24 Май, 2023 05:38, обновена 24 Май, 2023 07:15 1 896 46

Русия е "твърдо решена" да укрепи стратегическото си партньорство с Африка

  • анатолий антонов-
  • русия-
  • африка-
  • посланик-
  • сащ

Това заяви руският посланик във Вашингтон Анатолий Антонов

Русия е "твърдо решена" да укрепи стратегическото си партньорство с Африка - 1
Снимка: Фейсбук

Африка е способна да стане един от лидерите на формиращия се многополярен световен ред и Русия е твърдо решена да укрепи стратегическото си партньорство със страните от континента, заяви руският посланик в САЩ Анатолий Антонов по време на тържествен прием във формат Русия – Африка във Вашингтон, предаде ТАСС, цитирана от БТА.

Галавечерята се състоя в резиденцията на Антонов, която е разположена в центъра на американската столица, буквално на няколко минути пеша от Белия дом.

Антонов отбеляза в началото на приема, че е удовлетворен, че са дошли "представители на повечето страни от континента". "Разглеждаме днешното мероприятие като важен принос към подготовката на втората среща на върха Русия – Африка, която ще се състои през юли в Санкт Петербург и която ще начертае пътя на развитие на отношенията между нашите страни в близките години“, каза посланикът. Той увери, че “сътрудничеството между Русия и страните от Африка е ценно само по себе си и не е насочено срещу никого“. “Твърдо решени сме да работим за укрепването на справедливи и равноправни междудържавни отношения, да усъвършенстваме механизмите за взаимноизгодни икономически връзки… Убедени сме, че с общи усилия континентът ще стане един от лидерите на формиращия се многополярен световен ред. Ще продължим да се противопоставяме на налаганата отвън неколониална идеология", допълни Антонов.


Поставете оценка:
Оценка 3.8 от 22 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 2 Само питам

    14 4 Отговор
    А китайските другари какво мислят по въпроса?
  • 3 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 4 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 5 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 6 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 7 Рико

    17 13 Отговор
    " Запада "; "Африка" - те така обобщават. Да им имаш самочувствието. Различни държави има в "групите". Руското самочувствие е карикатурно, вижте им държавицата.
  • 8 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 9 456

    19 17 Отговор

    До коментар #6 от "Мим":

    Нито гръцкото робство, Нито турското робство, са победили България! За съжаление руските фашисти го направиха.

    Коментиран от #37

  • 10 Гост

    18 18 Отговор
    Да замениш Европа с Африка абе далавера отвсякъде …квото сам си направиш друг не може да ти го направи

    Коментиран от #24, #43

  • 11 Канибал

    17 5 Отговор
    Путин е наш крал
  • 12 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 13 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 14 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 15 АСФЧ

    13 12 Отговор
    Ми, че тя русия си е в Африка под вещото ръководство на дребничкия дебил, може да стане азиатската Сомалия. Честит празник.
  • 16 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 17 Аааааа

    10 2 Отговор
    Африканците винаги са твърдо решени! Хахахаха.
  • 18 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 19 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 20 Зеленски

    11 14 Отговор
    Бахмут още не паднал! И никога няма да падне!!!
    Информирайте се само от сериозните медии, ако търсите истината!
  • 21 Антиглобалист

    17 7 Отговор
    От 105г след болшевишката революция руснаците са остават най големитеГЛОБАЛИСТИ на планетата и винаги са се стремели да завоюват и укрепват по всички континенти глобалните си интереси и да се намесват там за да променят глобално живота на хората...!!!
  • 22 Калантарян

    16 7 Отговор
    Така е, ние твърдо сме решени за Партньорство с Африка .
    Пример Судан
    Пращаме Вагинарите и спретваме набързо една Война .
    И това ако не е стратегическо партньорство ,здраве му кажи .
    Има още няколко държави където ще пратим Главорезите на Пригожин .
    Все пак сме партньори.
  • 23 Лъвчето Кимба

    14 7 Отговор
    Я! Ушанка в джунгла!
  • 24 Дмакина ти

    11 9 Отговор

    До коментар #10 от "Гост":

    Запада да се лиши от икономиката си и просперитета си и да принуди Русия да се събере с Китай и останалия свят, си е далавера отвсякъде..…каквото сам си направиш друг не може да ти го направи.
  • 25 Човек

