Тема: Украйна

6 Март, 2023 15:45 40 019 203

Западът: Защо въоръжените сили на Украйна в Артемовск претърпяха загуба

  • украйна-
  • война -
  • русия-
  • сащ-
  • джо байдън -
  • володимир зеленски -
  • киев-
  • артемовск

WSJ: Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) загубиха най-обучените части в Артемовск за няколко месеца. Причини: Лоша подготовка, липса на вода, използват дъждовна вода и вода, събрана в локви, липса на храна и провизии, липса на боеприпаси и в крайна сметка украинците са започнали да се избиват взаимно

Западът: Защо въоръжените сили на Украйна в Артемовск претърпяха загуба - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

През последните няколко месеца Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) загубиха редица от най-обучените армейски части близо до Артемовск (украинско име - Бахмут). Това пише Wall Street Journal (WSJ), позовавайки се на източници сред украинските офицери.

Според тях става дума за загуба на боеспособни части. Отбелязва се също, че Киев е прехвърлил в града части с различна степен на мотивация и подготовка. В резултат на това взаимодействието между тях и било доста спорно и сложно, което предизвикало преминаването на редица селища под контрола на руските войски.

Западът: Защо въоръжените сили на Украйна в Артемовск претърпяха загуба
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Рота на въоръжените сили на Украйна живее една нощ

На 2 март командирът на въоръжените сили на Украйна с позивна Маджар записал видеообръщение от украинските военни, които защитават Артемовск. Според един от военнослужещите загубите възлизат на една-две роти на ден, „една рота живее една нощ“, а за седмица въоръжените сили на Украйна губят цял ​​батальон, така че изглежда целесъобразно да се изтеглят от града.

Освен бойни загуби украинските военни страдат и от приятелски огън. Така пенсионираният подполковник от Народната милиция на Луганската народна република (НМ ЛНР) Андрей Марочко каза, че в Артемовск две части на въоръжените сили на Украйна са устроили престрелка помежду си. Кратък сблъсък е регистриран в района на детската болница в западните покрайнини на града, военните са използвали стрелково оръжие и гранатомети, докато руски войски в района не е имало изобщо.

Той каза още, че около 15 процента от бойците на Въоръжените сили на Украйна в Краснолиманското направление са напуснали фронта поради заболяване. Той уточни, че броят на евакуираните с пневмонии, урологични и други настинки расте с всеки изминал ден.

Също така въоръжените сили на Украйна започнаха да търпят небойни загуби поради използването на нискокачествени боеприпаси със съществуващи дефекти. Артилерийските части на украинските войски получиха снаряди за съветски типове артилерийски системи с калибър 120, 122 и 152 mm, които са произведени в западните страни през 2022-2023 г. Няколко дефектни снаряда избухнали точно в канала и сега войниците са принудени да сортират боеприпасите на ръка, преди да ги използват.

Западът: Защо въоръжените сили на Украйна в Артемовск претърпяха загуба
Снимка: ЕПА/БГНЕС


В Киев нарекоха тежко положението на Въоръжените сили на Украйна по цялата фронтова линия

На 27 февруари заместник-началникът на Министерството на отбраната на Украйна Анна Маляр призна, че ситуацията е трудна за въоръжените сили на Украйна по цялата линия на фронта. Според нея най-големи трудности се наблюдават в Артемовското направление, където противникът „използва тактиката на изтощение и тотално унищожение“. Почти едновременно президентът на Украйна Володимир Зеленски направи подобно изявление.

По-късно Марочко посочи като пример ситуацията на Въоръжените сили на Украйна в района на град Кременная в северната част на ЛНР. Там бойците са изправени пред остър недостиг на вода и провизии поради големи загуби в логистичните части. „Що се отнася до водата, вече се използва дъждовна вода и вода, събрана в локви“, каза военният експерт.

Източник: Wall Street Journal (WSJ)


Поставете оценка:
Оценка 3.7 от 182 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Закс

    361 16 Отговор
    Как загуба ???
  • 2 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 3 ТаУмВзе

    412 33 Отговор
    ЗАПАДНАЛИТЕ СИ ПРИЗНАВАТ ЗАГУБАТА НА АРТЬОМСК! Z

    Коментиран от #14

  • 4 честен ционист

    416 29 Отговор
    Щото са сбиротък от кол и въже, а и езиковата баририера с ляхите наемници си казва думата. Срещу тях, оркестрантите с по една лопата и Кулинара с черпака им начука канчетата.
  • 5 Майна

    450 22 Отговор
    Нали руските бяха ,,смазани,, ,бе.., сега загуба имали укрите...ха ха ха..
    Вчера тука укроподръжниците се пенявиха..., Олеле ,кво стана, а...
  • 6 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 7 хахаха

    348 12 Отговор
    доде бее украински - Бахмут...е, върна си старото име - Артемовск...:)
  • 8 ти да видиш

    408 14 Отговор
    "в крайна сметка украинците са започнали да се избиват взаимно"!
    Без коментар!

    Коментиран от #54

  • 9 ХАХАХА

    407 18 Отговор
    Ама сериозно ли претърпява крах от въоръжени с лопати "ватенки" ,мале а ако им дадат и вилица какво ли ще стане? Алоууу пропагандаторите "Хитрата сврака с двата крака" Заклет русофил!
  • 10 Опааа

    338 14 Отговор
    “…украинците са започнали да се избиват взаимно”.🤔😆 Е нали Вова с лопатките…?!?

    Коментиран от #65

  • 11 Майна

    437 17 Отговор
    Ми изтеглете ги ,като няматвода, храна муниции...
    Вие хора ли сте, бе...
    Руските ви дават възможност да съхраните живота им...
    Изверги!

    Коментиран от #184

  • 12 Теле

    237 9 Отговор

    До коментар #6 от "Опааа":

    И лопати, от титан бооой

    Коментиран от #20

  • 13 Сатана Z

    328 13 Отговор
    Липсата на вода е главната причина Укронацистите да напускат позициите си в Артьомовск за да търсят вода в съседните оазиси .

