нинджи. Много мъка има по тоя свят и много глупост. Вие сте живото доказателство.Коментиран от #85
01:21 23.12.2022
83 ТръмпЛин
01:25 23.12.2022
84 Този коментар е премахнат от модератор.
85 Този коментар е премахнат от модератор.
86 Този коментар е премахнат от модератор.
87 Този коментар е премахнат от модератор.
88 А краварите
До коментар #3 от "Те това е":
за какво мислят и правят по целия свят от десетилетия . Сравни ги с Русия и си отговори.Коментиран от #93, #95, #102
01:49 23.12.2022
89 Руските шарани
Тия руснаци напълно откачиха...
01:57 23.12.2022
90 Баро
До коментар #86 от "КОНТРАТА":
Зада обичаш родината трябва да знаеш дали тя те обича а когато тя ти предлага смърт как да я обичаш ама руска му работа (не мразя руснаците съжалявам ги че никога няма да видят цивилизация даже и до 22 век)Коментиран от #119
02:00 23.12.2022
91 Този коментар е премахнат от модератор.
92 Бавно но уверено РФ
Може и да се обединят скоро време и Ким да наследи Путин.
02:06 23.12.2022
93 ТръмпЛин
До коментар #88 от "А краварите":
САЩ са желан партньор да разлика от Просия.02:07 23.12.2022
94 м даа
До коментар #85 от "Баро":
Иаз съм ги бил много. Тогава в тия пропаднали времена.Всички бехме озверели. Веднъж цялата рота бихме двама ефреитора. Послушковците винаги най им е гадно. Послушковци харашойци сещаш се02:09 23.12.2022
95 Баро
До коментар #88 от "А краварите":
Остави краварите по целия свят виж краварите в ранчото:Комбайни трактори косачки пикап на човектук таме хеликоптер и самолет АСВАЛТ на всякъде скул бус задецата
А руските кравари кво RK1K И ЗАПРЕТНАТИ РЪКАВИ ЗА ШИШЕ ВОДКА ХА ХА МИЗЕЕЕЕРИИИИЯЯЯЯЯ
Коментиран от #97, #117
02:10 23.12.2022
96 Този коментар е премахнат от модератор.
97 Ясно е
До коментар #95 от "Баро":
И за руските деца има "скулбус". С него ги возят до местния паметник на руския терорист ( Рзаварен за постамент Т-34) и ги карат да пеят, "Чичо Вова, ний сме с теб".Коментиран от #101
02:15 23.12.2022
98 Този коментар е премахнат от модератор.
99 Баро
До коментар #91 от "ТръмпЛин":
Няма да ти каже ако случайно ти каже ще елъжа02:17 23.12.2022
100 Този коментар е премахнат от модератор.
101 Баро
До коментар #97 от "Ясно е":
Гледаш ли ги по руската тв облечени в картонени танкове как се кефат ама никой неим казва как ще ще се изпарът безгранична космополитна мизерия02:24 23.12.2022
102 Баро
До коментар #88 от "А краварите":
Как да ги сравним с русия те руснаците немат денги02:29 23.12.2022
103 АЛФА КЕНТАВЪР
Коментиран от #105, #109
03:26 23.12.2022
104 Бате Гойко
Коментиран от #106
03:30 23.12.2022
105 Този коментар е премахнат от модератор.
106 ТръмпЛин
До коментар #104 от "Бате Гойко":
Тези се надпреварват да доказват че са фашисти! Путлер юнген! Завчера аплодираха опита за преврат в Германия планиран от неонацистки екстремисти! Започнаха Блиц криг по подобие на Хитлер……и по негово подобие ще завършат!03:39 23.12.2022
107 Ушанков
Да им честито .
Путлер Юнгенд .
03:42 23.12.2022
108 Рико
04:15 23.12.2022
109 Рико
До коментар #103 от "АЛФА КЕНТАВЪР":
И като са ти загубили две години в казармата, на какво са те научили? Научен ли си как да воюваш? Научен ли си какво да правиш на фронта през война? Задавал ли си си този въпрос - какво знам и какво мога за да воювам? Нищо не знаеш и нищо не можеш. И децата могат да дърпат спусъка, но не са воиници.Коментиран от #110
04:21 23.12.2022
110 Този коментар е премахнат от модератор.
111 Този коментар е премахнат от модератор.
112 Рико
До коментар #111 от "ДО 110 коментар":
Извинете, ако обичате, бихте ли се изправили в окопа, за да ви застрелят.04:59 23.12.2022
113 Рико
До коментар #111 от "ДО 110 коментар":
При влизането в бой, 80% от убитите са новобранци. Тези хора трябва да са адекватно подготвени, да знаят и да могат. И нещо което се подценява - да знаят какво знае и може противникът. Очакванията ти да се покриват с реалността. Добрите маниери са за балната зала, на война трябва да можеш да убиеш, за да не те убият. Твърдя че в БНА(тогава) не са ни дали необходимата подготовка. Не съм военен и вече съм извън възраст за мобилизация, но се страхувам за подготовката на нашите момчета.05:15 23.12.2022
114 1944
07:40 23.12.2022
115 Рити
07:42 23.12.2022
116 Солиден план
Сега ще им промиват мозъците на тия да не вземат да вдигнат някой бунт без време
Коментиран от #118
07:43 23.12.2022
117 Геша
До коментар #95 от "Баро":
Много си далеч.Американските фермери са черни роби на Монсанто и сиетата.Не могат да пръднат без тяхно разрешение.Мога да обясня подробно но ме мързи.Коментиран от #121
08:32 23.12.2022
118 Ттттъ
До коментар #116 от "Солиден план":
Не разбрал. Ще ги учат, че джендъра е безродник.08:38 23.12.2022
119 Ттттъ
До коментар #90 от "Баро":
Ох, мамо, да те чуе Ботев.08:43 23.12.2022
120 млад терорист
08:59 23.12.2022
121 Ясно е
До коментар #117 от "Геша":
Е, как бе, разбира се, че "можеш да обясниш". Русофилът 24/7 "може да обяснява" колко е зле в САЩ и на Запад, и колко е прекрасно в Просия, но като го питаш какво е завършил и какво работи изчезва като старите пари, като го питаш как живее, не гъне като мокра връв и ти разправя общи приказки, за да не каже докъде се е докарал, като го питаш какво руско ползва, започва да те пита "защо биете не-те", а като го питаш защо не последва думите си с дела, и не отиде да живее в "рая" руски, започва чак слюнки да хвърля. Мдаааа09:11 23.12.2022
122 генчо
09:23 23.12.2022
123 Империята на злото
10:02 23.12.2022
124 Един българин
10:13 23.12.2022