    14 10 Отговор
    Русия вече е на сериозен минус. Икономиката ѝ е базирана на износ на изкопаеми горива, а обемите и цената, на която продава на изток, рязко се свиха едновременно. Приходите им вече паднаха на една трета от предвоенните. Разходите им са в небесата заради войната. Вносът им рязко измени курса към ниско качество от Китай, което води до допълнително понижаване на и без това ниската продуктивност на икономиката им. Резултатът е рецесия, която ще се задълбочава все повече. За какво сътрудничество между Русия и Африка говорят, като нямат пари да инвестира? Може би се надяват Африка да ги спаси като им купува горивото на безценица след като Иран си е прибрал комисионата? Тези жалки планове разкриват безнадеждност. Така се наиграха в Украйна, че няма връщане назад. Разпадът на федерацията им е гарантиран.

    Коментиран от #44

  • 26 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 27 В училищеща в Росия

    9 2 Отговор
    Учат африкански.Това сериозно.
  • 28 Всеки

    7 0 Отговор
    си намира мястото.
  • 29 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 30 КРУУМ

    11 2 Отговор
    Горките африканци.

    Коментиран от #34

  • 31 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 32 Хихихи..

    4 5 Отговор
    Ми тя половината Европа вече е Африка,правилна е ориентировката на рашъните..
  • 33 Песков

    3 5 Отговор
    Русия е против замразяване на конфликта с Украйна и уверена че ще постигне целите си докрай с военни средства
  • 34 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 35 Нови православни братя да имаме

    6 0 Отговор
    Тез клоуни се чудят от къде да влачат долари и санкционни стоки

    Добре ли вие а?
  • 36 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 37 фашагите и..

    3 2 Отговор

    До коментар #9 от "456":

    Комунягите тук ги докара..трети украйнски фронт,пълен с бандери и петлюровци.и толбухиновци.
  • 38 Голия

    5 1 Отговор
    Черни калашници ще се смесят с руските вдовици и след едно поколение
    ще имаме мултикултурна руска общност
  • 39 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 40 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 41 само вагнер..

    3 1 Отговор

    До коментар #40 от "Васил":

    Царете на африка..макрончовците още не моот да се опомнат.
  • 42 Стоян

    2 0 Отговор

    До коментар #40 от "Васил":

    Абсолютно вярно!
  • 43 Така де

    4 2 Отговор

    До коментар #10 от "Гост":

    Като африканска страна, Русия няма право да участва в културни и спортни събития в Европа.
  • 44 абе що се..

    2 0 Отговор

    До коментар #25 от "Човек":

    Напиняш..виж россия в кои държави в африка има присъствие и техните залежи от диаманти,литии и.т.н..но целта на путин е да докара песъко от сахара в бандерско и,да напраий ограждения по левио брег на днепър-че офанзивата на укрофашагите-почна.
  • 45 Време е за отворят вратите ...

    1 0 Отговор
    Да омешат малко бурятите и богатирите с африканци...и да ги хранят естествено !
  • 46 Африкано

    0 0 Отговор
    Голяма радост за рускините
Новини по държави:
Новини САЩ, Новини Великобритания, Новини Германия, Новини Италия, Новини Франция, Новини Испания, Новини Гърция, Новини Украйна, Новини Белгия, Новини Китай, Новини Сирия, Новини Сърбия, Новини Бразилия, Новини Австралия, Новини Япония, Новини Швейцария, Новини Северна Македония, Новини Турция, Новини Полша, Новини Румъния, Новини Иран (Ислямска Република), Новини Австрия, Новини Нидерландия, Новини Северна Корея, Новини Всички държави, Новини Унгария, Новини Канада, Новини Литва, Новини Индия, Новини Мексико, Новини Южна Корея, Новини Хърватия, Новини Норвегия, Новини Дания, Новини Финландия, Новини Ирландия, Новини Аржентина, Новини Дубай, Новини Португалия, Новини Словакия, Новини Беларус, Новини Латвия, Новини Естония, Новини Словения, Новини Чехия, Новини Швеция, Новини Ирак, Новини Афганистан, Новини Албания