    Z
  • 14 Гошо

    37 196 Отговор

    До коментар #3 от "ТаУмВзе":

    Важното е че Бахмут го държат

    Коментиран от #102

  • 15 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 16 Историк

    338 17 Отговор
    С падането на Артьомовск реално армията на РФ ще разсече и неутрализира логистиката на ВСУ,овладявайки жизнено важни ЖП и пътни артерии от ключово значение...Като цяло с Артьомовск и Украйна е в агония...

    Коментиран от #26, #178

  • 17 Теле

    206 7 Отговор
    И лопати, като факти фурнаджийски

    Коментиран от #22

  • 18 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 19 От друга планета и др. време

    234 15 Отговор
    Фълшива статия, не вярвам. Украйнците печелят и в момента се стратегически прегрупират. Очакват доставка на лопати, защото им е омръзнало да зареждат с мониции. Зелето събира млада кръв, насърчавани от приятелите им, които за тях, взнак на бизнес дружба ще почистят и последния армейски склад от времето на студената воина. А това че света става роб в цифров концлагер, никой не го вълнува защото повечето са от друга планета! Връщане назад няма. Тихо политиците отварят широко вратите на диджитал републи- социалния рейтинг 2025-2026,Со-квоти,цифрови парички,биомертрия и т.н. прелести...

    Коментиран от #51

  • 20 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 21 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 22 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 23 Сатана Z

    234 13 Отговор
    Днес гледах клип ,на който показваха изтеглящи се от Артьомовск укри ,единият от които носеше празна поцинкована кофа в едната си ръка и пластмасово седалище за тоалетна чиния вързано за гърба.Явно беше разведотряд в търсене на вода Но не разбрах за кво му е седалището?

    Коментиран от #77

  • 24 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 25 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 26 Стратегиком Арийски

    198 6 Отговор

    До коментар #16 от "Историк":

    Най разумно е Украинската армия да отстъпи зад Днепър и да се реорганизира Още не е късно Ако не отстъпят ще виждаме всеки ден котли и обкръжения

    Коментиран от #37, #38, #39

  • 27 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 28 Мисля

    264 5 Отговор
    Сега шмъркалника да отпечата марка с Артьомовск и да я изпрати на бай Дончо.Да се зарадва стария,все пак му наля 130млр долара досега.И да покаже марката пред Конгреса,когато отчита разходите.
  • 29 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 30 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 31 Гост

    26 170 Отговор
    Само дето в Wall Street Journal няма такава информация. Ама нейсе - оборот да има

    Коментиран от #115, #174

  • 32 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 33 Иван

    207 2 Отговор
    Не пожелавам на никого да изпита това....все пак всички сме ХОРА.....
  • 34 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 35 Теле

    2 75 Отговор

    До коментар #29 от "Тази Оля Ахмедова лъже":

    ГИЛОТИНИРАНА
  • 36 Факт

    181 2 Отговор
    Много трият днес,обръща се тюфлека и не знаят какво да правят.Пребоядисване му е майката.

    Коментиран от #40, #179

  • 37 Историк

    277 5 Отговор

    До коментар #26 от "Стратегиком Арийски":

    Няма да им позволят,жалко за невинните войничета-честно да ти кажа единственния им шанс е да обърнат оръжие срещу Киев!
  • 38 ха ха

    18 189 Отговор

    До коментар #26 от "Стратегиком Арийски":

    На вас ви се привиждат котли през 3 часа, ама така е, когато готвач като Пирожкин ви вари мозъците...

    Коментиран от #49

  • 39 Теле

    118 3 Отговор

    До коментар #26 от "Стратегиком Арийски":

    И тогава ще ги смажат през харков
  • 40 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 41 Хлъц

    284 8 Отговор
    Казвах ви.Галенето приключи! Дойде ред на любенето.Без лубрикант и смазочни материали.Но изпитвам искрена жал за хилядите невинни млади мъже,хвърляни насила в тази месомелачка.Освен чудовищните загуби в парични средства ( инфраструктура,промишленост) Украйна губи всеки ден най ценния си ресурс- млади здрави мъже.Ресурс който трудно ще възстановят с десетилетия напред.
  • 42 Стратегиком Арийски

    285 7 Отговор
    Украйна тръгна да се надиграва с много по силен противник Не можеш да водиш дълга война срещу Русия защото ще я загубиш Разчитаха на помощ от запад но се оказа че колективния запад е неспособен да води война
  • 43 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 44 234

    229 6 Отговор
    Нали по украински беше Бахмут,а сега е Артемовск т.е. вече е руски-така ли да го разбираме?
  • 45 МЛ СЕРЖАНТ ОТ АВИАЦИЯТА

    113 5 Отговор
    Това не може да бъде вярно ,днеска четох украйнското разузнаване ,ми ,английското 4,7,8,9,10, и още фрожнтове .
  • 46 Пипи

    237 8 Отговор
    Украинците не искат да се бият за продажните политици и благото на американците. За това умират и на никой не му пука за тях! Време е срещу Русия да застанат 28 годишните американски джендъри. Защо никога до сега не е имало война на територията на САЩ. Може би трябва!
  • 47 Хан Ювиги

    13 191 Отговор
    Всичко ще бъде Украйна !
    Казах !

    Коментиран от #88

  • 48 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 49 Стратегиком Арийски

    195 11 Отговор

    До коментар #38 от "ха ха":

    Фронтът се разпадна Може да се възобнови само зад Днепър Ако Русия удари от Беларус край Но няма да го направи Чака Полша да влезе в капана
  • 50 Тома

    156 5 Отговор
    Бой до последния украинец
  • 51 Даа!

    194 5 Отговор

    До коментар #19 от "От друга планета и др. време":

    Лесно достъпно и простичко го казваш.Но дори тук,на сто само един го прозира.Останалото е мързелива,консуматорска гмеж.От мързел плаща с телефон, поръчва храна на картинка- он лайн.Дрехи- онлайн Техника, обзавеждане - онлайн.От мързел мечтае за еврото.Да не отиде да обмени левове.От мързел ще проспи последната преграда - Референдума! Вкарат ли еврото, до дигиталното евро е въпрос на няколко години. Затова е бесния натиск да влезем.Евро навсякъде, натам е детска игра.Решава акушерката и Сие, и дигиталния хомот влиза в играта.Като директива!

    Коментиран от #95, #118

  • 52 Груьо

    110 4 Отговор
    АБЕ КЪДЕ Е БЪЛГАРИНА ДА СЕ ИЗКАЖЕ КОМПЕТЕНТНО ПО ВЪПРОСА.ТОЯ Е БЪЛГАРИН КОЛКОТО АЗ МАРСИАНЕЦ.
  • 53 Възрожденец

    21 262 Отговор
    Нашите ватници никога няма да простят на Зеленски, че вместо да избяга на Запад остана в Украйна и започна да воюва срещу Мордор.....
    Никога няма да му простят, че остана и унижи Фторая, непобедимая и безаналоговая и я превърна в армия комикс....😂
    Никога няма да простят и на Украинците, че не се уплашиха от орките.....
    Нашите ватенки, които са с манталитет на роби и до един страдат от ниско самочувствие и комплекси за малоценност никога, ама абсолютно никога няма да простят на Украйна, че превърна МадаИмРаша в държава фейлетон пред целия Свят.....
    Вместо Украинците да наведат главици за да не ги посече руския ятаган, те ги Изправиха толкова Високо, че той не може да ги достигне....Факт!
    Такъв народ не може да бъде победен!

    Коментиран от #85

  • 54 Ммм...да

    198 7 Отговор

    До коментар #8 от "ти да видиш":

    Това е защото има много западни наемници, които не могат да си комуникират с тия клетници на един език.Палячото ги жертва,да угоди на господарите си.По-добре да се бяха предали.Ама ,наркомана ги е заплашил с разстрел !
  • 55 ДДРОнег

    16 178 Отговор
    Ха-ха, рузка партенка, като иZZраждане 🤣🤣🤣🤣🤣

    Но ако статията е вярна, то рузката армия е още по-нескопосна, щом след такива огромни загуби на ВСУ пшак не може да презвземе Бахмут !!!

    рузия - блатна кочина 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
  • 56 9М730 Буревестник

    146 6 Отговор
    По батальон губят на денонощие ВСУ в Артемовск
  • 57 Професора

    181 5 Отговор
    За кефа на Вашингтон умират хиляди окраинци
  • 58 Мамул

    163 5 Отговор
    Зелен клоун с бял нос! Слава, слава, слава. На него етноса му е различен от украинския.
  • 59 пут**лер ка**пут

    16 157 Отговор
    много е важно какво е казал "пенсионираният подполковник от Народната милиция на Луганската народна република (НМ ЛНР) Андрей Марочко".....той е наясно кога се бият помежду си украинските части , колко процента са болни и прочие , той лично ходи да ги проверява за урологични проблеми , надежден източнrк на информация , браво Wall Street Journal
  • 60 мдаааа

    108 5 Отговор
    А наш Глигльо къде е... нищо не се съобщава... да не е преместил кашаварницата в полско...
  • 61 сърпи чук

    13 177 Отговор
    Самата идея ,че цяла година руснаците буксуват в украйна е показно колко са зле.А са с претенций за световна сила.НАТО или Китай ще им обърнат хастара за норматив.Украинците не бяха грам подготвени, просто си вярваха, че орките ще спазват някакво благоприличие , но уви...

    Коментиран от #73, #108

  • 62 Мимчят

    161 12 Отговор
    Е,най накрая да прочетем,една наистина истина и добра новина До сеага четем само за руски загуби и тем подобни,а се оказва,че истината е съвсем друга.Скоро зеления пак ще реве за помощи,докато и него го вкарат в някой найлонов чувал ...
  • 63 Кво повече да говорим

    134 5 Отговор
    Започнали да се самоизбиват.... е неам думи!!!
  • 64 От страни

    72 3 Отговор

    До коментар #48 от "Руски ценности-глад и мизерия":

    Ми то е убаво че нема да има оборудване за фрекинга и няма да правят фрекинг.
  • 65 Калпазанин

    117 4 Отговор

    До коментар #10 от "Опааа":

    Те лопатките са бонус, на руснаците сигурно са им свършили и патроните като ракетите, а там за леопарди ли гепарди ли кога ще пристигат че взе да става интересно, и чакам с нетърпение да видя кой ше плати масрафа
  • 66 Мим33

    72 4 Отговор
    Абе ,Прокопий къде е,нещо не се е появил,за да каже той като,,много компетентен,,как стоят нещата..ха. ха .ха....
  • 67 Дивергент

    126 6 Отговор
    Има прогрес в осъзнаването на истината. Досега ни говориха за Бахмут с руското название Артьомовск, сега вече е Артьомовск с украинското име Бахмут. Явно вече са приели поражението.
  • 68 Гост

    16 107 Отговор
    Давам 100 лв. на този, който даде линк към Wall Street Journal, където е публикувана тази информация. Доста по вероятно е някой руски сайт да е написал, че в WSJ са написали .... . Англичаните използват името Бахмут, а не Артемовск (както между впрочем и украинците, които уж са първоизточника на информация).
    Важно е народа да има за каква да подскача - дали от задоволство или от възмущение ...

    Коментиран от #75

  • 69 Дивергент

    86 5 Отговор
    Има прогрес в осъзнаването на истината. Досега ни говориха за Бахмут с руското название Артьомовск, сега вече е Артьомовск с украинското име Бахмут. Явно вече са приели поражението.
  • 70 Уса

    99 5 Отговор
    Така говорят по западните медии с изключение на соросната CNN пропаганда чиято цел е да затрие украинците.
  • 71 мучо

    100 5 Отговор
    времето за разплащане на "помощите" май дойде......гратисният период приключи.......
  • 72 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 73 Дивергент

    122 7 Отговор

    До коментар #61 от "сърпи чук":

    6 години западни военни инструктори, изграждане на бункери и организиране на въоръжени нацистки подразделения е меко казано наивно да смяташ, че са неподготвени.

    Коментиран от #107

  • 74 КовидманЯк

    134 4 Отговор
    Каааак?Каква е тая ерес, нима украинците не громят руснаците по всички фронтове?Те ракети нямат, танковете го загубиха в боевете, даже тук писаха, че и оръжие нямали вече и им давали лопати и влизали в ръкопашен бой... И сега изведнъж, хоп, как става тая работа, руснаци с лопати побеждават натовски армии...
  • 75 Баце,

    83 4 Отговор

    До коментар #68 от "Гост":

    Аз пък давам 101 лв. ако успееш да пуснеш във Факти какъвто и да е линк, който не е свързан с Факти.

    Коментиран от #165

  • 76 гост анти путинист

    7 106 Отговор
    puZZка пропаганда - Артемовск е Бахмут, а "загубата" са хилядите загинали роZZнаци

    Коментиран от #82

  • 77 Да не му убива

    74 2 Отговор

    До коментар #23 от "Сатана Z":

    ръбът на кофата -)
  • 78 Опааа

    91 5 Отговор
    “…украинците са започнали да се избиват взаимно…”😆 Канибали? 🤔 Лопатките,лопатките. 😆

    Коментиран от #109

  • 79 Пешко

    110 6 Отговор
    Има една дума РАЗГРОМ. Но защо чака сега. Явно воят ще е голям и лавинообразен.
    А Мисирките журналистчета повтаряха до скоро за украинска победа.
  • 80 Фашисти

    130 5 Отговор
    спрете войната. Краварите печелят от смъртта на руски и украински войничета. С оръжие мир няма да има. Карварите искат войни и смърт, но не на тяхна територия. Всички войни са почнали от алчността на ФАЩ империалистите. Така и путин сега изглежда като зъл демон, но е хванат в пипалата на ФАЩ.
  • 81 Този материал на тази -----

    6 78 Отговор
    е една от най-големите мръсотии, които съм чел тук !
    Търпението си има край ! Адио !
  • 82 иваило

    80 5 Отговор

    До коментар #76 от "гост анти путинист":

    скъпа ти от новото пионерско движение на сорос с цветовете на дъгата ли си ..
  • 83 Избухнали в канала?

    60 4 Отговор
    В Канале гранде или в Английския канал? Оръдието има затвор и дуло, а в ствола са нарязани канали за придаване на въртеливо движение на снаряда.

    Коментиран от #86

  • 84 Казуар

    11 97 Отговор
    Руснаците атакуваха Бахмут с човешки вълни без оглед на жертвите като през ВСВ. Правило във войната е, че атакуващите дават много повече жертви. През ВСВ съветските войници атакуваха с вериги картечниците и оцелелите успяваха да достигнат картечните гнезда. Зад тях са били сините фуражки на Сталин и ако някой се уплаши и огъне са го застрелвали. Ако е имало недостиг на пушки във веригата са тичали войници без оръжие и някой като падне убит му го взимали.

    Коментиран от #122

  • 85 МУНЧО

    101 4 Отговор

    До коментар #53 от "Възрожденец":

    АЛОО"ВЪРОЖДЕНЕЦ",ТЕ УКРАЙНЦИТЕ НЯМА ДА МУ ПРОСТЯТ НА ЗЕЛЕНСКИ И В ЕДИН МОМЕНТ ЩЕ ГО ПРЕБИЯТ С КАМЪНИ. А КАТО ГЛЕДАМ СИ ВЪЗРОЖДЕНЕЦ САМО НА ПРИКАЗКИ. ИНАЧЕ СИ КРЪГАЛ МИШОК.

    Коментиран от #96

  • 86 Хи их хи

    30 4 Отговор

    До коментар #83 от "Избухнали в канала?":

    Не бе, добавили са една буква повече-К!
  • 87 шааат

    112 4 Отговор
    Защо въоръжените сили на Украйна в Артемовск претърпяха загуба?

    Одма отговарям: защото се бият на чужда земя и за чужди интереси.
  • 88 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 89 Опааа

    114 3 Отговор
    “Що се отнася до водата, вече се използва дъждовна вода и вода,събрана в локви“.🤔 Бай Дън и зеленото човече-клоун-нарко-нацист са готови за Хага! Мачкааааааай Вова! Денонощно дронове и ракети! Слава!
  • 90 Аз съм от ссср

    110 4 Отговор
    Това го знаеше всеки които е прочел и една книга през живота си.Няма как Украйна да победи Русия.
  • 91 Американско говедо

    78 5 Отговор
    ВСУ трябва и ще победи наркоманите в Киев
  • 92 Зевзек

    83 4 Отговор
    Прави ми приятно впечатление че WSJ употребяват правилното име на града.Браво!
  • 93 Неуморния

    105 7 Отговор
    Русия е велика страна ,победата им идва ,то се знае .укрите да слагат оръжие дикати са живи и може да се преговаря ,иначе всички ще умрат,
    Да живее Русия! Най-великата страна на света ,...който е тръгнал с тях д се бие е много сгрешил....САЩ го знаят и дадодоха назад вече ....сам зеленото човече се инати още:)))

    Коментиран от #106

  • 94 Неуморния

    79 5 Отговор
    Русия е велика страна ,победата им идва ,то се знае .укрите да слагат оръжие дикати са живи и може да се преговаря ,иначе всички ще умрат,
    Да живее Русия! Най-великата страна на света ,...който е тръгнал с тях д се бие е много сгрешил....САЩ го знаят и дадодоха назад вече ....сам зеленото човече се инати още:)))
  • 95 от друга планета и др. време...

    35 10 Отговор

    До коментар #51 от "Даа!":

    Нищо не сте разбрал от поста! Няма никакво значение дали цифровите пари ще ги наричате евро или лев! Те няма да са нито едното нито другото. Това е нов финансов ред и той не е обвързан с товарните пари(БВП-товари и пазари). Каква преграда какъв референдум-какви пет лева? Това е за нищо неразбиращи наивници водени на каишка незнаино къде и незнаино защо(възможен вариант за изборен процент и субсидия) В CBDC вие ще сте генератора на стойност с вашия социален реитинг,Co квотен портфейл, положение и статут доколко ще сте необходим на някой бот или част от социално иженерен план на РТ или ИИ, дали ще сте собственост на някоя корпорация или свободен човек(последното е малко вероятно). 100%прозрачност и 100% контрол отвън във всяко отношение.След скиптър вируса критичен анализ показа, че ако популациите бъдат адекватно информирани и им се даде време за оценка биха прибегнали до наличното оръжие и плана пропада! Оттам и сценария с Украина... Но не си мислете, че вие контролирате нещо? Възможно е ,но не и по известните начини!

    Коментиран от #98

  • 96 Казуар

    9 62 Отговор

    До коментар #85 от "МУНЧО":

    Казваш, че украинците няма да простят на Зеленски, защото не им е разрешил да посрещнат руснаците с цветя и да се предадат на император Путин.
  • 97 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 98 От друга планета и др. време

    72 4 Отговор

    До коментар #95 от "от друга планета и др. време...":

    Промяна на конституцията!
    1. Земята на Р.Б. не могат да бъдат собственост на лица извън Р.Б.
    2. На територията на Р.Б. се забранява отглеждането и развиването на ГМО.
    3. На територията на Р.Б. се забранява използването генно модифицирани лекарствени продукти.
    4. Всеки от гражданите на Р.Б. има изконно право да отглежда и произвежда храна от земята си.
    5. Печалбата от производства,търговия, и др. на територията на Р.Б. остава и се инвестира на територията на Р.Б.
    6. Природните богатства не могат да бъдат частна собственост! Всеки граждани нима право на годишен процент от средствата от тях.
    7. Гражданите на Р.Б. обработват сами цифрровите си данни на територията на Р.Б. (национален Български център) и те не напускат границитеи освен с излишното съгласие на собственика на същите!
    8. Български гражданин не може да бъде собственост или да има претенции към него корпорация извън територията на Р.Б. за физическото му съществуване.
    9. Българските граждани контролират цифровия си отпечатък и тои може да бъде заличен по искане на същите.
    10. На територията на Р.Б. се забранява използването на енергии и източници които не се изкопуват обратно от търговеца след срока на употреба или са опасни за околната среда или населението при свободен достъп.
    и т.н. Голям прът в колелата, но никои няма да Ви остави да живеете по ваш избор!
  • 99 нормален

    64 4 Отговор
    Глупаците не са се сетили да грабнат лопатите като руснаците това им е грешката
  • 100 знаещ

    92 3 Отговор
    Тия украинци уж най-обучени и добре въоръжени от европа и сащ трябва да са много зле брат да бъдат унищожени от руснаците които са без боеприпаси и оръжия а се бият с лопати
  • 101 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 102 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 103 Незнаен

    8 52 Отговор
    WSJ са купени от Путин и пишат небивалици, време е Байдън да разпореди закриването им!
  • 104 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 105 стоян георгиев

    9 93 Отговор
    Маджар няма подобни изказване на втори март.деугото.писано същ е лъжа.в бахмут загиват около 40 украинеца дневно.наистина не е малка цифрата ,но за сметка на това загиват между 200 и 300 руснака.града не е превзет а руснаците напредват в периферията му давайки огромни загуби.

    Коментиран от #112, #116, #117, #136, #137

  • 106 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 107 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 108 Наско

    87 3 Отговор

    До коментар #61 от "сърпи чук":

    Далеч съм от мисълта че Украйна не е подготвена!Също че там се бие Украйна срещу Русия!Там битката е САЩ и Запада срещу Русия!Погледни Русия е сама срещу поне 20-тина държави!И от 2014 до 2022 Запада подготвяше украйна!Погледни Полша бъкана е с оръжия!
  • 109 Водка

    35 2 Отговор

    До коментар #78 от "Опааа":

    Свършила им водката баце. Тез не трябва да са треви оти е на избиват се помежду си.
  • 110 БачоИбачо

    57 1 Отговор
    Който има лопати, пИчели
  • 111 Бай той Толстой

    59 1 Отговор
    Скоро и Полша.

    Коментиран от #127

  • 112 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 113 Азь

    6 55 Отговор
    Абсолютен фейк! Никъде в WSJ няма подобна новина. Важното е да се трупат коментари и да се печели от реклама. Да живее българската журналистика.

    Коментиран от #173

  • 114 Анти трол

    4 63 Отговор
    Вън Рашистите от Украйна!!!
  • 115 Д-р Гълъбова

    48 1 Отговор

    До коментар #31 от "Гост":

    Ама само не казвай ,че Факти са путинофили щото ще си .....срежа вените.
  • 116 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 117 Стоенчо ти

    70 2 Отговор

    До коментар #105 от "стоян георгиев":

    защо си "замислил" руснаците. И друг път съм ти писал,че до 20 милиона има още многоооооо. А колкото до тези 40 украинеца които цитираш да не си мислиш ,че ти вярвам че си ги броил. Истината е много по страшна и за Украйна и за Русия, ама като ти гледам акъла едва ли ще разбереш какво искам да ти кажа тъпо американско прокси.
  • 118 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 119 Стефан

    4 31 Отговор
    Съгласен съм с Путин и всички русофили, че Украйна го нападна, заедно с НАТО и англосаксонците. Ситуацията е като през 1812, когато пък Русия напада Франция, подткната от англосаксонците, страхуващи се от империята на тиранина Наполеон. И дава много жертви, губейки всички битки и дори Москеа, която е напълно опожарена. Но изтощават напълно Наполеон /Путин / и англосаксонците и западните съюзници накрая го побеждават в Ватерло
  • 120 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 121 Стефан

    3 41 Отговор
    Забравих да спомена, че Путин и Наполеон си приличат като близнаци, и по ръст, и по манталитет
  • 122 Бате Иво

    32 0 Отговор

    До коментар #84 от "Казуар":

    Много американски филми си гледал
  • 123 Симо

    46 1 Отговор
    Не трябваше ли вече украинските войски да са пред портите на Москва? Поне така ми убеждаваше Джамбаза преди месец.
  • 124 ала бала е журнала

    6 25 Отговор
    украински източници, биха назовали града Бахмут, а руските източници го наричат Артемовск. Айде де, малко по рафинирано с лъжите, източника е руската прАпаганда.
  • 125 Бай Пенчо

    28 2 Отговор
    Малко история относно града . Градът е основан през 1571 г. От Иван Грозни и оттогава до 1924 г. се казва Баумит в рамките на Руската империя.
    По времето на СССР е преименуван на Артемовск или жителите както на РФ , и жителите УССР са го наричали така до разпада на СССР. Па преименуван от Украйна на Баумит . Така , след прекратяване на войната , жителите му ще реша как да се казва .
  • 126 Бай Пенчо

    16 0 Отговор
    Бахмут . Писал съм го грешно Баумит
  • 127 Моряка

    46 3 Отговор

    До коментар #111 от "Бай той Толстой":

    Бе то добре - Полша,след това прибалтийските помияри.Но не забравяй,че Пасито и нас ни набута в същата скотобойна,сега Кирчо,Кокорчо,Боко и Славуца гледат да ни натикат в месомелачката.Ако им позволим.

    Коментиран от #128

  • 128 Моряка -- продължение.

    30 4 Отговор

    До коментар #127 от "Моряка":

    Но Стоянчо е сложил конските капаци,твори световната история и докато се усети-хоп мобилизиран,щрак капана и в месомелачката.А ако разберат,че е атлантически ориентиран,може и пльос - в бетонобъркачката.А пък свикнахме с момчето,ще ни липсва.
  • 129 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 130 Някой някъде казал

    5 2 Отговор
    А WSJ го напарфюмирал. Не е Маджар, а Мадяр. Следя му публикациите в Телеграм - robertmagyar. Не съм срещнал такава информация в неговите сводки. Между впрочем той е командир на едно подразделение с дронове с име Птахи Мадяра. Негови са култовите реплики багабум и джага-джага. Част от видеата от дрон с взривяващи се танкове и БТР-и са негови.
  • 131 Омбрето

    41 0 Отговор
    Зеленски е американско мекере.Той трябва да бъде убит или пожизнено изгонен от украйна.Тази американска подлога доведе украинския народ до просешка тояга.Украинците и руснаците трябва да се разберат сами,без никой да им казва как и какво и да поискат от САЩ пари за въстановяване-те и без това спечелиха стотици милиарди от тази война.
  • 132 паси

    37 0 Отговор
    Някои работи не са ми ясни тъй като Руснаците няма боеприпаси воюваха с лопати?---- докато Украинската армия по целият фронт напредваше и навсякъде бележеше успех тъй като ползваше Западно въоръжение " освобождаваше" нови и нови територии.
  • 133 Име

    37 1 Отговор
    Тия дни писахте, че според британското разузнаване руснаците били пратени там само с лопати. Значи укрите са загубили от вуоръжени с лопати смепни необучени гладни ватници.
    Некак си е срамно да разполагаш с цялото модерно оръжие на колективния запад и да те бият некакви новобранци с лопатки......
  • 134 Артилерист

    27 3 Отговор
    Преди малко четох, че Пригожин се тръшкал и ревал в бункера си, щото неговите вагнеровци в Бахмут свършили боеприпасите, захвърлили си оръжието и извадили сапьорните лопатки за ръкопашен бой с нахъсените девойки, младежи и белокоси пенсионери от последно събраните мобилизационно украинци. Последните били използвани, за уж започналото голямо контранастъпление на укроармията, щото скъпоплатените чуждестранни наемници разбрали за затваряне обръча на обкръжението около Бахмут-вече пак Артьомовск-и се измъкнали...
  • 135 Защото воюват за престъпна кауза

    34 2 Отговор
    Защото не воюват за Украйна, а в името на фашизма и неолиберализма,затова ще губят и губят и губят до като се усетят и изринат престъпния и продажен антиукраинско киевски режим

    Коментиран от #140

  • 136 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 137 оахаха

    17 0 Отговор

    До коментар #105 от "стоян георгиев":

    лъжливо фашистко овчарче..
  • 138 Констатираща

    31 3 Отговор
    Отдавна съм чувала, че западната техника, макар и модерна, не е издържлива, за сметка на руската. Автоматите "Калашников" са много здрави и издържливи, а западните като се намокрят от дъжда, блокирали. Явно и сега е така, затова руснаците няма нужда да си хабят скъпата техника, когато могат да се справят с лопатки. По-добре ще е и двете страни да минат на ръкопашен бой. Така няма да има много разрушения, замърсяване на околната среда, а и боят ще е по-честен и ще напомня за "Опълченците на Шипка"🙂

    Коментиран от #144

  • 139 006

    34 2 Отговор
    "Ако двама съседи се бият, значи у единият е бил на гости англичанин !" - древна ирландска поговорка.
    И "свети Джавелин", и "пресветите братя Хаймарс и 777", и "молла Байрактар" не помогнаха ! Сега чакат "преподобните котки Леопарда, Гепарда и т. н." да обърнат хода на битките ! А, и "негово светейшество F-16" !
  • 140 Констатираща

    33 3 Отговор

    До коментар #135 от "Защото воюват за престъпна кауза":

    Толкова са агресивни, че започват да се самоизбиват. Още в началото на конфликта се казваше, че стреляли срещу собственото си население, когато го евакуираха, значи не е било слухове. Използвали заложници от населението и се криели в жилищни сгради, училища. Типична западна политика, която не мисли за човешкия живот, в името на парите.
  • 141 Защо въоръжените сили на Украйна в Артем

    22 0 Отговор
    Защото са п€дали
  • 142 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 143 Усджърнал

    2 22 Отговор
    Чели сме, ама по диагонал, аман от рашки агентурници...

    Коментиран от #150

  • 144 един от стадото

    23 0 Отговор

    До коментар #138 от "Констатираща":

    правилно сте чули мадам. Две години на заставата с автомата ставах и лягах. Е не буквално, бутах го под леглото. Пирамида не знаеше/ако не знаеш да ти обясня/. там самотни стояха само РПГето и взводната картечница. А Калашника и Шаро, ако можеха да говорят щяха да реват. Но така ги оставих както ги приех, Безотказни
  • 145 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 146 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 147 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 148 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 149 ЛгбТфоб

    31 2 Отговор
    Победата е близо да живееБратскаРусия
  • 150 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 151 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 152 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 153 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 154 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 155 КъФ е тоя ,,канал" ве...?!?!

    16 0 Отговор
    ,,Няколко дефектни снаряда избухнали точно в канала ..."
  • 156 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 157 Руснаков

    1 2 Отговор

    До коментар #156 от "ссср":

    Аз мога да ти задам същият въпрос....
  • 158 ами

    12 1 Отговор

    До коментар #153 от "М даааа":

    да особено, ако намерят оръжие за руснаците, че сега били въоръжени с лопати
  • 159 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 160 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 161 дядо Неделчо

    29 1 Отговор
    Жалко за двата братски народа, насъскани от краварите в братоубийсрвена война. Невинни войничета славяни гинат за да богатее Чичо Сам... Ама всичко се връща, рано или късно!
  • 162 Хахаха

    22 2 Отговор
    Това е началото на края на укрофашистката хунта. Неспасяемо.
  • 163 Наблюдате

    2 23 Отговор
    Става въпрос за Бахмут. Града се нарича Артемевск от руските агресори. Явно някои сайтове са про- руски..😬
  • 164 Малко уточнение

    6 20 Отговор
    Написано от Оля-Ал-Ахмед, която винаги излиза със статии как петрола се качва, когато всъщност цената се срива. Отворих WSJ и такава статия няма. Абсолютно фалшива измишльотина, а да не говорим как там никой няма да нарече Бахмут - Артьомовск. Съвсем други се казва там, който иска да влезе и да чете. Ако има и сиво вещество да прецени сам.

    Коментиран от #168

  • 165 Шабан

    5 2 Отговор

    До коментар #75 от "Баце,":

    Аз и за това спрях да пиша в този сайт! Ограничена е основна свобода на човешкото същество - свободата да се себеизразява с широк набор от факти! В това число и чуждестранни!
  • 166 байгън

    3 0 Отговор
    далой евраатлантика ба------
  • 167 Заренков

    7 24 Отговор
    Няколко сайта открито обслужват московската диктатура. България е все още в кървавите ръце на Москва. Поколения наред с фалшива история, подмяна на улици, национални обекти с руски имена, за сметка на Български исторически величия, силни зависимости на управляващи чрез корупция и компромати, убийства и опити за убийства са имперска политика вече столетие. Докога? Докато съвсем загине, България ли? Как не проумяват очевидното престъпление срещу Родината ни? С какво сърце стават съучастници. Няма град Артьомовск в Украйна. Приели са , че е в Русия ли?

    Коментиран от #177

  • 168 Голямо уточнение

    8 3 Отговор

    До коментар #164 от "Малко уточнение":

    Отворил си друг път! Да не би да имаш абонамент?! Когато си платиш, за да четеш "Уолстрийт Джърнъл", тогава можеш да кажеш дали има статия или не.

    Коментиран от #171

  • 169 мдам

    6 0 Отговор
    не знам кой вярва на няква медийка собственост на Блекрок която няма достъп до Руска информация ...
  • 170 Е, това трябва да е грешка на редакторит

    12 2 Отговор
    Wow, какво събитие: невероятно но Факт(и)!
    Веднъж и вие да публикувате нещо реално 🤔⁉️
  • 171 Глупостти

    3 2 Отговор

    До коментар #168 от "Голямо уточнение":

    Това, че ти не можеш да отвориш един сайт, не означава че трябва да бъдеш абонат🤯
    Ако не ти не можеш, далеч не означава, че никой (който не е абонат) не може🤣
  • 172 ХАУ

    7 3 Отговор
    Ама как така. Победоносната украинска армия със натовски оръжия , инструктори и наемници ЧВК Моцарт, Академи ,английските SAS напредва по всички фронтове и вече е пред Крим и Москва.
    Този Маджар- Мадяр да го вкарат в сайта миротворец и СБУ да го разследват и осъдят за подаване на лъжлива информация в полза на руснаците. Напред украинци към светлото евроатлантическо бъдеще в Артемовск!
  • 173 Иванушка Глупака

    3 3 Отговор

    До коментар #113 от "Азь":

    Искаш да кажеш че си си платил да четеш WSJ ? Това не мога да го повярвам ,по скоро на теб ти се плаща да пишеш лъжи тук.
  • 174 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 175 Божееее

    7 1 Отговор
    Ама тия се самоизбиват...
  • 176 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 177 Този

    9 1 Отговор

    До коментар #167 от "Заренков":

    Обслужва вашингтонската диктатура!
  • 178 Укрия

    12 3 Отговор

    До коментар #16 от "Историк":

    Западът съсипа укрите с продажните им евроатлантици. Сащ където стъпи, трева не никне - оставят една осакатена икономика и осакатени хора. Евроатлантиците Петков, Борисов и компания не са по-различни от Зеленски. За интересите на глобалистките си господари и облагите си ще направят същото с България...!
  • 179 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 180 Тито13

    4 2 Отговор
    Ами защо тогава не бягат, ами воюват? Руснаците напредват без никакви жертви! Няма кой да се върже на тази тъпа статия!

    Коментиран от #183

  • 181 Щерев

    6 4 Отговор
    Да, ама не. Поредния рашастански фейк
    Не е оригинала. Оригиналът е THE W S J
  • 182 Леля Гошо

    5 1 Отговор
    Статията е стара, щом не се споменава нищо за съдбоносните ЛОПАТИ
  • 183 Бу Бу

    2 1 Отговор

    До коментар #180 от "Тито13":

    Явно името ти отговаря на годините. Още един коментиращ, който нигога не се е докосвал до нищо военно.Фронтова линия не се напуска от военен без заповед. Бягството е военно престъпление.
  • 184 Йорданов

    3 5 Отговор

    До коментар #11 от "Майна":

    Не ги изтеглят по една явна причина, сменно, че целта на Зеленски и другите около него е да бъдат избити колкото се може повече украинци като отмъщение за избитите евреи през ВСВ.Може и да има логика в това!?
  • 185 САЩ

    4 3 Отговор
    Руската армия е беззъба - разберете то. Украйнските сили са загубили много войници там... по простата причина, че са се карали и стреляли взаимно. Да не си помислите, че са избити от руснаци? Не! Няма такова нещо. Понеже руснаците са много слаби войници, за да не скучаят украинските бойци, им раздадохме "не се сърди човече". Да играят и да трепят скуката. Обаче! Тия се оказаха с голямо его. Не могат да губят! Първите изстрели м/у ВСУ са започнали още с първото "бутане" на фигурите! Никой не е очаквал такова развитие. И ето - за една вечер игра на "Не се сърди човече" - една рота отива при Степан Бандера. Сега мислим, да им раздадем някакви по-безобидни игри. Може би, ще им раздадем ластици - да играят на ластик. Или кубчета на Рубик. Купили сме за 30 млн. долара "анти-стрес топки". Защото скуката води и до стрес и депресия.
  • 186 Колко рубли?

    6 3 Отговор
    Цитирате гьобелско-соловьевата пропаганда на страната-агресор-Рускофашистката Федерация.Няма ДНР,ЛНР,както е нямало и немска Судетска Република през 1938г.Вашите любимци ще завършат така,както Германия преди 80г.
  • 187 Стоян Димитров

    3 4 Отговор
    Тази статия е долна Руска пропаганда. Само от заглавието си личи че я е писал Кремъл. Артьомовск като име не се използва в Украйна. Градът се казва Бахмут.
  • 188 Армагедон

    3 4 Отговор
    Статията е писана от руски пропагандист,това се вижда от самолет! Използва се руското название на града,което е доста странно и цялостния поглед на нещата са все от руска страна...Вервайте си,ватници!
  • 189 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 190 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 191 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 192 Не вярвам

    0 6 Отговор
    Аз лично не можах да намеря такава информация в посочения първоизточник. Няма от къде да се получи обективна информация. Всичко е игра на дезинформация и пропаганда. Дори и да има доза истина, тя не е цялата история. За мен руснаците ядат бой, който никога не са си мислили, че е възможен. Всички са губещи в тази война освен оръжейните фирми.
  • 193 ДОСТ

    3 1 Отговор
    СТРУВА МИ СЕ, ЧЕ РУСНАЦИТЕ ПЕЧЕЛЯТ ВСЯКА ЕДНА БИТКА.

    Коментиран от #194

  • 194 Не вярвам

    0 4 Отговор

    До коментар #193 от "ДОСТ":

    Дааа, на оперативно-тактическите си бойни карти. Хахаха!
  • 195 Оги

    4 0 Отговор
    Няма проблеми Зеленски заедно с Байдън и Евфосъюза пролетта с настъпление превзема Москва като по филмите. С Мечката който се е хванал бял ден не е видял. Резила е за краварите. Светът няма да е вече еднополюсен има още две велики сили Русия и Китай.
  • 196 Тъпо соросоидче

    3 1 Отговор
    И сега Урсула пак ще каже да не се къпем.
  • 197 Зеленски

    1 1 Отговор
    Защо отстъпихме ли? ЗАРАДИ ВАС! Защото сте стинати и не ни давате пари и оръжие! Имате толкова много отъжие - танкове, самолети, подводници, самолетоносачи! Ами дайте ни 2000 танка, 200 самолета, 3-4 подводници и 2 самолетоносача! Поне. И ще победим. А сега - какво ни давате? А ние спираме ЦЯЛА Русия, да не превземе и ВАС! Неблагодарници! Слава Украине!
    п.с. и пари ни дайте, че и там закъсахме.

    Коментиран от #200

  • 198 Такъв бой не се е случил

    0 2 Отговор
    НИкъде не намирам такъв град, що за глупости се пишат вече.
  • 199 Няма такава статия в WJS

    0 2 Отговор
    Няма такава статия в WJS, пак русоробски виждания.

    Коментиран от #201

  • 200 добър

    0 0 Отговор

    До коментар #197 от "Зеленски":

    Да. Добър виц. :D :)) :D :))
  • 201 Да.

    0 0 Отговор

    До коментар #199 от "Няма такава статия в WJS":

    И аз не намирам подобна статия в WSJ.
    Моля редакторите на ФАКТИ да се самосезират и да предоставят линк към статията от WSJ. Ако е станала грешка, и такава статия не съществува във WSJ, моля ФАКТИ да премахнат статията от сайта си, да се извинят на читателите за дезинформацията и следващите пъти да си проверяват твърденията преди да ни ги предоставят.
    Със здраве.
  • 202 Алекс Живков

    0 1 Отговор
    И въпреки всичко Русия,няма са победи Украйна!Добре е да се знае!
  • 203 Алекс Живков

    0 1 Отговор
    И въпреки всичко Русия,няма са победи Украйна!Добре е да се знае!
Новини по държави: